bugün

bostancı 'da bulunan süper kısmı yakın geçmişte anadolu lisesine çevrilmiş lise.
bu güzide okulumuzun spor salonu kendisinden büyük olup on senede bitirilmiştir.
okulun eski müdürü nuri ergin * emekli olmuştur.
spor salonunun yapımı bogaz köprüsünden uzun süren ilk okuldur. baska da yoktur zaten.
gorup gorulebilecek en disiplinli okulmuş..
tamamen yalan benim okuduğum okul. bize disiplin sökmez.
ürküş isimli bir hoca görev yapar. karşısındaki dükkan lanetlidir. zilyon kere değişmiştir.
bostancı tren istasyonunun az ilerisinde yer alır. etrafında zilyon tane birahane bulunur. ayrıca anadolu lisesi olmuştur.
12 yıllık temel eğitim çıkmadan evvel; yani ortaokul falan diye bir okul varken, paran var da özel okumayacaksan (bkz: yunus emre koleji), hemen yanında ki bostancı ortaokulu namlı okuldan direk geçiş yaptığın okul, benim okulum ..
Bostancıda bulunan, Anadolu yakasının heryerine ulaşım imkanı bulunan 2005 de süper liseden anadolu lisesine dönüştürülmüş anadolu lisesidir. 2005 te anadolu lisesi olan liseler arasında en yüksek puanlı olan lisedir. bu lisenin edebiyat zümresi iyi olup çok iyi kitaplar okutur. okulun çevresinde iki tane ilk okul vardır. bunlar : 23 nisan ilkokulu ve bostancı ilk okulu. okulun arkasından minübüs yolu, önünden tren yolu geçer. ayrıca bostancı tren istasyononun tam karşısındadır. okulun önünde dudullu-bostancı minübüslerinin son durağı vardır ve kayışdağı içerenköy taraflarından gelenlere çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır.
mezunu olduğum lisedir. çok güzel bir ortamı vardır, öğretmenleri kafadır birkaçı hariç. bulunduğu yer olarakta ulaşımı çok rahattır.