bugün 1348 başlık

halay ceken gotik kiz

1. 12 12
    öncelikle tanım: mozaik kızdır.

her şey güneşli bir pazar günü yaşandı. daha önceden de mantalitesini anlamak için gotik kızlar ile ilgili şeyler okur anlamaya çalışırdım ve hatta sözlükte en sevdiğim başlıklar arasından bir kaç örnek:

(bkz: arabesk şarkıya eşlik eden gotik kız)
    (bkz: başörtülü gotik kız)
    (bkz: çirkin kızların gotik makyaj merakı)
    (bkz: gotik kıza beşi bir yerde takmak)
    (bkz: kilolu olduğu halde gotik takılan kızlar)

görüldüğü üzere hep kimlerdir, ne yerler ne içerler, necidirler minvalindeydi merakım ve hep çok farklı çok uzak insanlarmış gibi değerlendirirdim. ta ki güneşli bir pazar günü aile efradıyla birlikte sıcak havanın tadını çıkarmak ve piknik yapmak için bir mesire yerine gidene kadar. pijamalı yaymış amcalar ile birlikte mangal dumanı falan filan diye düşünürken gittiğimiz yerde niğde nin ulukışla ilçesinin dernek pikniği de varmış ve çok cafcaflı bir günün beklediği aşikar müzik sistem ve kalabalık bir ortam. daha kalabalığı görür görmez ilk gözüme ne çarptı dersiniz? evet bildiniz siyahlar içinde 3 gotik kız. ben daha lan bunların burada işi ne, bunlar güneş seviyorlar mı, karanlık yerlerden dışarı çıkıyorlar mı diye düşünürken henüz neyle karşılaşacağımın bilincsizliği ile kızları kese kese yanlarından geçip gittik. bu arada başrol erkeklerde oradaydı:
    (bkz: gotik kızların tıknaz erkek arkadaşları) ahaha

vakit ilerledikçe müzikle coşan, eğlenen niğdeli vatandaşlara doğru bende hafiften yanaştım. her şey çok güzel, ankara misket tadında eğlenceler falan derken tamda altın vuruşa yaklaşıldığının farkında nasıl olabilirdim ki. klavyenin başındaki müzisyen kişisi şimdi de halay yapalım diyince, hayatımın en derin ironileri saklı, kültür mozaiğinin en güzel yansıması ve en basit çözümleme gözlerim önüne serildi. müzisyen kişisi anadolumun en güzel halay parçalarını seslendirirken bir kaç halka halinde halay çeken insanlarda güneş altında akan terlerine aldırış etmeden koşturarak dönmeye devam ediyorlardı. fakat o da ne, bir grubun başında demin gördüğüm siyah giyimli, siyah makyajlı gotik kızlardan biri halay başında evet evet başında yani bildiğin halay başı, elinde kırmızı mendil halayın en güzel figürlerini yansıtıyor. bende derinlemesine bir afallama, neye uğradığını anlayamamışlık dumuru ve durumu. gotik hatun kişisi him ya da rasmus değil bildiğin halay şarkıları eşliğinde çılgınlar gibi eğleniyor. eee be yavru ceylanım ben seni hep merak ediyordum ne eder, neler ile meşgul oluyor diyordum sen baya önümde halay deryasına kapılmış sekiyorsun.
    işte tüm olayı bu noktadan sonra anladım ki, gotik kızlık zarı bir noktaya kadarmış ve ben yırtıldığı nokta ile karşı karşı karşıyaymışım. giyiniş, makyaj ve kimi davranışlardan ibaretmiş gotiklik. teyze kızımda siyah takılınca böyle gotik mi olunur lan demiştim evet öyle olunuyormuş, bildiğin o kadarmış gotiklik. arada hayko dinle siyah giyin o kadar. derinlemesine mantalite arayışı içinde olmak yersiz. davranışlarında sosyalist figürler arayıp bulmak olanaksız, converse giymesi yadırganmamalı.

işte bildiğin gotik kız halay başında. aile bireyleri ile bile fazla görüşmek istemezler, düğün falan hiç tarzları değil derken, dernek pikniğinde bine yakın kişi arasında halay çekiyor. bu da demek oluyor ki siyah gömlek giyerken dikkatli olmak gerekiyor zira farkında olmadan sizde gotiklik için gereken prosedürü yerine getirmiş oluyorsunuz.

kızın halay başındaki kıvrak figürlerini izleyince bir kaç kare fotoğrafını çekmeliyim diye düşündüm. zira o anda başlık bile şekillenmişti kafamda. ve çektimde resimlerini. resimlerini çekerken onu çektiğimi anlayınca (ki ekleyeceğim resimlerden birinde direk bana bakıyor) sonrasında çok yanaştı ama benim için artık hiçbir albenisi kalmamıştı. diğer kızlar gibiydi artık. fakat şimdi bir daha düşündüm de neden olmasın be gotikim, sözlük takip ediyorsun özel mesajla bana ulaş. senden bahsettiğimi görmen için resimlerini de ekleyeceğim. tanışıp annemlerin elini öptürmek istiyorum sana ne de olsa yadırgamazsın bu tür davranışları.

edit: kişilik haklarına saygıdan dolayı resimleri kaldırdım. görmek isteyen olursa artık çok geç.
  2. 2 1
    bir çelişkidir.
  3. 4 4
    özde değil sözde gotiktir.
  4. 3 2
    özentidir. işin felsefesini anlayamamıştır.

teke zortlatması oynayan bi emocan;

http://www.youtube.com/watch?v=XlNYMjUeqR8 +
  5. 5 5
    (bkz: Gotik hatçe)
  6. 3 1
    (bkz: aman allahım bu bir mucize)
  7. 1 1
    (bkz: gotik köylü kızı)
  8. 4 2
    (bkz: hocam gotik demişsin ama bu bildiğin emine)
  9. 3 3
    (bkz: resimli konu anlatımı)*
  10. 1 -1
    pamuklara sarılası kızdır.
  11. 6 4
    agir makyaj yapan turbanli kizin kankasi olmasi kuvvetle muhtemel kizdir.