bugün

iyi bir özelliğe mi yoksa kötü bir özelliğe mi sahipler karar veremediğim insanlardır.
Sürekli beyninizi meşgul eden sizi yoran şeyler var.
ve size yapılan kötü bir şeyi hiç unutmuyorsunuz.
Karşı tarafsa çoktan unutmuş oluyor* bu durum bi miktar sinirlendiriyor olabilir*
Ayrıca kendileri unutmadığı gibi aynı şeyi sizden de beklerler.
Çok kötü bir özelliktir. bilmek acı verir iyi ya da kötü. hastalık gibi bir şey.
Avantajları olduğu kadar handikapları da olan durum.
150 yıl öncesini dahi hatırlayabilirler. belgeselde görmüştüm öhöm.
Fena değildir. Hem sesli hemde görsel olarak.
anlık olarak iyi değilim ama geçmişi unutmam.kadınlıkla alaklı sanırım.
malesef benim o tarihi saati olayı en ince ayrıntısına kadar hatırlarım bütün gerekli gereksiz ne bilgi varsa aklımda olur bazen gerçekten kötü bir özellik.
Benimdir.
bu ben oluyorum. 2 yaşıma kadar hatırlayabildiğim anılarım var. elbette, bu her zaman iyi bir özellik olmuyor. geçmişle yaşadığında depresyona giriyorsun. zibilyon tane ayrıntıyla uğraşıyorsun. nerede kötü ve saçma anı varsa onu hatırlıyorsun falan. özenilecek bir durum olduğunu söyleyemem.
bu benim. ortaokulda arkadaşımla konuştuğumuz şeyleri, yıllar önce yaşanmış şeyleri hatırlıyorum. 2 yaşındayken değil de 4 yaşındayken sünnet olduğum zaman özel eğitim öğretmeninin hastaneye ziyarete geldiğini hatırlıyorum. 4-5 yaşındayken evde salıncaktan düşmüştüm ve kafama dikiş atılmıştı.
Tamam lan hepiniz dahi hepiniz kara muratsınız.

Eminim üniversite sınavında derece falan da yapmışsınızdır. Krallar.
hafızanın kuvvetli olması, bazen avantaj bazen dezavantajdır. kötü yaşanmışlıkları hatırlamak bir işkencedir mesela. gereksiz şeylerin akılda kalması da kafayı yormaktan başka şeye yaramaz, yeni bilgileri kaydedecek yer kalmaz. diğer taraftan bakarsanız, hafızası kuvvetli insanlar, aynı hataları yapmazlar. iyi bir analiz yeteneğine sahiptirler, geçmişle gelecek arasında bağ kurarlar. okul yıllarında da başarı sağlarlar.