bugün

(bkz: geçen yine sözlükte yönlendiriyoruz)

birincisi tutunca ikincisini çekmişler şerefsizler şeklinde cevap verilesi. ha bu sefer yer mi? görürüz.
Terör olayları ile düşen oylarını artırmak için olabilir. Kendini mağdur göster sonra kap oyları güzel tezgah. Evet.
akp niye yapsın hele bir pm at sayın mkdumun?
oy kaybetmek için bomba mı patlatır insan?
Şunun içindir:
Diktatör akp benim canım soydaşlarımı bombayla patlatıyor. Kahrolsun ben bi kürdüm. Tabiki kürt kardeşlerimin yanında olucam oyum hdp'ye.

işte sebebi bu. Milliyetçi damarının kabarması.

Edit: Burada hdp'yi eleştirdim anlamayanlar bidaha okusun.
hdp geçen seçimde barajı rahatlıkla geçmiştir. fakat hdp diyarbakır patlamasıyla en az %1 oy kazanmıştır. bunun yanında emanetçiler vardır.

yeni seçimde hdp barajı çok büyük ihtimalle tekrar aşacaktır. fakat az da olsa baraj altı kalma ihtimalleri vardır. en son yapılan van mitinginde çok az kişinin gelmesi sebebiyle pkk kurmayları böyle bir ihtimal görmüş ve işini garantiye almıştır.
(bkz: ergenekon yaptı)
7 Haziran'da barajı geçtiğini gördüler 1 kasım için aynı oyunu tezgahlıyorlar. bunu anlamak için çok zeki olmaya gerek yok ortalama zekada olan birisi bile bunu çok rahat anlayabilir.
(bkz: hdp sosyal medya timi)
(bkz: hdp li troller)
bu yüzden:

(bkz: pkk ve hdp saldırıyı biliyordu)
chp den %2 gibi bir oy kaydı (belkide daha fazla)
tkp,mlkp,dhkp-c gibi oluşumlarında HDP ye oy attığını düşünün.
cihangir solcularının sayısı da belli; onlarda hdp ye oy attılar.

şimdi ise diyarbakırdaki tiyatronun aynısı yaşanmakta.

yani hdp sanırım barajı aşamayacağını anlamış durumda. ve en eski bilindik yönteme başvurmakta.

durumu şöyle düşün. "camii lerde bomba patlattılar. " bu bombalar kime yarardı ?
Nedenini bulamadığım durumdur. Bunu yapmış olsaydı bile bu onlar adına oy kaybı olurdu. Hiçbir mantıklı gerekçe ya da taktik yoktur.
pkk neden asker polis öldürüyorsa bugün de aynı kaosu yaratıyor. olay sizin oy hesaplarınızdan çok daha büyük. ister kck, ister pkk, ister işıd kim olursa olsun başkentimizde en az 30 kişinin öldüğü bomba patlatıldı, rusya uçaklarımızı taciz ediyor. türkiye kaos içine battıkça batıyor. hepimiz zarar görüyoruz bundan.
1. Soru puan kazandiriyorken neden yapmasını bunu hdpkk?
2. Devlet madem istemiyor hdpnin güçlenmesini devlet neden yapsın?
3. Pkk tehdit etmiyor muydu ülkeyi kana bulamayan çalışmıyor muydu?
Saf diyen bazı beyin yoksunu arkadaşlar da saksiyi çaliştirsin biraz aklınız Yok fikriniz var.
güncel Önemli Başlıklar