bugün

Bir sohbet esnasında Hayatın zorluklarından yakınan insanın kurduğu retorik cümle.
Dedi ve maldivlere tatile gitti.
bir evlilik yapayîm desen düğün masrafı ev altîn desen nerden baksan 100 bin garanti en az şekilde yapayım desen bu mevla tutuyor.

bir de evlenilecek insan bulma problemi var. çevrede görüyoruz 6 ay sonra bosaniliyor. bunları görünce insan biraz daha uzaklaşıyor evlilikten. o kadar masraf et ne kadar tanirsan tanı bir olumsuzluk varsa evlendikten sonra ortaya çıkıyor. o kadar masrafa gir basit bir şey yüzünden yuvan yıkılsın hadi sadece masraf da değil psikolojisi de bir ayrı.

evlilikten korktuğum kadar hiçbir şeyden korkmuyorum. o kadar masrafa gireceğine guzel bir araba alırım en iyisi o olur.

kızlara da güvenmiyorum. çünkü en ufak şeyde ayrılığa koyuluyorlar. kim ne derse desen insanlar şımarık.

ya benle her şeyin altına elini atacak. o şekilde olur. en çok bana ne koyar bunu para göz olduğum için demiyorum bu benim emeğim para nedir kağıt parçası ama onu kazanmak için yıllarımizi veriyoruz, yılların emeğini verdikten sonra eften puften bir sebep bulup ayrılmak isterse bu koyar. günümüz insanı böyle.

bunu diyince biraz dalgaya vuruyorlar ama asıl zor olan erkek olmak.
Üstteki dediklerinizi yapabilmek için karaktersiz , bencil , gamsiz , utanma duygusu olmayan biri olmak lazim. Turkiye de erkek olmak zordur mutlaka ama kadin olmak ta zor. Nerde o bir ay evli kal, nafaka ye. Insanin midesine oturur o para. Emek vermeden , baskasinin parasini yemek. Çocuk icin alınabilir o ayri.
Hiç emek vermeden , risk almadan , sürekli hesap kitapla hayat gecmez. Bazen kaybetmeyi de göze almak gerekir. Fedakarlik yapmadan , sabir göstermeden evlilikte dahil hic hir ilişki yürümez.
güncel Önemli Başlıklar