bugün

belki de forumlarda en çok tartışılmış, en ünlü olmuş bug

black mesa east'e girersiniz, asansöre binersiniz ancak judith mossman sizinle beraber asansöre binmez, mal gibi bekler, bu yüzden asansör hareket etmez, orada takılıp kalırsınız.

quick save - quick load şelinde ekarte edilebilmektedir.

hiçbirşey işe yaramadığında ise kesin bir çözümü vardır; konsoldan bir sonraki chapter'a geçmek. (sonraki bölüme değil, bölümün içindeki chapterlardan sıradakine, koca bölümü atlamayın boşuna)
oyunun farklı bölümlerinde tekrarlayan bug. alyx ile karşılaşılan ilk bölümde beraber asansöre binilerek bir sonraki bölüme geçmek gerekmektedir. ancak alyx asansöre binmez de mal mal suratınıza bakar. insanı ulan çok mu sapık gibi görünüyorum da bu karı benimle aynı asansöre binmedi diye düşünürsünüz. aynı şekilde water hazard isimli bölümde kullandığımız hovercraft a silah takılması gereken direnişci üssündeki Vortigaunt elinde silah ile dolmabahçe sarayı önündeki askerler gibi bekler. çözümü ise en yakın crack sitesidir.
ben de diyorum dvd yi bizim ismayil ustaya çektirdik ondan mı takılıyor burda... asansörde hatunun yalanmadık, ateş edilmedik yerini bırakmamıştım. keşke orange box alsaydım derken derken bunun bir bug olduğunu anladım. fakat itiraf ediyorum; bütün bir bölümü atlayıp diğerine geçtim. konsoldan sonraki chapter'e geçmek benim neyime. gordon sağ ben selamet.
ilk korsan half-life versiyonlarında görülüyordu, korsan orange box'larda bu sorun ortadan kalkmıştır.
paraya kıyamayıp korsan oyun alan * half-life oyuncularının karşılaştığı durum.
Arka arkaya f3 f9 a basarak, quick save, quick load yapmak suretiyle, üstesinden gelinebilen bug.