bugün

Alparslan Türkeş'i şahsi olarak tanımadan, devletine hizmet etmiş bir adamı olağan dışı bir suçla itham etmiş, şahsiyetini siyasetten ayıramadan değerlendirme yapamayan, kendi yaşadığı ülkede tv kanallarında teröristler oyunculuk yaparken gıkını çıkartamayan insanlar. Boş.
ırkçılık bir çeşit hastalık olduğundan çok da hakaret sayılmayan söylemdir.

ha atsız denen ırkçıyla kıyasla türkeş masum sayılır.
halk tv uzun zamandır roj tv'den hallice olduğu için böyle zırvalamaları normal. sadece mhp seçmeni değil, ülkede milli hassasiyet taşıyan herkes buna tepki gösterecektir.
iğrençlik, edepsizlik. kendilerine yakışanı yapmışlar. chp'nin hala atatürk'ün partisi olduğunu zanneden ulusalcı kemalist arkadaşlar varsa tekrar düşünmelerini tavsiye ediyorum.
milliyetçilik ile ırkçılık arasında nüans farkını (şeytan ayrıntıda gizlidirin en büyük delili) bilmeden zırvalamış.
bu zırva düşünceye bakıp hakaret demek için hakaret demenin ne demek olduğunu bilmemek gerek.

unutmadan; birine milliyetçi veya ırkçı demek hakaret değildir ki sanırım rahmetli türkeş için hüsnüniyet içinde olunduğunu ve bazı görüşleri benimsendiğini belirtmeye gerek yok.

buna göre milliyetçi düşüncelere sahip biri olarak (bazı konularda ırkçı düşünceler de sahibim) bu bir hakaret olarak algılanmamıştır.
birine komünist sosyalist solcu sağcı islamcı fundamentalist serbest piyasacı kapitalist fenerbahçeli galatasaraylı beşiktaşlı müslüman hıristiyan yahudi ankaralı izmirli kurufasülye seven sevmeyen vegan demek gibi bir durum düşünce anlayış görüş vb taridir.

bunu diyene kalkıp hakaret ediyorsun diyecek kadar cahil değiliz ki (dangalaklık yapmaya lüzüm yok) oturup ağlamaya zırlamaya gerek görmeyip "yanlış düşünce" der geçeriz.

dangalaklık: ne dediğini bilmemek durumu.

edibüdü: bu açıklamayı yapalım, malum-u aliniz; millet hakaret nedir bilmiyor.
kalkıp "dangalak" kelimesine hakaret ediyor diyen cahil biri çıkıp entry çöp olmasın.

edibüdü2: sözlükte türklüğü ve her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alan bazılarını sahneye davet ediyoruz.
türkeş ırkçımıymış ????

Irkçı olarak bildiğim Alparslan Türkeş’ten bunları duymak beni şaşırtmıştı.
Zaten onun Levon Ter Petrosyan ile Paris buluşması bu yaklaşımın eseridir.

Alparslan Türkeş’in o görüşmeye razı olması en büyük adımlardan bir tanesidir.
Özür kampanyaları, son yıllarda 24 Nisan anma törenlerinin Türkiye’de
yapılmasına müsade edilmesi...

Bunun yapılabilmesi, buna tolerans gösterilmesi önemli mihenk taşlarıdır.
Cemal Paşa’nın torunu gazeteci Hasan Cemal’in Erivan’daki anıta gidip bir
çiçek koyabilmesi, sonradan bu konuda bir kitap yazması. Cumhurbaşkanı
Sarkisyan’ın cesur davranıp Cumhurbaşkanı Gül’ü Ermenistan’da maça davet etmesi.

görsel

1991 yılında bağımsızlığına kavuşan Ermenistan, 1992 sonunda ağır kış şartlarında
ciddi gıda krizi yaşadı. Acil 100 bin ton buğdaya ihtiyaçları vardı, Fransa’dan yola
çıkarılan 200 bin ton buğday gecikiyordu. Açlık sorununu Türkiye’nin 1993 başında
gönderdiği 41 bin ton buğdayla aştılar.

https://www.habervakti.co...tan-dan-davet-h75918.html

azerbaycanı işgal eden ermenistana koltuk çıkan " türk ırkçısı " lider .
"Her türlü milliyetçiliği ayaklarımızin altına aldık" ve "kafatasçi bunlar" hakaret değil ama dimi.
"Sen bozkurtlarla devam et ben eşrefi mahluk olan insanlarla devam ediyorum"
da hakaret degil dimi. Burada neyi ima ettigini hepimiz biliyoruz. Milliyetçiliğe sarilınca komik oluyorsunuz.
Hic samimi değil.

https://www.milliyet.com....urtlarla-devam-et-1381214
Biz milliyetçiliği Alparslan Türkeş'ten değil Mustafa Kemal Atatürk'ten, ziya Gökalp, Mehmet Emin Yurdakul, ismail gaspıralı, zeki velidi Togan, Enver paşa, Mehmet Emin yurdakul'dan, mağcan cumabayev, Osman Batur, mirsaid Sultangaliyev'den öğrendik..

