bugün

hagi ve alex bunu tartışma konusu bile yapmak bence sihirli annem dizisinden bile daha saçma.
(bkz: bir ölçü birimi olarak alex)
(bkz: hagi ile alex i yan yana getirmek)
(bkz: alex takımını 4 sene şampiyon edebildi mi)
dünyanın en sikindirik kıyaslaması affedersin....

bu alex guiza'ya anelka'ya asisst yaptı.. arif erdem'e marcio'ya değil...

neyin kafasındasınız hala... milli takım istastiklerini istiyorum alex in.. biri çıksın desin.. ülkesi içinde bir semboldur desin alex...

yine iddia ediyorum... bu alex i kocaman oynatmasın takımdan kessin ömrü 1 aydır.. bu adamın sırrı ne?
önermenin doğrusu

10 alex vs hagi

doğrusu bu anca kurtarır..
tek bi orak nokta var;

hepsinin kıyaslamasını yapan fenerbahçe taraftarları , sonra "ehehe hani böyle böyle diyordunuz, daha iyi diyordunuz" derler.
hagi'nin olduğu yerde kıyaslama kabul edilemez.
--spoiler--
''Hagi 40 metreden doksana çaktı mı, nereye koyacağını bilemezsin o istatistikleri!".
--spoiler--
(bkz: hagi lan bu)
(bkz: pi yi de 12 alıyordur bu)
bir fenerbahçeli zırvasıdır.
hagi o sayılan bütün futbolcuları ve bu karşılaştırmada hagi'yi küçümsemeye çalışan andavalları üst üste koyduktan sonra siker afedersin.
hagiyi görmemiş ergen söylemi.
(bkz: ergendir ergen)

hagi:http://www.vidivodo.com/165204/hagi-gol

http://www.vidivodo.com/206541/hagi-super-gol
vs'nin yanlış yere konduğu karşılaştırma. o vs "hagi"den sonra konulacaktı sanırım, ama arkadaş heralde absinth içti ya da lsd falan attı, ondan böyle bir gaflete düştü.

hiçbir takımın taraftarı olmadığım halde şunu söyleyebilirim: hagi gibi bir adam türkiye'ye gelmemiştir, gelmez. diğer sayılanları ben adamdan saymam zaten de, haginin yaptıklarının 10'da birini alex yapmış mıdır acaba? genel istatistikleri ortaya koysak sen adamlığından, alex futbolculuğundan utanır, o derece.

ya hayır biliyorum ilgi çekmek istiyorsun, trollük yapıyorsun da, görüp de havaya girecek adam çok ondan yazıyorum. ve ne içtiysen aynısından istiyorum, ömrümde böyle kafayı yakalayamadım ben.
hagi dönemini bilmeyen ağır liseli ergen söylemidir
not: ulan liseliliğimden utandım sizin gibiler yüzünden.
hagı (bkz: karpatların maradonası)
tek kelime ile alex. o dişler ile başkasına kaptırmaz birinciliği, herkese sıfır ona yüz puan, kim ağzından mı öpmüş.

(bkz: brezilya da 1 milyon çingenenin yaşaması)
acaba alex ?
takımı sürükleyişi, önderlik etmesi, canını dişine takması vb. değerler göz önüne alındığında diğerleri hagi'nin taşşak kılı olamaz. böyle bir karşılaştırmadır.
çirkeflik, provakatörlük, ahlaksızlık konusunda açık farkla karpatların şoparı tabiki de.
bu ülkeye uefa kupası gösteren hagi ile kendi takımını dört kez üst üste şampiyon edememiş alex'in karşılaştırılması.
--spoiler--
- bu arada bursa'dan gol haberi mi var ? iki iki mi ? iki iki mi ? iki iki bursa'dan. bursa'dan gol haberi var koray sanırım. doğru mu ? değil mi ?
- yok doğru değil.
- doğru değil mi ? doğru değil mi ?
- doğru değil. doğru değil. hala 2-1 orda skor.
- 2-1 mi ? inanılır gibi değil. böyle maç görmedim ben.
--spoiler--
kim yeni transfer yapsa altında alex ile ilgili yorumların tümü fenerlilerden gelme. gidip "eee ne zaman alex'le kıyaslıyorsunuz?", "eee şu kadar alex eder kıh kıh kıh" yazıp duruyorlar. kısacası bir gelin güvey, kendi çalıp kendi oynama durumu söz konusu. başlıktan da anlıyoruz zaten.

aşın bunları be gençler.
bir tarafta brezilya dışında pek tanınmayan, türkiye'de son 10 yıldır adam gibi yabancı bir orta saha gelmediği için şiştikçe şişirilen alex,

öteki tarafta maradona'nın onu izlemeyi özlüyorum dediği hagi.
hagi çingenesinin tükürük bezi farkıyla öne çıktığı mukayese.
şimdi öyle garip yorumlar yapılmış ki şaşırmamak elde değil. burayı inci sözlük sananlar mı dersiniz, mantık çizgisini terk edip zırvalayanlar mı dersiniz...neyse şimdi birkaç şey yazacağım kafası basmayan bünyeler "ğaaaa" sesi çıkarır belki.

itham-1) başlık saygısız başlığı. hagi galatasaray'ı avrupa'da şampiyon yaptı 4 defa türkiye'de şampiyon yaptı
kapak-1) asıl sen o kadar saygısızsın ki o kadroda 4 sene top koşturan; emre'nin, hakan ünsal'ın, şükür'ün, arif'in,okan'ın, popescu'nun ve diğerlerinin emeğine, akıttığı tere küfredip "hagi bizi bilmem ne yaptı" diyorsun. bazen hakikaten hagi'nin bazılarını bilmem ne yaptığını düşünüyorum ki, bu kadar müptelası olmuş o bazıları.

itham-2) hagi karpatlar'ın maradonası alex'i kim tanır?
kapak-2) karpatlar'dan çıkıp çıkmış bir hagi var, senin brezilya dediğin yer futbolcu fabrikası. alex'i brezilya dışında kim tanır diye soranı kaale almaya gerek yok.

hülasa; şu an fenerbahçe kadrosundaki en değerli futbolcu alex'dir. herkes bir yana o bir yanadır. 2000 yılındaki gs kadrosuyla şu anki fenerbahçe kadrosunu karşılaştırırsanız, motivasyon, teknik, kondüsyon açısından o kadronun fenerbahçe kadrosundan üstün olduğu su götürmez. ne gs ne türk futbolu bir daha öyle bir jenerasyon yakalayamaz kanaatindeyim. illa karşılaştırma istiyorsanız; şunu düşünün, alex'in hiçbir zaman bu kadar istekli, bu kadar mücadeleci bir kadroyla oynama şansı olmadı.

ama neyse siz sığ adamlar yine kendi değerlerinizin emeklerine terine küfredercesine hagi bizi bilmem ne yaptı deyin, sizin camia kültürünüze bu yakışır.

(bkz: nokta)
(bkz: adam haklı beyler)*
ayrıca ne içtiysen ondan istemiyorum.
harry kewell'ın basacağı mukayese.
(bkz: sabri sarıoğlu vs futbol camiasının alayı)