bugün

şu an bursa'da yaşayan ve yücel balku öykü atölyesinde eğitmenlik yapan nü peride, gölge yaşatan gibi kitapların yazarı olup ingiliz dili edebiyatı mezunu olan edebiyata üniversite yllarında mermerden ev adlı yayınlanmayan öyküsüyle başlayan yazar.*
temcit pilavı gibi önünüze sürülüp duran kalitesiz reklam kokan kitaplardan bunaldıysanız mutlaka okumanız gereken iki muhteşem kitaba sahip genç bir yazar.
nü peride ve gölge yaşatan kitaplarını yazmıştır.
bu iki kitap birbirinin devamı gibidir.
önce nü peride okunmalıdır.
daha sonra gölge yaşatan.
bursa'da yaşamakla birlikte zafer plaza boyner'in de mağaza müdürü olan insan. ilk kitabı 500 adet basılan ve yazarın kendi imkanlarıyla bastırdığı mermerden evdir. yazarın kurguları insanı hayrete düşürecek kadar iyidir. nü peride şiddetle tavsiye edilir.
öykü atölyesinin ilk gününde bölümümü öğrendiğinde köpeği olduğunu söyleyen , gölge yaşatan ve nü peride gibi iki mükemmel kitabının yanında bir de aldatmak isimli kitabı olan, cezmi ersöz ve tuna kiremitçi yi sevmediği kesin olan süper bir yazar.
''struma karanlıkta bir ninni'' kitabının yazarı. yazarlığın yanında bursa boyner mağaza müdürü. kitap, en çok satılanlar listesinde, ilk 10 içinde kendine yer etmiş durumda.

bir röportajında şöyle söylüyor;

--spoiler--
yazarlık öğrenilemez ama yazmak öğrenilebilir. her yazan kişi yazar olamayabilir ama hislerini rahatlıkla ifade edebileceği bir konuma gelebilir en azından. içinde yazma tutkusu ve bu konuda denemeleri varsa çok ilerleyebileceğini düşünüyorum, hatta birebir yaşıyorum. en azından anlatım tekniklerini bilerek ilerliyor insanlar. ayrıca eleştirel okumayı öğreniyorlar ve bence iyi okumak; irdeleyerek, bilerek okumak, iyi yazmanın sırrı ..
--spoiler--
"kardan adam oldum burnu havuç gözleri kömür. gel artık havalar ısınınca kardan adamlar ölür." diyen yazar. nü peride'si şahanedir. ilk romanıyla * yunus nadi roman ödülü'nü almıştır.
bildiğin yakışıklı adamdır. hem yakışıklıdır, hem yazardır, allah sahibine bağışlasındır.

http://www.hakanakdogan.com
"iki ucu belirli yaşıyoruz:
Rahim çıkışı
Toprak girişi"
sözlerini okuyunca direkt kendine çeken yazardır..
güzel yazan, dili sağlam olan, moder dünyayanın derinlerine fazlasıyla indiği için ordan yukarı bakınca gördüklerini yazdığın düşündüğüm yazar lakin modernizmin çöküşüyle enkaz altında kalmasından korkuyorum. kendisine biraz tasavvuf, biraz umut, gerek gibi**
yazarlığındaki kalitesinin yanında yazmayı, edebiyatı, okumayı insanlara anlatması ve sevdirmesiyle de takdir edilesi kişidir.
liderliğindeki öykü atölyesi nde her sene yazmaya gönül vermiş insanlara dersler vermektedir.
500 000 TL yi hak etmesine rağmen kazanamamış fakat mükemmel kabiliyeti, efendiliği ve üslubu ile gerçekten gönüllerimizi kazanmıştır.
bu adama yazık ettiler yazık. neden ve kim yazık etti?

1. show tv. bu adamın performansını en sona koydular ve oylamayı tüm performanslardan sonra başlatmadılar. üstelik hemen reklam girdiler sanki bok varmış gibi.

2. türk halkı. bir kere de gaza gelmeyin be abi bir yerde kör, sakat adam görünce. ulan yetenek yarışması diyoruz! kör adam darbuka çalıyorsa, yetenek bunun neresinde yahu?
yetenek sizsiniz türkiye'de milletin potaya el ile atamadığı basketi amuda kalkarak ayağıyla atmış, yer çekimine meydan okuyan milli cimnastikçidir.

görsel

ilgili video: http://www.acunn.com/vide...n-akrobasi-gosterisi/2587
bu sene çıktığı 2. turda yine muhteşem bir denge gösterisi yaparak salon oylarının %96 sını alıp yarı finale kalmıştır. finale çıkacağını, ancak atalay demirci tarafından yine eleneceğini düşünüyorum.
kesinlikle takdir edilesi bir jimnastikçi. yaptiklari olağanüstü gerçekten. denedim az önce masaya tutunarak bütün masayi indirdik.
neredeyse 4 kilometrelik erciyes dağının tepesine çıktığı yetmezmiş gibi, bir de amuda kalkarak resimlemiş olan über insan. dün yarı finalde yaptığı gösteri esasen finali hakediyordu, finalde neler yapacak çok merak ediyorum açıkçası. hep beraber yarın göreceğiz...

ilk sezonda finale çıkarak yine muhteşem bir şov yapmış ve çalıntı koreografi sahibi popping yapan 2 velete elenmişti kendisi...
insanın neler yapabileceğini göstergesi.
bugün hayatta kazanamayacak olan yarışmacı. beklentileri çok yükseltti ve bu sefer aşamadı. insan her seferinde bir inanılmazı gerçekleştirmesini bekliyor. bu sefer diğer gösterilerden sönük kaldı.

bence ama.

bak bence diyorum ona göre.
(bkz: emre belözoğlu)
yarışmaya oy veren insan profili normal kişilerden oluşsa açık ara birinci gelmesi işten dahi olmayan yarışmacı.
işi gücü bırakıp izleyerek arkasından mal gib yok onu, yok bunu destekliyorum dediğimiz saçma bir yarışmanın belkide tek gerçek yeteneği.
yanılmıyorsam ilk sezon yarışmada ok bile atmıştı bu arkadaş.

hem düzgün bir kişilik sahibi gibi de duran adamın elinden her iş geliyor.
emre belözoğluna benzemesi ile bir türlü ısınamadığım adam.
(bkz: struma karanlıkta bir ninni)
o da fetöcü çıkmış

görsel
güncel Önemli Başlıklar