bugün

daha önce hiç sevgilisi olmamış bir kişinin rahatlıkla olabileceği durumdur.
ama platonik olarak kalır bu olay, çünkü aşık olunan kişi az sonra parasını alıp, sakızını çiğneye çiğneye gidecektir.
çocuğunun adı o.çocuğu olan adamın yaptığı şey
(bkz: büyük lokma ye büyük laf konuşma)
(bkz: gönül bu otada konar bokada)
hayatının kadınına asık olmak ile karıştırılmaması gereken hayati * hata.
hayat kadını aşık olmayı bile haketmiyor mu acaba?? diye insan zihnini kurcalayan aynı zamanda da bu tip bir kadını,geriye kalan bu yeni yaşamında sevebilmenin erkek adına söz konusu olacak farklı ama bir o kadar da takdir edilebilir bir ruh ve fizik yeniliğinin habercisi olabilecek durum olabilir.insanın diğer bir insana yapabileceği en büyük ve görkemli yeniden doğuş temsilciliğidir.hayat bu..belli olmaz..
(bkz: ticket to hell)

sosyo - psikolojik kişilik sorunlarını ve nedenleri bir kenara bırakılırsa çok normal bir olay. aşk başka bir olaydır.

karşıdakinin daha önce başkalarıyla birlikte olması, mesleği, vs.'ye göre aşık olmak, ancak arabasına aşık olabilenlerle, pazardan ömür geçirecek domates biber alanlar için mümkündür.

alışveriş yapılıyorsa elbette bu tür bir seçicilikten söz edilebilir; ama eğer ortada gerçekten de "kalp" varsa, böyle düşünmek abesle iştigaldir.
olmayacak bir durum degildir,gayette normaldir.sonuçta karşındaki hayvan degil bir insandır.empati kurup karşındakinin yerine geçtiğinde anlarsın neyin noldugunu.
türk filmlerinde sıkça rastlanan bi sahnedir.
aşık olan da olunan da insan olduğuna göre normal bi kadına aşık olmaktan farklı bir şekilde gelişmeyecek olan aktivite..
(bkz: beyoglu nda kadın olmak)*
(bkz: evimin kadını çocuklarımın anası olacaksın)
(bkz: pretty woman)
yeşilçamda birçok filme konu olmuş hadisedir.madurun hamama ardındanda beyaz bir eşarpla camiye gidip tövbe etmesi suretiyle sorun çözülür.
eğer bir de üstüne evlenebiliyorsa, helal olsun o er kişisine denilecek, saygı duyulacak hadisedir
hani olur mu,olmayacak şey değil.. Yalnız onun yaptığı meslekle kendi duyguların arasında bir sarkaç misali dalgalanmalara neden olabilecek bir durum.

(bkz: 14 numara)
hayrat kadınıdır. kimin veya kimlerin hayratıdır bilnmemesine rağmen aşık olunması tehlikeli ve yüz kızartıcıdır. büyük bir hatadır.
hiçbir kadın cinselliğini nakite çevirmek istemez hayat şartları mecbur bırakır.
onu bu istemedği hayattan çekip çıkaran tövbe ettiren er kişi büyük adamdır. ancak bu adamın midesininde biraz büyük olması iktiza eder...
(bkz: hayata dair)
(bkz: true romance) filmini film olarak algılamayıp gaza gelen tiplerin yaptığı durumdur.
tabi bide sürekli olarak aynı kadını eve cağırıp onla yattıktan sonra olayın alışkanlık haline gelmesi ve bünyenin sürekli onu istemesi sonucu ortaya çıkan ilginç durumda olabilir.ancak işin abartılması durumunda arkadaşlarını bilen silen tipler vardır aşkı uğruna.
(bkz: ben bunu gördüm)
(bkz: türk filmlerindeki tövbe edip evlenmiş orospuyu tanıyan şerefsiz)
(bkz: hayatınızın kadınının hayat kadını olması)
(bkz: ağır roman)

-ruhum çalkalanıyor, duygularım birbirine çarpıyor
-aşk mevzu mu?
-falan gibi!
-kus lan hikayeyi...
-ölümüne tav oldum kevaşeye

.

-güzel delikanlı olacaktı ama kevaşeye kaptırdı gönlünü
-aşk bu usta, boru mu?
-orospunun aşkından n'olur lan!
bana, masumiyet filmindeki harika diyalogları hatırlatan başlıktır. hayat kadınına aşık olan genç aşkını itiraf eder:

-aşığım sana.
+ne dedin?
-aşığım.
bir tokat atar genç kadın aşık erkeğe.
+neden orospu oldum ben biliyor musun?
tam genç adam cevap verecekken küçük kız çocuğunu gmösterip devam eder:
+o küçücük çocuğun neden oradan oraya savrulduğunu biliyor musun? bilemezsin. hepsinin nedeni aşk. şimdi s.iktir git hadi.

ayrıca;

(bkz: hayat kadınıyla evlenmek)
kendi özel araban varken sürekli ticari taksiye binmek istemek gibi bir şey.
güncel Önemli Başlıklar