bugün

evet ne manken ne oyuncu. o bir bilim insanı. hem de populer science dergisinde dünyanın en başarılı 10 genç bilim insanı arasına giren bir bilim insanı.

--spoiler--
Boston Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapan Hatice Altuğ, başarılı çalışmasıyla listede yer aldı. Altuğ'un nanoteknoloji ile geliştirdiği cihaz vücutta hastalık taşıyan virüsleri tespit edebiliyor. Daha önce de lazerin hızını 100 kat artırmayı başararak, Nature Physics adlı bilim dergisine kapak olan Altuğ, buluşuna Boston Üniversitesi'ndeki araştırma ekibiyle birlikte imza attı. Geçtiğimiz Temmuz ayında Altuğ ve araştırma grubunu ödüllendiren Ulusal Sağlık Enstitüsü projenin hayata geçirilmesi için 5 yıllık bir süre zarfında tam 5 milyon dolar vermeyi kabul etti. Altuğ 2000 yılında Stanford Üniversitesi'nde okumak üzere Türkiye'den ayrıldı. Altuğ, Boston Üniversitesi'ndeki görevine ise 2007'de başladı.
--spoiler--

bu da linki: http://gundem.milliyet.co....2011/1437744/default.htm

edit: (bkz: açtığı başlığa entry girilmeyen yazar)

tabi ki de burada gitmeyecek bir başlık daha açmış olduğumun farkına vardım. ama geç vardım. eyvallah uludağ sözlük yazarları. siz gidin kim kardashian'ın memelerini tartışın.
Aslında o Türkiye'yi en güzel şekilde temsil eden bir bilim kadını. Nanoteknoloji ile vücutta hastalık taşıyan virüsleri tespit edebilen cihaz geliştirmiş. Geçtiğimiz yıllarda da lazerin hızını 100 kat hızlandırmış ve geçen aylarda yine en ünlü bilim dergilerinden olan nature physicsa kapak olmuştu.
gurur duydurandır.
yolu açık olsundur.

edit: kasva nickli yazarmız beğenmemiş entryi. hemen değiştiriyoruz.

hatice altuğ bizlere türk olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu tekrar hatırlatan başarılı bir bilim insanıdır.
imkan verildikten sonra neler başarabileceğimizi göstermiştir bizlere bu genç kadın.
gurur duyduk seninle ey hatice altuğ.
böyle devam et ve bizi gururlandırmaya hiç ara verme.*
kendileri su anda (bkz: EPFL) de ögretim görevlisi olan, türkiye menşeili ama amerika egitimli türk bilim insani. yaptigi çalismalar fizik alaninda çok konusulmus ve amerikanin en prestijli bilim ödüllerinden birini alma serefine nail olmustur. su anda yürüttügü çalismalar da çok kiymetli ve biyofizik alanina damga vuracak sekildedir. kendisini de tanirim, çok seker ve pozitif bir insandir.
güncel Önemli Başlıklar