bugün

üstad cem karacanın 'sende başını alıp gitme' şarkısından bi bölüm..ne güzel söylemiş üstad..
ve hiçbir şeyi istemedim seni istediğim kadar...
ne olur, ne olur...
ben suyumu kana kana içtim..ekmeğimi böldüm de yedim..ihaneti gördüm..alkışı duydum..sesim de oldu..sessizliğimde.. sende başını alıp gitme ne olur.. ne olur tut ellerimi.. hayatta hiç bir şeyi istemedim seni istediğim kadar..

diye giden harika parça.
muhtemelen zengin bir kişilik söyleyen bu sözleri. yanlız anlıyoruz ki herşey para değil.
Sende Başını Alıp Gitme

Ben suyumu kazandimda ictim
Ekmegimi boldum de yedim
Alkisi duydum, ihaneti gordum
Sesim de oldu, sessizligimde
Sevistigimde oldu benim..

Sen de basini alip gitme ne olur
Ne olur tut ellerimi
Hayatta hic birseyim az olmadi
Senin kadar ve hicbirsey istemedim
Seni istedigim kadar

Sen de basini alip gitme ne olur
Ne olur tut ellerimi, ne olur...

CEM KARACA
iki defa üst üste dinlenemeyen cem karaca parçası.
Cem karacanın en sevdiğim şarkılarından birisi olan'Sende başını alıp gitme'şarkısının nakaratından bir kısımdır.Her dinlediğimde geçmişime bir ağıt daha yaktırtan tek parçadır.
dolaylı olarak allah'a şükrediş içeren cümle. gidenin arkasından hem allah'a hem de sevgiliye sitem için kullanılmış.
her duyuluşunda elin sigaraya gitmesine neden olan sözdür. (bkz: yine efkarlandım sözlük)
hayatta hiç bir şeyim az olmadı senin kadar...
içi burkan bi cümle....
ne kadar sahip olsan da doymadığın bir insanın, kanaatsizliğine sebep olan o insanın gitmesi durumunda kendini hırpalamak için kullanabileceğin güzel bir cem karaca şarkısı.
kişi gerçekten seviyorsa doyumsuzluğunun nerelere ulaşacağını gösterir, zira bunun ayrılık üzerine yazılmadığını düşünürsek; sevgiden, sevilenden, sevilenin gitmesi durumunun bünyede yaratacağı etkiden korkmanın boyutlarını anlatması açısından önemli bi şarkıdır.
''ve hiçbir şeyi istemedim seni istediğim kadar'' şeklinde devam eden cem karaca'nın sende başını alıp gitme ne olur şarkısının bir sözü.
cem karaca' nın Sen de başını alıp gitme ne olur şarkısının en vurucu bölümü...
http://www.youtube.com/watch?v=dModeEHNijg&feature=related
bir şarkı sözü... bir acı ifade... bir tür çaresizlik... bir derin özlem...

birilerine söylenmek üzere...
görsel
Cem karacanın efsane şarkısı nil burak hanım efendide seslendirmiştir.