bugün

Batı dünyası refah ve huzurlu bir biçimde hayatlarını sürdürürken islam dünyasında kan gövdeyi götürüyor. Suriye’de, Mısır’da, Libya’da, Filistin’de, Irak’ta, Arakan’da Müslüman kardeşlerimiz büyük bir zulme maruz kalıyor. Ve batının bütün bu yaşanan elim olaylara sesi çıkmıyordu. Müslümanlara yaşatılan zulmü görünce halifeliğin şart olduğu akıllara geliyor. Halifeliğin birleştirici gücü ise bunu mümkün kılıyor. Acaba şu an islam aleminin başında bir halife bulunsaydı bu zulüm devam eder miydi diye sorarım sizlere.

Edit:kaynak
http://www.gencbirikim.ne...sinin-neden-halifesi-yok/
Müslümanlar ne yapıyorsa kendine yapıyor, halife varken çağrı yapmışken uymayan müslüman ülkeler var, bu ne düz ne çağdışı bi çözüm, bunun yerine zeka kullanarak normal anayasalar, adil yönetim şekilleri ve bilime önem veren bi eğitim sistemi geliştirseniz kalıcı ve doğru bir çözüm olurdu ama malesef o kafa..
(bkz: bazılarında kuyruk acısının olduğu)
Dogudaki batıdaki bütün muslümanları idare edecek bir halife islam dünyası için iktizadir. Inşallah recep tayyip erdogan gönül bagı ile sınırları ortadan kaldıracak ve islam ummetini tek sancak altına toplayacaktır.
Şuan da halifelik gelse yeniden son halife türk'lerdendi diyerek yine bir türk halife olsun demedeyecek kimse. Hadi diyelim ki birisi halifeliğini ilan etti, kim kabul edecek o halifeyi? inanıp, güvenecek misiniz gerçekten? Hayal aleminde yaşamayın lütfen Şuan da halifelik gelse her ülke kendi halifesini çıkarır daha sonra da halifelik savaşları başlar. Yani müslüman kardeşinin katledilmesine ses çıkarmayan araplar, kendi halifesini kabul etmedi diye katletmeye başlar.
Tartışmayı kapatıyorum arkadaşlar. Kısacası :

(bkz: mal beyanı)

Uğraşmayın.
Batı'yı matıyı s*r et, Müslüman'ın Müslüman'a ettiğini hiçbir gavur(!) etmiyor Müslüman'a.
La bu müslümanlar değil mi halifelik uğruna, inandıkları peygamberin soyunu kırmaya çalışan, yaptıkları yapacaklarının teminatıdır, aman uzak durun.
tartışılır.

halifeliği kürt ve araplara verirseniz ortalık gavur rahimi gibi yanar.

halife olacak kişinin üstün türk olması lazım ki ortalık karışmasın.
dünyada islam dendiği zaman ilk akla peygamber sebebiyle araplar gelir türkler gelmez, ayrıca adamlar sizin hilafetinizi de hiçbir şekilde kabul etmediler ve etmiyecekler o yüzden bu ümmetçi masaldan uyanın sizin hilafetinizi bu dünyada hiçbir müslüman siklemez.
ulan iki camii camaati bile birbirine düşman, tarikatları, mezhepleri, ve diğer islami toplulukları saymıyorum bile, hangi birleştirici güçten bahsediyorsunuz? insanlığın, üzerine, müslüman hristiyan yahudi falan demeden, büyük bir kararlılıkla gitmesi gereken yegane güç ahlak olmalıdır. ahlakın olmadığı her yer bataklıktır orada çiçek falan bitmez.
müslümanlarda salak olmasaymış kardeşim. kendilerini öldürüyorlar ben daha çok müslümanım diye.
Demokrasiye aşık olup halifeliği şeriatı isteyenlere de bayılıyorum. 1 gün dayanabilecekler mi bakalım. 1500 sene geriye gitmeyi isteyen tek millet.
Eski Çanlar bardak oldu okumadım bile.
islam işbirliği teşkilatı diye bir örgüt vardır ve 57 islam ülkesi bu örgüte üyedir.

