bugün

Hakkınızı yiyenler hakk'a hesap verecektir. Boşverin bol bol yesinler.
Güçlünün güçsüzü ezme durumu.
içimi çok acıtan bir durum var. youtube'da yeşilçam sanatçılarının hayat hikayelerini dinliyorum sürekli. 1970'li yıllarda erotik film furyası başlamış ve kadın-erkek birçok sanatçı bu filmlerde oynamış. 1980 darbesiyle bu filmler yasaklanmış. bu dönemde erotik filmde oynayan kadınlara sonradan çok kötü davranmışlar ve hemen hemen hiçbiri bir daha filmlerde oynatılmamış. fakat erkekler (aydemir akbaş, ali poyrazoğlu, alev sezer, bülent karabaş) eski ünlerini devam ettirmiş ve birçok yapımda rol almışlar. kadınlar büyük haksızlığa uğramış. üzüldüm çoook.
Türkiye'de genciyle yaşlısıyla herkesin bir gün bir şekilde yaşayacağı durum.
Sanki kafamın üstüne elma koymuşlarda onu vurmaya çalışıyorlar O derece geriliyorum.evet.
haksızlığa uğrasam ben de sorgularım kendimi haklı mıyım haksız mıyım diye, haklıysam elim armut mu topluyor sanki isyan çıkartırım, haksızsam da numara yapmam haksızlığa uğramış gibi, harbiden haksızlığa uğruyorsam da kaçıncı dünya savaşıydı?.
konudan konuya değişkenlik gösterebilir. mesela öenmsemediğiniz bir konuda haksızlığa uğramak.. çok zayıf etkili olaylar.. durumlar..
Şerefsiz insanlar tarafından sıkça yapılandır gün gelir hesap kesilir.
lisenin başlarında hoşlandığım beye gece onun sevdiği tatlıyı yapmak için saatlerimi harcamam Ve mükemmel bir sonuç ortaya çıkarmam ama onun çok aç olduğu bahanesiyle hayvan gibi yemek yemesi ve tatlıyı başka zaman tekrar isteyerek yememesi, annene yap bunu annene.
Uğradığınız haksızlığın hesabını soramadığınızda üzülmeyin. Bazı hesapları sorma kuvvet ve kudreti yalnızca allaha aittir.
Haksızlığa karşı haksızlık yapmak istersin ama bazen haksızlık yaptı diye vazgeçemezsin sevmekten. Senin canını yaktı diye canını yakmak istersin ama sonunda yaktığında o canı asıl haksızlık ona bu kadar üzülmeden edemezsin.

Haksızlığa uğrayan adam bir daha haksızlığa uğramamak için kapar kendini; taa ki bir daha istese de bir şey hissedemeyene dek. Haksızlığa uğrayınca bir kere en zoru inanmaktır yine kendine, hakkı yenen adam öfkeli değildir sırf utanır, utanır bütün bunlara izin verdiğine.

Haksızlıktan değil utancını kapasın diye karar verir kötü olmaya. Başkalarının umutlarına saplar hançerini çünkü korkar kendi umutlanmaya. Asıl haksızlık ihanet değildir, ihanetle aydınlığı kapamaktır, umutları öldürmektir.
ne zaman haksızlığa uğrasam o an kitlenip kendimi müdafaa edememekten şikayetçi olduğum bi durumdur.
Dünyanin en berbat durumu. Olaylara herkesin kendi açısından baktığı bir durumda haklılığını kanıtlayamamaktan ileri gelir. haksızlığa uğrayan insan bir tür yıkım icindedir. artik kimseye güvenemez kimseye inanamaz. hayatı boyunca uğradığı haksızlığı da unutamaz.
hayata küstüren, mutsuz eden lanet durum. iyi niyetiniz kullanılmıştır, güveniniz suistimal edilmiştir. bir daha kimseye hesapsız güvenemezsiniz ama bir daha da kimse sizi kullanamaz kolay kolay. bu da az bi kazanım değildir. her şeyin bir bedeli var sonuçta. kandırılmamanın bedeli de bir defa da olsa sağlam kandırılmaktır.
çok fazla maruz kalınan radyoaktif madde gibi bişey. zararlıdır. belli bir zaman sonra , ya herkese haksızlık yapıp zalim olursunuz , yada kendi başınıza gelenlerin başkasının başına gelmesini istemez adaletli davranırsınız. ikincisi daha iyi.
adaletin olmadığı yerde anarşiye yönelmektir. adalet mülkün temeli ise, türkiye de her yapı çürüktür te demektir.
hayatta en tiksindiğim, en nefret ettiğim, hatta bu nedenle bir ara "yeter ulan yeter sokarım hayatınıza" deyip nazizme yönelmeme bir adım kalmış kahrolası his.
bazen, tıpkı annesinin şefkatini bekleyen minik bebeğin suratının ortasında yumruğu hissetmesi gibi insanı hem yetim hem öksüz hissettiren, anlamlandırılamayan durumdur.
haksızlığa uğrama korkusuyla başkalarının haklarını elinden alan insanların,
toplumu kirletmesine neden olur.
ortada birşey yokken hakaret işitip tanrının belamı vermesi durumu.eğer tanrı gerçekten bunu yaparsa ben haksızlığa uğramış olurum.insanlar her türlü olayı kendi perspektiflerinden görebiliyorken benim sessiz kalışımın bile negatif bir düşünceği yarattığı bir ortamda 'hak'sızım değerli sözlük haksız.
YANLIZCA KiŞiNiN KENDiSi NiN UĞRAMASIYLA iBARET OLMAYIP, BUNA ŞAHiT OLUNDUĞUNDA DA iNSANIN CANINI SIKAN HADiSEDiR. YAŞAMDAN SOĞUTUR. ÖFKENiZi KONTROL ETMEKTE ZORLANIRSINIZ.
yapmadığınız bir olayı yaptığınızı iddia etmek *,kişinin hak etmediği davranışla karşılaşmasına, insanın hayata, insanlara olan bakış açısının değişmesine, adil olmayan, canınızın yanmasına sebep olan olaydır.