23 nisan 2014, çarsamba
1954 başlık

hayvanlara yapılan işkence

1. 11
    kedilerin gözlerini dikenler, ağzına kanca takanlar, kuyruklarına teneke bağlayanlar, dövenler, tekme atanlar... daha bir sürü şey. bunları yapanlar insan olamaz. saatlerce ağlatır beni. zamanı geri alabilsem diye düşündürür. onlara işkence yapmak gerek derdim ama; o hayvancağızların acısını hafifletmez ki bu. bunları gördükçe yaşamaktan soğuyorum. içimdeki acıyı tarif edemem. bir an önce parayı toplayıp bir barınak açmak istiyorum.
  2. 31
    allah belasını versin bunları yapanların başka ne denebilir. zavallı hayvanlara ne işkenceler ediyorlar.
  3. 11
    yakanını gördüm lan!
    mahallenin çocuklarından biri 'abi abi gel eğlence var!' diye çağırdı bi gün. gittim köpeği zincirle bağlamışlar ağaca, başladım yandan izlemeye. ellerinde de bi şişe tiner, döktüler hayvanın üstüne, biri yanan gazete kağıdını sopanın ucuyla itti hayvana doğru zaten o an parladı hayvan, yanmağa başladı. anam nası kıvranıyo, mıyıklıyo, tepiniyo filan, kaskara duman çıkıyor hayvandan; bende de nası bi sadizim peydah olduysa, oturdum izliyom, bir de sigara yaktım. pis pis kokmaya başladı sonra, biraz uzaktan izlemeye başladım. çocuklar gülüyor filan. kağıt atıyorlar, odun filan atıyorlar. hayvan bağıra bağıra öldüydü amk. ipnenin evlatları hayvan öldükten sonra ağacı da yakmaya kalktılar, yaktırmadım. halk kahramanı sandım sonra kendimi. sonra yakmışlar amın oğulları ağacı da.
  4. 11
    o işkenceyi yapan cani yaratıklara işkence yapma isteğini uyandırır.
    ne isterler o hayvancağızlardan, bilmem ki?
  5. 22
    kesinlikle şartları ağır bir yasayla önüne geçilmesi gereken utanç. ama belediyelerin ve özellikle de özünde insan ve hayvan sevgisini temel almış olan bir dinin söylemlerini kullanan belediyelerin yaptığı katliamlar bu konuda adım atılmasına gerek görülmeyeceği izlenimini veriyor. hadi bizi utandırın. inanın bir insan ve bir müslüman olmakla bir parça daha gurur duyacağım bu başarılırsa. çünkü insanların bakış açısında bir düzelmenin olması demektir bu ve başka konularda da kendini gösterecektir mutlaka.
  6. 11
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/398941/+
  7. 22
    hayvanlara işkence yapan insanları allah kesinlikle affetmiyor. isterse dini vecibelerini hepsini yerine getirse bile. ağzı dili olmayan hayvanların acı çekerek öldürmeleri bir insanlık ayıbıdır. osmanlıyı beğenmeyen bir kısım insanlar, takımı o dönemler hayvanlara değer verilirmiş. yakalanan insanlar gerekli cezalar alırmış.
hayvanlara yapılan işkence ile alakalı başlıklar