bugün

Burun kanallarındaki sinirlerin uyarılması sonucu oluşan psikolojik bir reaksiyon.
ani, irade dışı, sesli bir şekilde ağızdan ve burundan nefes vermektir. hapşırma esnasında gözlerin açık kalması durumunda gözlerin yuvasında fırlama ihtimali vardır. veya kendinizi kasarsanız beyin damarlarının çatlaması sonucu ölme ve de kaburga kemiğinin kırılma ihtimallerini göz önünde bulundurmalısınız.
saatte 100 milden bile hızlı gidiyormuş...!
a: hapsuuueeeaaa!!!
b: emrivaki yapma!
a: ha ne..?
b: yok bisey çok yasa!
a: sen de gör!
b: sagol!
a: bisey degil!
b: eyw
a: np
b: yeter ama!
a: hapsuuueaaaa
soğuk algınlığının ilk işaretlerinden biri.
birde hapsirik icin derin nefes alinirken cok yasa diyen tipler vardir ki adamin hapsirigini damaginda birakirlar, sinire sebebiyet verirler.
flashberk'te bi de animasyonu vardır.kurtlar vadisi üzerine uyarlanmış halidir.bi de kurtlar vadisi hapşırık kitabı vardır.ona göre:
1 hapsırık:testerenin oglu
2 hapsırık.kılıcın oğlu
3 hapsırık:baronun oğlu
4 hapsırık:laz ziyanın kızı
5 hapsırık:grip
bazen tam ağıza kadar gelip , dışarıya çıkmaktan son anda vazcayan mikrop bulutu..
gözleri kapamadan yapılamayacak eylem(miş). çok denedik ama gözler açık başaramadık.
çeşitli akrabaları vardır bunun...

(bkz: aksırık)

(bkz: tıksırık)

(bkz: hönkürük)

(bkz: osuruk)

(bkz: geğirik)

(bkz: atmık)
Bünyede gaz varsa kaçırılmasına yol açabilecek tanımlaması zor yaşaması keyifli bir olay.
astım hastalıgı olanların sürekli yaptığı eylemdir.
(bkz: padişahım çok yaşa)
lisedeyken ingilizcesinin atishoo olduğunu öğrendiğimiz eylem. o zamanlar çok salakça gelmişti.
hala salakça.
rekorumun arka arkaya 22 defa olduğu alerjik reaksiyon. Ama 90 defa hapşırdığını iddia edenlerle de karşılaştı bu bünye.
bilgisayarın ekranına yapıldığında kendinden de bilgisayardan da soğutan olay.
ben aslında böle iğrenç bi insan değildim.
her hapşırıkta kalp duruyor bilgilerinize arz ederim.
eğer hapşıracağınızı hissedip de hapşıramıyorsanız, bulunduğunuz yerdeki ışık kaynağına (ışık, güneş vb.) bakmanız hapşırmanız için yeterli olacaktır.
kelimenin kökünün neye uzandığını çok merak ettiğimdir.

o işi yaparken hapşu diye ses çıkardığımız düşüncesinden kaynaklı olabilir.
Mevsimsel ve yil boyu suren hapsiriklar icin en etkili cozum rupafin adli ilaci kullanmaktir.
Yillardir sabah kalktigimda arka arkaya en az 10 ile 25 defa hapsiriyordum. doktorumun tavsiyesi ile 2. Kutu rupafin i bitirdikten sonra hapsirik nedir bilmiyorum.
Awamys damla, desmont tablet.
Ya da awamys damla, rupafin tablet.
Kullanin ve alerjik hapsirmalara son verin. Ancak once doktorunuza danisin.

Ailece alerjik bunyeyiz, ablam, agbeyim de kullandi onlarin hapsirigi da gecti.
iki ayını doldurmamış bebekleri yerinden hoplatabiliyor. gördüm.
peş peşe üç kez yapıldığında kafa yapan hastalık şeysi.
kızların yapmadığı şeydir. ıpşi diye hapşırık mı olur amk? hapşırık dediğin hıııapşuuuuuğğğğğğğğ diye olur.
bazı alerjik ve hastalık durumlarında vücudun duruma verdiği tepkidir.
saat 01:00 sularından bu yana biraz mola ile sürdürdüğüm eylem.
hızlı nefes al-ver ile engellenebilen, istemsiz eylemdir.