bugün

dördüncü nesil hoşgelmiş yazar.
galatasaray a.ş.'nin ceo'su olması gereken,sözlüğe daha fazla zaman ayırmasını istediğim yazar.***
powder keg kısa filmindeki savaş fotoğrafçısı karakter. ayrıca #2719399 entrysi ile geceme renk katan, yedi yıl öncesine, bir efsaneye öykü tadında bir bakış kazandıran nesildaş/takımdaş yazar.
enfes benzetmelerin sahibi.sohbetine doyum olmayan,gülmek nedir bildirmeyen yazar.daha fazla yazsa şimdi ordinaryüstü.*
zekidir. bu da yeterlidir zaten.
(#3882321)

http://1.bp.blogspot.com/...075925651_102692_7799.jpg linkini henuz sadece 2 kez kullanmama ragmen, daha kac kez kullanacagimi merak etmi$ yazar. *

oncelikle kendisini uyarayim, insanin ba$ina ne gelirse ya meraktan ya da farkli $eylerden gelirmi$. aman diyim..

konuya donersek ne yapayim? bu link yerine konusu her geldiginde galatasaray'in haciz haberlerinden bir demet mi sunayim? istedigim linki konu ile alakali olduktan sonra istedigim kadar kullanabilirim sanirim. sozlukte bunun ornekleri de mevcut ustelik.

tabi bu yazar karde$imiz merakini beyan ettikten sonra soz konusu resimde, panoya yazi yazanlari "capulcu" diye itham etmi$; fenerbahce'nin de yardim kampanyasi duzenlediginden dem vurmu$.

eh, ben hic bir zaman "fenerbahce yardim kampanyasi duzenlemedi" demedim ki. zamaninda naklen yayin gelirleri, fenerium, sponsor gibi kavramlar yokken ku$dili'nde ki kulup binasi yanan fenerbahce icin de yardim kampanyalari duzenlenmi$; ulu onder ataturk'te kendi maa$indan bu kampanyaya bagi$ yapmi$tir. o zamanin $artlari ile bu zamanin $artlari arasindaki farkin bir olmadigini, galatasaray'in gayrimenkul acisindan turkiye'nin en zengin kulubu oldugunu anlatmama gerek yok sanirim.

gelelim "capulcu" konusuna. bu yazar karde$ime o ilanin bagdat caddesine asildigini hatirlatirim. "capulcu" diye itham ettigi bagdat caddesi'nde ikamet eden kesimin sosyal ve ekonomik durumundan bahsetme geregi bile gormuyorum, zira kendisini ezmek gibi bir gayem yok. kendisinin de bu konuda bir fikri vardir mutlaka.

kaldi ki o ilani yogun olarak fenerbahce taraftarlarinin bulundugu bir yere, bilerek astirilmi$. onu oraya astirirken ilanin ba$ina neler gelebilecegini, nasil madara olunabilecegini du$unemeyen sivri zekalilar elit; o ilana kufur yazmayan, sadece eglence amacli bir cumle yazip bunun fotografini ceken grup capulcu? vay anasini.

kendisinin tribun ve taraftar kavramlarindan pek haberi yok anla$ilan. ben kendisine futbolun icerisinde boyle kucuk giydirmelerin, $akala$malarin oldugunu ve bunlarin ezeli rekabetin guzel yanlari oldugunu soyleyeyim, belki bir $eyler cagri$ir kafasinda.

musterih olsun, fenerbahce ile ilgili bir ilan da ali sami yen stadi'nin yanina asilsa muhtemelen hemen hemen ayni tepkileri, belki daha agirlarini alirdi. bunda kizilacak, rahatsiz olunacak bir $ey de yok. bilmem anlatabildim mi?
futbol bilgisiyle dikkatimi çekmiş yazar.
öyle boş yorumlar yerine, saglam argumanlarla destekliyor anlatmak istediklerini. bir de iyi galatasaraylı sanırım, ne güzel...
galatasaray sevgisi ve basketbol bilgisiyle kanımın ısındığı yazar. sabaha karşı oynanan maçta lakers galibiyetini tahmin etmiştir.
kafasına karpuz da geçirdiğini gördüm ya artık her şeyi beklerim. Bu da böyle bir insan her an her şeyi bekleyebileceğim, yorumlarıyla bizi güldüren, fanatikliğiyle dehşete düşüren canımız arkadaşımız.
iyi bir galatasaraylı yazar. daha çok yazsa sözlüğe, dadından yinmez...
gordun engelini aşmış, rahatlamış, gömlek kravat ve şort üçlemesini üzerinde fevkin üstünde alade taşıyan ehn insanı.*
bana louvre'dan kutsal kase armağan edicek olan dostum, adamım.