bugün

Yemekte sohbet sünnettir yerdim.
o kadarını bilmem ama eğer eşeğin kendini ifade edebilecek kadar aklı olsaydı kim kime binerdi işte orası hiç belli olmazdı.
Balıkla rakı masasında karşılı dertleşirdim. Istavrite bu hamsilerin de götü kalktı diye gaz bile verirdim.
bir canlının konuşabilmesi demek, o canlının bayağı bildiğin zekası, bilinci, duyguları olduğunu gösterir.. ben şahsen öyle bi canlıyı asla yemezdim..
asla mümkün olmazdı.
(bkz: yatmadan önce akla gelen şeyler)
bir soru. konuşanları yenilmiyor işte.

(bkz: papağan)
Ben normalde de et yemiyorum .Erol Taş misali elime but alıp yiyesim gelmiyor. Tavuk etini kup kup doğranmış göğüs eti olarak yiyorum. Kıyma olarak olunca kırmızı eti ve ton balığını da . Yumurta hiç yemiyorum.

Konuşmadan böyle konuşuyor olsalar yiyemezdim. Kedim var onunla hayvanlara çok alıştım. Yemek değil ama kedim konusabilse güzel olurdu.
eşeği ilk tavlamak gerekirdi naz falan yapardı, hatta artık esra erolda kısmetini arar genelevde çalışabilirdi, o zaman tadından yenmezdi.
Konuşabilseydi özgürlük isterdi herhalde, peki özgürlük istediği halde insanları kısıtlayıp, tutsak ediyor muyuz? Evet, ediyoruz. Insana boyle yapan hayvana da yapmaz mı? Tabiki yapar. Ben yapamazdım (konusmadigi halde bile kesemem zaten de) ama bu kafada olanlar çok olduğu için bir sürü insan yapar satar. Elini pisliğe sokmayan biz olmadığımız sürece olanı çıkarlarımız doğrultusunda kabul edeceğimizden ötürü de her türlü yerdik diye düşünüyorum.
hayvanlar konuşuyor.

siz duymuyorsunuz. siz anlamıyorsunuz.
deniz dahi rüzgar dahi, yerle gök dahi konuşuyor.

siz anlamıyorsunuz.
insanlar konuştukları halde birbirlerini öldürebiliyor, tevacüz edebiliyor, birbirlerini dolandırabiliyor. Bu yüzden hayvanların konuşma ihtimali yenmeleri ihtimalini pek etkilemeyecektir.
Sorardım önce.
- şimdi iyi hoş ama ben seni yiyicem sen ne düşünüyorsun?
- hayatın kanunu bu ye gitsin. Hem sizde bir söz de var. Yemeyenin malını yerler.
- doğru söylüyorsun ben başlıyorum ozaman.
Kabul etmezse de ikna ederiz.
amına bile koyardım. hiç "canlıları yiyosunuz" geyiği yapmayın. bitkilerin de acı çektiği bilimsel olarak kanıtlandı. bitkiler konuşsaydı onları yine de yiyebilir miydin?
O zaman onları yiyenler katil olurdu işte. Keşke allah onları öyle yaratsaymış ama demek ki sahiden bizlere besin olarak yaratmış. Yoksa onlarda da yüksek iq ve bir çok beceeri olabilirdi.
(bkz: amına bile kordum)

ulan bazı insan türleri yüzünden şu bakınızı gerçekten yapan insanlar ile aynı ülkede yaşıyoruz. abv.

(bkz: kim olduğunu bilirsin sen)

(bkz: voldemort değil)
konuşuyor olsalar da yediğimiz zaman zaten ölü oluyorlar bu durumda yerdim yani.
Bizler yiyelim ve şükredelim diye yaratılmışlar. Bitkilerde öyledir. O yüzden dillerini anlama kabiliyeti bize ihsan edilmemiştir. Rahatça yiyin efendim. Helal çerçevesi geniştir.
insan insanı yiyebildiğine göre o da olurdu doğal olarak.

Bizler yemezdik ayrı konu.
vicdanımız var aga bizim..

bir köye gitsek köylü " kuzu çevireceeez"

dese kuzu bana mahsun bir şekilde bakıp

" neden ben anlatsana biraz" dese idamı durdururum net.
Önce Ağzını bantlayarak kafalarda soru işareti bıraktırmayacak soru. Şimdi konuşsun yiyorsa. hayvanına bağlı olarak da değişirdi tabi. Yoksa eşek beni ye dese yer miyim he?
insanın içini gıdıklayan kafasında soru işareti, ünlem ve noktalı virgülller oluşturan hiç bilmediği dilde tepki vermesini sağlayan bir sorudur.
günümüzden çok değil sadece bir kaç yüz yıl önce ilkel toplumlarda yamyamlık doğal bir durum olarak görülürken hayvanların yenmekten kurtulmaları pek mümkün görünmüyor.

Edit şempanze ve bonobolar işaret dili öğretilerek zaten insanlarla konuşmaları sağlanabiliyor.
onu bilmem ama dişi olan cinslerini kesin tavlamaya çalışan tipler olurdu. hatta tv ler de haber bile yapılırdı; aşk sınır tanımadı diye veya insan sevgilisini zürafa ile aldatan inek vs. gibi, velhasıl her şeyin bir hikmeti var, böylesi daha güzel.
Vallahi konuşur izah ederdim.

Bak yavrum doğanın döngüsü bozulmasın diye seni yiyip sıçmalıyım. Sen zaten kesin reenkarnasyon yaşıcan hepiniz benziyonuz birbirinize. 3 gün fazla yaşasan ne yaşamasan ne. Lakin lezzetinle bize unutulmayacak bir anı bırakabilirsin.

Ya da dayanamıycan zart diye vericen gırtlağa.