bugün 1201 başlık

hatay usülü soslu döner

1. 4 4
    hatay yöresine ait yeni bir döner çeşidi. mersin cafelerinde de yerini aldı. hem doyurucu, hem ucuz, hem lezzetli bir gıda.

şöyle oluyor kendisi;
    - tavuk döner
    - cips
    - ketçap ve mayonez
    - turşu
    - salata
    - sos
    - bu dönerin kendine ait özel ekmeği. değişik bir şey, o da özel bir sosa batırlıyormuş sanıyorum.
  2. 2 2
    (bkz: dois)
    (bkz: donas)
  3. 4 4
    bu isterken sakın acılı olsun demeyin çünki gelen acı bildiğiniz acılardan değil, acısız olsun demeniz istediğiniz acı kıvamında gelmesi için yeterlidir.

abi çek ordan çift lavaş bol soslu bi tavuk dürüm.

heey gidi günler her akşam yerdim bunu.

(bkz: özledim ulan seni)
  4. 4 2
    Beşiktaş, Ihlamurdere' de de yapılan, ucuz, lezzetli, ancak Ankara dönerini geçememiş, döner türü.
  5. 6 6
    tadı muhteşem olan ve başka hiçbir yerde bu kadar güzeli olmayan yiyecek. bir başkadır benim memleketim.
  6. 4 3
    fena değildir. yalnız tavuk dönerini yeni duydum. içinde sos bol olduğu için poşet içinde ikram edilir.

yalnız dönerin kralını yemek isteyenlere tavsiyem, samsun'dur.

dönerin en kötü olduğu yeri sorana da muş ya da diyarbakır kapışır derim.

muş'un restorantları çok vasat.

diyarbakır'da kebap çeşitleri idare eder. yalnız ciğeri 100 üzerinden 110 alır. (ki ciğeri çok seven biri bile değilim.)

hatay mutfağında yediğim en iyi yemek adını çıkaramıyorum ama, tepsinin dibine kıyma serip üstüne böyle biber domates filan yayarak fırında yaptıkları bir yemek var, işte adı neyse, o yemek var ya o yemek, şeytan atla arabaya bas git hatay'a diyor amına koyim.

son söz. Dünyadaki en iyi mutfakları kapıştırsalar, Türk mutfağı illaki ilk 3'e girer.
  7. 1 1
    izmirde okurken tattığım 2 farklı yerden yediğim birinde gerçekten çok beğendiğim birinde yarısına gelmeden attığım hatay a özel yemelik.
  8. 1 1
    adana yiyince ıkınırsın fakat bunu yiyince zorlasanda nafile kan ter içinde bulursun kendini yinede güzeldir arada bir yenilir.
  9. 4 3
    hatay dışında bir yerde yiyen insanların kendilerini kesinlikle yemiş saymaması gereken enfes yiyecek.
    usül musül, bunlar boş şeyler dostlar.
    gelmiş 5 santim kalınlığındaki ekmeğe lavaş diyor adam, dolduruyor içini, al sana hatay usülü döner. oldu mu şimdi? hatay'da o incecik lavaşın arasında yiyeceksin onu, "ustaa, 1 buçuk ekmek!" diyebileceksin. başka yerde 1 buçuk ekmek dersen ne olur biliyor musun? safi ekmek yemiş olursun. bunlar hiç hoş şeyler değil.
  10. 3 3
    katık dönerdir. çok güzeldir. üst üste yenilir.

(bkz: donas)
  11. 4 3
    soba borusu gibi dönerdir. yemesini bilmeyen o lezzetli bütünü sağa sola döker, parçalar, altındaki poşeti taşırır dönerin suyuyla.

ayrıca bunu beğenen bunu da beğendi;
    (bkz: hatay usülü künefe)
  12. 0 0
    hayal ürünü soslu döner sandım, virgülden sonrasıda çaylak uzatmasıdır.
  13. 4 4
    sadece ilk yiyişten sonra değil her yiyişte ''agaaaa böyle bir şey olamaz yaa'' şeklinde tepkiye yol açar, huzura erdirir, insanı kendinden geçirir vs. vs. tarif edilemez, yaşanır.
  14. 2 2
    muğlada "ateş" ve "gallus" ismini veriyorlar ona.
  15. 1 1
    kebonun zirveye oynadığı döner türüdür kendisi.
  16. 2 2
    gece gece zortlatılıcak başlık mıydı bu canım istedi.
  17. 1 1
    (bkz: olsada yesek denilen yemekler)
  18. 3 3
    gece gece sol frame de görünce heycanlandığım harika yemek. ismini görmek bile heycanlandırdıysa bu kadar beni, kim bilir finalleri bitirip güzel memleketime gittiğimde, sipariş ettiğim dönerin gelmesini beklerken ne kadar heycanlanacam.
  19. 3 2
    memleketten uzaklarda kaldık sözlüğe düşmüş döner.
    (bkz: ya beni sararsa memleket hasreti)
  20. 1 1
    antakya'da yenilecekse bankalar caddesindeki necmi usta'dan yenilmesi şiddetle tavsiye edilir. tarafımca kebo'dan daha lezzetli olduğu defalarca teyit edilmiştir.
  21. 2 2
    (bkz: Gece gece dinden imandan çıkaran başlıklar) *
    ağzımızın suyunu akıtan başlık, olan var olmayan var. Devlet Bahçeli görmesin *
  22. 1 1
    bizim okulun karşısında var bir yer. bir hafta boyunca hergün gittiğimiz oldu. çok çok çok güzel. sosunu sordum da söylemediler tabii. bu saatte böyle başlıklar olmamalı..
  23. 0 0
    erzurum şehrini özlememin galiba yegane tek sebebidir. dürümcüm denilen hatay usulü döner yapan bir yer vardı tadı hala damağında.
    erzurumu sevmiyorum bu arada.
  24. 2 1
    içinde patates ve turşu olmaması gereken döner.
    bol soslu ve bol mayonezli olanı tercih edilmelidir. yeşillik, domates, döner, sos ve mayonezlisi tadından yenmez. turşuyla çok iyi gider. ama yanında yenmelidir.
    antakyada kebo, iskenderunda ise dedem veya efes dönerde yenmesi tavsiye edilir.
    ha tabi ki de tavuk döner olmalıdır.
  25. 0 0
    Hiçbir zaman esat aspavalarında ki ssk olamayacak döner çeşidi.