bugün

Bazı Türk gençlerinin hayalidir. insanı üzer. Anne baban seni elin avrupalısına, amerikalısına pizza dağıtasın diye mi okuttu? Çok istiyorsan kendi ülkende yap. En azından kendi vatandaşına hizmet etmiş olursun.
Saatine 20 pound kazandığınızda babanızı bile görmezsiniz. Title'a çok anlam yükleyen bir ortadoğulu iseniz bilemem tabi..
Vizyonuna tüküreyim.
gençlerin hayalini bu noktaya getiren kim varsa umarım kan kusarak geberirler.

ülkede yaşam savaşı veriyoruz adeta. eskaza telefonuna, bilgisayarına bir şey olsa yenisini almak için aylarca çalışmak gerekiyor. böyle bir düzende ancak bu düzene alet olanlar yaşamak zorunda kalmalı.
Daha rahat bir yaşam sürecek olması bu ülkenin ayıbıdır.
siktir git dağıt.
eee git dağıt, egeden tekne kalkıyor hergün.
koşullarını bilmiyorum, doğruya doğru. tek söyleyeceğim, şoförlerin daha büyük çoğunluğu trafik kurallarına uyduğu için daha güvenli yaşam, yaptırımlar kuvvetli olduğu için daha insancıl koşullarda çalışma, insanlar birbirinin hayatına burnunu sokmadığı için daha huzurlu olmak ve kendine ayırabildiğin daha uzun zaman ve maddi imkan varsa neden olmasın?

bundan 5 yıl önce sorsanız size neden vazgeçmemek gerektiğinden, neden uğraş vermek gerektiğinden bahsederdim. 5 yıl geçti, bir grup utanmaz toplumun bir kesimine aleni düşmanlık ederek ülke kaynaklarının adaletsiz dağıtımını yapıyor. şimdi ben neyi, kime, nasıl savunacağım? kendileri yiyip içecekler diye kendilerinden sonraki nesillerin hayatını kaydırdılar, böyle deyince yemediğin küfür kalmıyor. ama zaman geçip doğal akış gerçekleşince haklıymışsın bile diyemeyecekler, o zaman da haklı olmanın anlamı kalmayacak. ben hala mücadeleye devam derdim diyorum ama doğruya doğru, üniversiteden borçlu mezun olsam da borçları kapatamayacak gelirlere iş hayatına girmenin bile garanti olmadığı lanet bir piyasada gözümü açmadım ben.
Londra'da sifon olurum.
güzel bir hayal denenebilir.d.d.d
dilencilik de olur.
epey süre bunu araştırdım ve tek bir şey söylemek istiyorum özellikle avustralya için söylüyorum sınıf farkı kesinlikle yok herkes sadece para kazanmak için var sosyal sınıf farkı asla gözetilmiyor bi doktor sabah çalıştığı hastanenin nöbeti bitince tuvaletlerini de temizliyor herkes her işi yapıyor ve bu yüzden saygı da toplum arasında çok önemli bi unsura dönüşüyor. pohpohlanma popiş kalkıklığı yok gündüz bi dondurmacıda vs çalışıp arta kalan zamanda arabanız veya motorunuzla pizza delivery yapmak çok mantıklı.
bir Türk genci beyanıdır. haklıdır da. milletin zihniyetine yerleştirdiler " burda doktor olacaama Avrupa'da çöpçü olurum " diye.