bugün

evde hayvan beslemeyi düşünen samimiyetsiz,yapmacık,sözde hayvan sever bozuntulara duyrulur.almadan bir daha düşünün.o evde artık ne hayır kalır ne de bereket. melekleri bile uzaklaştıran bu hayvan pislikleri kıl olsun tüy olsun ve çişi kakası olsun insan bedeniyle temasa geçtiği anda insanın tüm o dini ve imanı uçar gider.çok dikkat etmek gerekir,sonrasında ise bu hayvanlardan kurtulup boy abdesti alıp tövbe etmek gerekir ki ancak o zaman iman-ı şerifiniz size geri döner.
keşke sende hayvan kadar işe yarar olabilsen de alıp evimde beslesem diyeceğim yazarın açtığı başlık.
aynı zamanda dinsel yargılarda bulunan bu insan kendi dininin peygamberi olan Muhammed'in ne kadar hayvan sevgisi olan bir şahıs olduğunu ve hayvanlarla ilgili bir ton anısı olduğundan da bir haber dır efendim.
böyle bir düşünceye sahip insanla aynı dünyada yaşadığım için kendimden utanıyorum.
görüyorum ki dinsizleri rahatsız etmiş olan başlık.bizim inancımız ve de doğru olan bu şekilde.ister yapın ister yapmayın ben sadece din kardeşlerime neyin eğri neyin doğru olup olmadığı konusunda öğüt veriyorum.
islamdaki hayvan düşmanlığı...
kaçırıyor işte abicim bas baya besbelli yani.irdelemeye gerek yok ama bilinen bir gerçek.
bu islamı da anlamak zor. sevgi dini deniyor ama cehennemi ırkçılık kokuyor.
hayatın, canlıların önemini söylüyor ama hayvan beslenen evlerden uzak duruyor.
şimdi meleklere yapılan saygısızlığa mı üzüleyim yoksa birilerinin ailesinin zamanında güvenlik amaçlı iki lira harcamayıp işi şansa bırakmasına mı?

not: farklı başlık gene aynı haşere sümüğü. buraya sırf troll olmak için gelenleri bir şekilde temizlemek lazım. ara sıra küçük şakalar tabiki hoştur ama "nasıl olsa kimse bir halt etmez." diye (ki haklı şahsen ben iğrenirdim dokunmaya) saçmalaması hoş değil.
Sabaha banlanacak olan trol sıçmığı.
bu pis hayvanlardan beklendiği üzere tüm melike-i şerifeleri kaçırıyorlar.
comar iste diger kedi kopek cinsleri ile anlasamiyor; sonra onlari melake kacirmakla sucluyor.
bir kediden korkarken dünya üzerindeki en tehlikeli türe sokulan melakelerin olması.

arkadaşlar çomarlara hayvan yaklaşmıyor diyorlar doğru mudur?
Ölümsüzlük hilesidir. Azrail de bir melek. Bütün melekler gibi o da hayvanlardan kaçıyor ve kimse gelip canını alamıyor.

Şimdi siktim belanızı!
evde pire torbası beslemek mi? Asla! bunlar zinhar islamda yeri olmayan unsurlardır. pis varlıklardır. yaşanılan ortamda yerleri yoktur.
hayvan beslemek = sadakadır desek ulaşacağımız sonuç; hayvan beslemek, bela ve musibetleri uzak tutar, bizi mucizevi dediğimiz ölümden döndü haberlerinin baş kahramanı yapar, belki de hayvan beslemek insanı zor durumlarda ölümden ve ciddi yaralanmalardan kurtarır.
Bu yüzden bazı yörelerde ağır hastaların yanı başına kedi köpek bırakılır.

Edit; azrail'den kaynaklı.
bugüne kadar bir meleğin koynuma girip purrladığını görmediğim için s.kimde olmayan durumdur.
dali'den kaçacak meleğin yanına koyayım zaten.
assını yüsünü yerim.
3 gr. Beyniyle kendini diğer masum canlı türlerinden üstün gören gerizekalıların, deli saçması dinlerini öne sürerek yapmayı kendilerinde haklı gördükleri beyan.
(bkz: van helsing misali melaike beklemek)
gormedigin seyi beklemek gelmeyince kacti demek.
hz.muhammed evde kedi beslemezdi o dönemde bu tarz saçmalıklara harcanacak ekstra para nereden bulsun adam uydurmayın bir tarafınızdan. evet haramdır cübbeli hoca da açıkladı kedi köpek caiz değil!
(bkz: hayvanların makaleleri kaçırıyor olması)

Brainfart.
Şöyleki, kediler için geçerli bir durum değildir. Oeygamberimiz kedilerin su içtiği kaptan abdest bile almıştır. köpekler için geçerli bir durumdur. Fakat Çobanlık gibi meslekleri olanların köpek beslemesinde sakınca yok. Köpek besleyen arkadaşlar inanmayabilir. inanıpta uygulamayabilir. eyvallah ama bu islamda böyle yani işimize gelmiyo diye modifiye edemeyiz
anne köpek ve yavruları rahatsız olmasın diye ordunun yönünü değiştiren de bizim peygamberimizdi.
saçmalıktır.
buyrun gayet mantıklı bir açıklama.
http://www.youtube.com/watch?v=q3d7280YNKY
anneannem evinde kedi besliyordu bu konuda kendisini bilgilendirdim ve artık sokakta kedi görse 40 metre uzağından gidiyor kadıncağız. o kadar da demedik be anneannem. pistir tamam o hayvan sevilmez edilmez de çok takılmaz böyle şeyler. napacaksın en iyisi belediyenin bunları ilaçlayıp gebertmesi olurdu.
hadi melaikesini falan geçtik zaten hijyenik değil bir kere bu tip hayvanlar hastalık getirir size.
evde beslenmemesi gerekir.