bugün

birine sen suçlusun diye parmakla işaret ederken bile 3 parmağın seni gösterir. çin atasözüydü sanırım.
hayat bir maskeli balodan ibarettir.parti bitince herkes maskesini çıkarıp evine döner.
sana gelmediğim gün, öldüğüm gündür gülüm.
mutlu ailelerin hepsi birbirine benzer,mutsuz ailelerin ise kendilerine ait mutsuzlukları vardır.
tolstoy
yollar gidişime, kızlar duruşuma hasta.
kertenkele sikiyor bacısını, bizden alıyor acısını.
teflon adlı yazarımızdan öğrendiğim müthiş bir atasözümüz.
(bkz: hastası olunan sözler)
Aynı günde dört mevsime şahit olmak gibi bir şey bu. Önce özlüyor, sonra ağlıyor, akşamları küsüyor, geceleri çok seviyorum. *
bir kadın söyleyeceği çok şey olduğu halde susuyorsa, erkek artık tüm şansını kaybetmiştir . *
bir erkek söyleyeceği çok şeyi olduğu halde susuyorsa bilinki pes oynuyordur.
bütün zekamı,yeteneğimi,şöhretimi,eserlerimi akşam eve zamanında gelip gelmeyeceğimi merak eden bir kadın için feda edebilirim.
[g. bernard shaw]
bugün terli iken camı açtım.
şimdi uzaklardasın,
gönül hicranla doldu.
hiç ayrılamam derken,
kavuşmak hayal oldu.
(bkz: her halk hakettiği şekilde yönetilir).
mutlak özgürlüğe asla kavuşamayacağız .

into the wild .
aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyorlar,sen sadece yanlış insanlar üzerine yanlış hayaller kuruyorsun.
-montaigne-
Yıllarca kafeste yaşayan bir aslan aslanlığını unutur. Yıllarca bir eve kapatılmış olarak yaşayan insan da, insanlığını...
* *
insan doğunca ezanı okunur ama namazı kılınmaz.. ölünce ise namazı kılınır ama ezan okunmaz.. çünkü doğduğunda okunan ezan öldüğünde kılınan namazın ezanıdır.. hayat ezanla namaz arası kadar kısadır..
yıkılmak için dizilen domino taşları gibiyiz. biri gelir sana çarpar, seni yıkar ama onu da başka biri yıkmıştır. biraz tepeden, soğukkanlı bir mesafeden bakınca göze hoş gelen bir görüntü aslında. kendi felaketinden bile zevk alabilirsin böylece. o felakette seni diğer insanlara bağlayan şeyi görürsün çünkü. bu durumda herkes suçlu olduğuna göre hiç kimsenin suçlu olamayacağını anlarsın. herkes birbirini yıkar. insana kim vurduya gitmek yakışır.
fikri ile yol alandan değil, fikirsiz savrulandan kork
yalnızın en büyük lüksü, yanlışlıkla çalan kapı zilidir.
--spoiler--
Adaletin en büyük düşmanları kendi hallerinden memnun olan kölelerdir...

che guevara
--spoiler--
Sen benim sizofren askimsin. Ben ise senin kanayan vicdaninim. Affet beni sevgilim! Sana verdigim sözleri tutamadim...
istekler, ihtiyaçlar ve hayaller ne kadar azalırsa, mutluluk o kadar artar.
Vicdanımız, yanılmaz bir yargıçtır, biz onu öldürmedikçe (Balzac).