bugün

Issız adam filmden sonra tavan yapmış kek çeşitidir.bir çok pastaneden temin edilebilir.,
Tarifinide verelim bari;

Malzemeler

3 yumurta
1 su bardağı şeker
3 su bardağı un
2 tane rendelenmiş havuç
1 yemek kaşığı tarçın
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı kırılmış ceviz

Yapılışı

- Yumurtalar ve şeker çırpılır. Ardından vanilya eklenir. Sonra sırasıyla havuç, sıvı yağ konulur. Kabartma tozu ve un konulur. En son tarçın ve ceviz konur. Kek kalıbına boşaltılır. 180 derecede pişirilir.
şeker hastalarının yiyebileceği kek çeşididir.içindeki tarçının şekeri düşürdüğü gerçeğinden yola çıkarak varılmış bir tespittir..
üstünede muhallebi yapıp dökünce alllahhh ne güzel yenirdir.
eti tarafından piyasaya sürülmüş lezzetli kek. içine ekstradan ceviz de eklemişler, deli birşey yapmışlardır...
(bkz: ıssız adam keki)
ıssız adam tribine girildikten sonra sanki uzay ötesi bir kekmiş gibi gündeme oturan kektir. diğer keklerden tek farkı içinde havuç ve tarçın olmasıdır. bir de ıssız adam keki olması tabi. yersen!
havuçların suyu sıkılmadığı sürece içi hamur kalmaya mahkum kek çeşididir.
Issız Adam'da görünce artık çoğu bayana aşkı çağrıştıran kektir.
ıssız adam'da esas oğlanın esas kıza bir türlü veremediği tariftir. sonunda hatun kendisi almıştı başkasından**.
tarçına allerjisi olanlar için asla yenilmemesi gereken kektir.

edit: tarçına allerjisi olanınız yok herhalde.
(bkz: olsa da yesek)
3 yumurta
1 su bardağı şeker
1 su bardağı sıvı yağ
2 su bardağı elenmiş un (evet, elenmesi önemli)
1 su bardağı rendelenmiş havuç (2, 3 tane)
2 rendelenmiş elma
2 tatlı kaşığı tarçın
istenilen miktarda ceviz
1 vanilya
2 kabartma tozu

malzemeleri sırayla ekleyip mikserleyin. havuç, elma, tarçın, ceviz, vanilya ve kabartma tozunu eklerken mikser kullanmayı bırakıp spatulayla karıştırın. kek kalıbını yağlayıp malzemeyi içine dökün. fırının ortasına koyup 170 derecede yaklaşık 50 dakika pişirin.
50 dk bitti deyip düşünmeden fırından çıkarmayın. bakmışsınız ki pişmedi, 150 dereceye düşürüp 10dk daha pişirin.
ama çok da pişirmeyin.
içine konulan elma, kekinizin nemli, yumuşak olmasını sağlayacaktır. pişmedi sanmayın o yumuşaklığı.
afiyet olsun.

edit: vazgeçtim, 3 yumurta koyun siz. yoğurt, süt de eklemeyin. sevgiler.
adının ıssız adam keki olarak değiştirilmesi gereken kektir. o bir bi de revani ikisinden nefret ediyorum. biri saman zaten heeh olmadı üstünede şerbet döküyorsun revani oluyor.
175 derecede pişirilirse daha kıvamlı olacak kektir.
ıssız adam * filminden sonra şöhreti artmış, pastahanelerde ıssız adam pastası olarak satışa sunulmuş, bildiğin havuçlu kek.
diğer keklere nazaran tek farkı film artizi olması.
(bkz: allah yürü ya kulum demiş)
üç yumurtayı kırdım önce, havuç dilimledim ince ince
göz kararı biraz süt kattım, kalktım sana kek yaptım
ama sen bana kelek yaptın... o kek içinde boğarım seni...
birde damla çikolatalıysa yatağının yanında bir yer ayrılır. çünkü o akşam onunla yatılacak tadından yenmeyecektir.
çok az zencefil ile süper ötesi olan kek.
çapkın adam kekine dönüşmüş enfes tat.
beğendik fırın'dan alınız.

(bkz: tatlı tuzlu fırın)
(bkz: yerim ben onu)
(bkz: ıssız adam keki)
(bkz: yenir ki bu)
ıssız adamdan sonra yemesi cok meshur olan kektir.
bu sabah yediğim ama yine de doyamadığım olsa bir dilim daha yiyebileceğim muhteşem pişirimsi.
ıssız adam filminin mottosu. aman ne kekmiş dedirtiyor insana.