bugün

ruhsuz yer. tamam şen şakrak olmasın ama insanın içini bayan mekan. kazık fiyatlar da cabası. bir şeyler alınıp bahçeye kaçmak istenir.
Hasta olmasanız bile kokusundan hasta olacağınız gününüzde doktordan çok modern kasapların mesken tuttuğu güzide şifa evinin bir çeşit dinlenme yeri .
Favori mekanım. Bir süre sonra çalışanlarla Kanka olursunuz hastanede ilacın en az koktugu yerdir aynı zamanda.
Fiyatları en az bir havaalanı veya otogardaki mağazalar kadar pahalıdır.

Böyle bir sömürü daha olamaz. insanların zor durumda olduklarını, sattıkları ürünleri başka yakın yerlerde bulamayacaklarını bildiklerinden iki katına satarlar.
Ticaret böyle mağdur insanları soymakla olmaz.

Üstüne üstlük utanmadan üstünde fiyat yazılan ürünleri karalarlar. Tıpkı kararmış vicdanları gibi.
Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesinde fiyatlar uygundur.
karton bardakla küçük çay 1.25 tl, büyük çay 2 tl dir.
özel hastanelerde 3 liraya kadar çıkmaktadır.
endişeli, (Zor bir ameliyatı olan yakını)
üzgün: (ex olma vakaları)
sevinçli (doğum, sünnet, başarılı ameliyat)
yorgun: (Kronik hastalıklara sahip)
alışkın: (nekahat dönemini hastanede geçiren yakını)
ve
hasta yakınına destek olmak için seyyar gelenler.
bunlar bol bol çay kahve siparişi verirler.
tv'ye en yakın masayı kapmaya çalışırlar.
24 saat açık olmaları harika bir şeydir.

her daim bir dram, bir atraksiyon ve hayatla ölüm arasındaki incecik çizgide duran insanları bekleyen diğer insanlar çay içer.

babası yoğun bakımda yatan 19 yaşındaki sosyoloji öğrencisi bir kız, çizi yerken instagram stalkındna keyif almaz ama oradan kaçmak için, şikago'da master yapan eski sevgilisini anımsar.

"Kantin ihalesini kesin t*asaklı biri almıştır, sana bana kalmaz" diye içinden geçirip gazozunu yudumlayan genel cerrahi servisinde yatan orta yaşlı kadınların kocaları; poaçaların durduğu cam tezgahın buharlanmasını izler.

uzman doktorlar, ilk yaptıkları kalp ameliyatından sıradan bir motosiklet tamircisinin sübap kapaklarını tarif etmesi gibi anlatırken, stajer doktorlar bu basit anlatımdan heyecan duyar.

ambulans şoförü ile kantinci hep samimidir. nereden geldiği belli olmayan büyük dayanışmaları; bir iki hemşire poposunun tarifi ile süslenir mutlaka.

işiniz olmasa bile gece 02.00'den sonra gidin hastane kantinlerine. insan orada daha bir insan...
Paranın içinden geçen kurum.
Hastayı bıraktım bunu düşünüyorum, piyasanın 4 misli fiyat mı çekilir allahsız kekolar.
Geçen bi tost bi kolaya 15 lira para verdim.
El insaf el vicdan ya.
bisküvi ve çay kahve dışında bir şey alınmayacak yer.
Kafe ve restaurantların kapalı olması sebebiyle an itibariyle bahcesi sosyallesmek isteyen insanlarla dolmuş. Bir tarafımda gencler yazlık dizi cekiyorlar, teyzeler mutlu. Kimse mi muayeneye gelmedi yahu.
Pet bardakta çay verilen yerlerdir.

Pet bardakta içeceğime hiç içmem amk.
Fiyatları kazıktır. Hastaneye düşeni bi de bunlar zker.
en gereksiz pahalı bulduğum yer. çünkü bir hastane!
güncel Önemli Başlıklar