bugün

en uyduruk cep telefonlarının bile dijital saat özelliği mevcutken, cep telefonundan daha ağır bir nesne olan kol saatini hamal gibi bileğinde taşımak gibi son derece saçma ve anlamsız bir angaryayı önemli bir gelenek yerine koyup devam ettirmeyi kendine görev saymış, nesli tükenmekte olan antika insan modelidir.

varsın nesli tükensin. ben pek özleyeceğimi düşünmüyorum. bir kol saatine cep telefonundan fazla para bayılmanın nesi güzel olabilir ki? bir sürü saçma özellik. daha fazlası cep telefonunda zaten mevcut.
eğer o saat sevdiğiniz bir kişiden hediyeyse paha biçilemez bir güzelliği vardır. o zaman bırakın antika olalım?
Antikalıktan ziyade zevkler ve renkler konusuna girmektedir.
saati yakıştığı için takan insandır. sırf saati görmek için takılsaydı, piayasada 500 dolarlık saatler kol gezmezdi.
saat en önemli aksesuarlardan biridir.
saati bir aksesuar olarak gören insandır.
saatin akrebini ve yelkovanını görmeden, hafifçe çıkardığı tik tak sesini duymadan içi rahat etmeyen insandır. antikalıkla alakası yoktur. ayrıca cepten cep telofonunu çıkarıp saate bakana kadar ben kolumdaki saate çoktan bakmış oluyorum.
"saat kaç" sorusuna, cebinden çıkardığı telefona bakarak cevap veren insandan daha moderndir.
gidip takım elbise altına casionun kıytırık bir saati vardı onu takmıyorsa gayet hoş duran olaydır. takdir ederim o analog saat takanları.
yazım hatası zannetim ama entry'yi okuyunca ulan bu adam manyakmı dedim kendi kendime saat dediğin gerçeği kola takılır cep telefonumda saat var ama hiç bakmadım şu zamana kadar bir alışkanlıktır saat takmak, kola saat takmak gelişmektir, saat insandaki modernliğin simgesidir, bakın bakalım bütün patronlara yada iş adamlarına kollarında saat olduğunu göreceksiniz ben bu zamana kadar kolunda saat olmayan iş adamı görmedim.

(bkz: hala kolunda antika saat taşıyan insan)
saat almak yerine kısıtlı parasını telefona yatıran kişinin görüşüdür. o halde madem konuşmaya yarıyor neden çok pahalı bir telefon alıyorsunuz yada piyasada çok kaliteli fotoğraf makineleri varken neden 5mp kamerası olan bir cep telefonu alıyorsunuz şeklinde sorular da sorabilir bu tür insanlar.
sevgili tarafından hediye edilmiş 550 tl lik bi swatch ise sadece kolumda değil bilmemnerelerimde bile taşırım..

edit: aslında 650 tlymiş ama 550 ye alınmış bir saat..
lüzumsuz hiç bir şeyi bana hava katacak diye taşımadım. olduğum gibi görünmek karakterimdir. saat, kolye, bileklik, yüzük felan takmam. saat için telefon yeterli. sırf aksesuar olsun diye takan yavşaklar gerek yok oğlum eninde sonunda herkesin kim olduğu iki muhabbetten sonra çıkıyor ortaya.
saat candır reyis.
zevklerden bir haber olan, saat taşımayı (ortalama 50 gram) hamallık gören, muhtemelen BB yada Iphone telefonuna bakıp saatin kaç olduğunu öğrenmeye çalışırken çevresindekiler alt mesajı veren, özel bir anlam taşıyabilecek belki hediye belki özel bir yerin hatırası olabileceğini akıl edemeyecek, saatin bir aksesuar olduğundan bir haber olan zevksiz ve saat taşıyan insanların nesli tükendiğini sanan saftirik bir yazarın düşüncesinin ağırlığı ne olabilir ki??? çok da kasımpaşa amk.
buraya bunları cepten nete girerek yazmadıysa antika olan durum.
saat bu boru mu!
kolda saat taşımak antikalık mı oldu artık. vay be devir ne kadar da değişmiş.
saat sadece zamanı gösteren bir nesne değildir kişinin tarzını yansıtan küçük bir detaydır.
saat aynı zamanda çok şık bir aksesuar olarakta kullanılabilir. antika insanlıkla alakası yoktur.
saat takmak niye antikacılık olsun dersiniz. kızın mala nikahlanmadan vurulduğunda namusu gitti dedik mi ne kadar gericisiniz, çağdaş olun dersiniz. işinize ne geliyorsa o doğru olan.
saat kac diye sorunca hala cebindeki telefona bakip cevap veren insandir.
güncel Önemli Başlıklar