birleşmiş milletler'den sonra dünya üzerindeki en geniş katılımlı olan bu örgütte tam anlamıyla bir birliktelik sağlanamamaktadır.

dinleri aynı, ancak uygulamaları yönünden 57 farklı uygulamaya sahip böyle bir sistemde 'halifelik' kağıt üzerinde kalacaktır.

halifelik de bir süre sonra papalık gibi kendi ekonomisini, kendi çıkarlarını ve kendi yetkilerini düşüneceği için 'adaleti' tesis edemeyecektir.

ayrışmalar artacak ve az da olsa olan birliktelik hepten bozulacaktır.

dönemlik halife uygulaması ise 'birleşmiş milletler genel sekreteryası' kıvamında olacağı için bağlayıcılığı da olmayacaktır.
Hangi halife bağdadi de halifeyim diyor. Saçmalamayın.
Neden benim dunyamin bir halifesi yok? Kac para ulan bi halife?

Kaynaktaki su linkten esinlenilmistir: http://www.gencbirikim.ne...sinin-neden-halifesi-yok/
Müslüman devletler bu kadar çeşitlilik gösteriyorken olması çok zor olan durumdur ne zaman güçlü bir islam devleti çıkar elini masaya vurur halifeliği geri getiriyorum halifede şu kişidir inkar eden buyursun der o zaman hilafet gelir velhasıl yine eski sisteme dönerse babadan oğla geçerse anlamını yitirir sadece bir sıfat olarak kalır yok efendim ilk 4 halifenin vizyonunu izlerse o zaman iş yapar seküler-laik kesimide mutlu edebilir muhafazakar ve dindar kesimide fakat şu anki devletlerin potansiyelini göz önüne alalım, insanı gelişmişliği göz önüne alalım bunlar bunu imkansız hale getiriyor ne aydın geçinen kesim islam'ı biliyor nede babadan dededen müslüman doğup devam edenler biliyor.
(bkz: hz ömer)
Halife olmali tabi ki yoksa bu tipi yargilamak icin kime omuz atmis sayilacagiz.
süper bir zeka ürünü önerme.

halifenin yönettiği ülkeyi, 1. dünya savaşında haçlılara satan araplar başka bir dine mi mensuptu?

ama yok herşeyi Lawrence yaptı sahi unutmuşum.

bu hain Lawrence kandırdı tüm arapları öyle değil mi?

kandırılmak acaba genlerimizde mi var?

ah o Lawrence!

o olmasaydı şimdi dünyayı yönetiyorduk, halife de bütün dünyada barışı sağlamış, süt dolu küvette, götümüze buzlu badem sokuyorduk şimdi.

ah o Lawrence!
katılmadığım fikir. hilâfet, modern zamanın normlarına uyarlanmadıkça yarar getirmeyecektir. kaldı ki, Platon ve Aristoteles'in devlet anlayışları arasındaki farkı doğuran unsur gibi, hilâfeti farklı yapan unsur da ütopya ve gerçeklik meselesidir. unutulmaması gerekir ki hilâfet, uzun yıllar, işlevsel biçimde uygulanmış ve dinî bir sistematik gerçekliğe ayak uydurmuştur. küçümseyerek bakılacak bir ütopya değildir.
Olum halifeler daha önce müslümanlar tarafından öldürülmedi mi, ilk ayrılık farklı halife taraftarları yüzünden oluşmadı mı ? Bunlar da roma'nın oyunları mı yoksa ?
Aynen ya iran'da falan olabilir. Az ötede oynayın.
halifeliğini birleştirici gücü dasdasdasdasdasdas. iki komşu aynı islam da anlaşamıyolar ya neyse.