bugün

Isı.
çay ın aldığı soylenir.
"ay böyle bir hararet bastı ki sorma"cümlesi eksiksiz yaz günlerinde bol bol kulanılır.."nasıl yani"sorusu ise;"böyle sırtıma bir şeyler oluyor,sanki dersin ter boşalıyor" ile cevaplanır
eski model araçların özellikle yaz aylarında baş belası ve yolda kalma sorunsalı *
aracınızın soğutma sisteminde bir arıza olduğunun göstergesidir. hararet ibresi yüseldiği zaman yusuf yusuf çekmeye başlayabilirsiniz.
bir çok nedeni vardır. radyatör petekleri, termostatın veya fanın arızası, fan muşurunun arızalanması, devir daim pompasında oluşan sorunlar aracınızda hararete neden olur.
aracını hararet yaptığı zaman aracınızı müsait bir noktaya çekip dörtlülerinizi yakıp, aracın fanını son kademeye getirerek en sıcak seçeneği seçmeniz en mantıklı çözümdür zira bu olay motorun soğumasını sağlar. bu esnada aracınızın rolantide çalışması gerekir. motor soyunun akışı da bu sayede sağlanacaktır. kesinlikle motor suyu kapağını açmamalısınız. açtığınız zaman yüzünüzden yada ellerinizden bir kısmı feda ettiniz demektir.
hararet seviyesi normale döndüğü zaman en yakın servis ile görüşüp yol yardım almanızı tavsiye ederim. yok ben sığırım götürürüm arabayı bir bok da olma diyorsanız hız yapmadan, düşük devirde aracınızı kullanmalısınız.
yapacağınız bir hatada motoru elinize almanız kaçınılmaz olduğundan dolayı en sağlıklısı servisinizle görüşüp en doğru seçenegi seçmektir. motoru indirdiğiniz an kaporta kısmını hurdacıya satabilirsiniz çünkü tamiri el, can, cüzdan, kredi kartı, çek defteri. hisse senedi yakacak cinstendir.
Çay iç geçer. Cümlesiyle birliktelik yaşayan sözcüktür.
günün birinde kırığın birini hayrat çeşmesine bardak niyetine bırakılmış tuvalet maşrapasından kana kana su içerken gördüğümde hemen yanına gidip merhaba bayım dedim...
- hararet yaptı hararet şurada bir bardak çay içtim de hararet yaptı olsun yapsın.
dedi ve döke saça içmeye devam etti...
Çayın kendisini nasıl olup da aldığını anlayamadığımdır.
güncel Önemli Başlıklar