Bu topraklarda sizin gibiler yokken de biz vardık!
kürt milliyetçiliği yapan hdp kanalı milliyetçilikle mi suçlamış türkeş'i?
Alparslan türkeş, ırkçı falan değildir. Türk-islam sentezcisidir. Türk-islam sentezi de ırkçılık içermeyen bir sentezdir.. Ben türkeş'in milliyetçi olduğuna, zerre inanmıyorum... Milliyetçi adam, kendi milletinin kimliğini, değerlerini öne çıkarır.. Herhangi bir dine ihtiyaç duymaz..

Levent gültekin, atatürk'e diktatör diyen bir kürtçü liboşdur.. Halk tv zaten iyice trt kürdi'ye döndü.. Anti-kemalist çizgide ilerliyor o kanalımsı şey.

Milliyetçiliğe hastalık denilmiş.. Sol ideolojiler de süper gelişmişliği mi gösteriyor?? Hayır ilkelliği, vandallığı ve hayalperestliği gösteriyor.. Milliyetçilik, her milletin bir içgüdü olarak vardır.. Hadi kudurun. Milliyetçiliği hiçbir düşünce yok edemez.. Bugünkü türk solu, resmen kürtçülüğe evrilmiş durumda.. Demek ki sol bile milliyetçiliği bastıramıyormuş.. Yalnız, kürtçülük milliyetçilikten çok, radikal ırkçılık gibi..

Asıl hastalık, küreselcilik, dünya barışı, politik doğruculuk, sjw gibi akımlara kapılıp, pembiş bir dünya hayal etmektir. Bu dünyada tek bir gerçek vardır, o da ulusal dayanışmadır.. Pembe götlüler, milliyetçiliğin özünü, gücünü ve büyüklüğünü asla çözemez.. Milliyetçiliği küçümsemek, aptallıktan ve salakça bir romantik bakış açısından kaynaklanır sadece.. Kapasiteniz, vizyonunuz, ön görünüz aşırı dar. Birkaç kalıba sığınmaktan başka bir şey yaptığınız yok.
bu gültekin, tv ekranlarının en boş konuşan insanı.
insanların kalkıp bir kişi veya ideoloji düşünce için kesin kanaat doğruluk içinde olup bunun yılmaz savunucusu olmasını anlayamıyorum.

içinde insan olan bir olgunun hatası yanlışı olması kaçınılmaz.
Hiç bir düşünce kişilik görüş değer yargısı bakış açısı insan olgusu olduğu sürece doğru mükemmel olamaz.

insan tarafından ortaya konan bu düşünce ideoloji görüş bakış açısı düşünce ve hatta bu Tanrı buyruğu din bile olsa mutlaka yanlışı hatası olacak olur ve bu kaçınılmazdır.
Aynı şekilde insanın kendi davranışı yaklaşımı ile de hatası eksiği olacaktır.

Allah tanrı yaratıcı adına ne derseniz deyin, o bile peygamber yollayıp sonra "bu hata yanlış yapabilir" diyerek (mevlam yarattığını bilmez mi?) Kitap yolluyor, yetmiyor insanlara akıl verip oku düşün ibret al örnek al diyor.

Ama insanlar bir kişiye bir düşünceye bir ideolojiye bir görüşe falanca demiş doğrudur veya veya yanlış diyerek kati bir hükümle kesinlikle yaklaşmasını gerçekten anlamakta zorlanıyorum.

Herhalde bu bazı insanın aptallığı olmalı, öyle ya; aklı delilleri inkâr ederek bu kadar önyargı kesinlilik tartışılmaz doğruluk içinde olunma durumu cehalet bilgilsizlik ile açıklanamaz.
hakaret değil eleştiridir. eleştiriye katılıp katılmamak da sizin tercihinizdir. unutmayın, her görüşten insan unutmasın, kutsal saydığınız kişilere yapılan eleştiriler hakaret değildir. sizin taptığınız bir kişiye başka biri tapmak zorunda değildir. bu atatürk de olabilir, türkeş de olabilir, erdoğan da olabilir. eleştirilere saygı duyacak kadar olgun olun. hakaret başka şeydir, burada hakaret falan yok.

amacım halk tv'yi savunmak değil, konudan bağımsız olarak halk tv yerin dibine batsın. farklı görüşlere ve söylemlere saygınız olsun diye yazıyorum. hoşunuza gitmeyen her söz hakaret değildir.

bu da böyle bir entry'dir.
Milletime milliyetime laf eden herkesin ... Koymaya hazırım.

Ama burda durup da şahısları savunacak değilim.
güncel Önemli Başlıklar