bugün

Haftaya vurursak 2 satır falan ediyor. Belki 1.5.
vakit yok be kuzen
öglen yemeğini az once yedim daha yap hesabını.
Bilmem.
Hiç saymadım hiç böyle bir gereksinim duymadım.
insan okuduğu kitapları neden sayar ki?
3-4 okuyanlar cin ali serisini okuyor herhalde.
Kpss olmasa haftada ortalama 2 kitap okurum da bu baş belası okutturmuyor.
Keşke 2 kitap diyebilsem. Yalnızca 30-40 sayfa.
kitap nedir?
On yılda bir.
Haftada 1 kitap mutlaka ama mutlaka bitiriyorum. Kendi kişisel kuralım bu, gerekirse uykumdan fedakarlık yapiyorum. Sayfa sayısına, akıcılık veya ağırlığına göre haftada 2 kitap da oluyor kimi zaman.
Günde yirmi sayfa sindire sindire.
2 iki iki
şu sıralar haftada 3.

eskiden 1'i zar zor geçerdim. işte çok vaktim oluyor, vakit geçiyor hem. otobüs beklerken, uyumadan önce, çay içerken, arkadaşları beklerken.. her an yanımda taşıyorum. vakit yaratmak sizin elinizde ne de olsa.
Kitap okuma sayısını belli bir standart ve sayıya indirgemek züppeliktir.
Malümatfüruşluktur.
Bir kitap bazen 1 saatte biter bazen 1 ayda.
Benim 6 yıldır bitiremediğim kitabım bile var.

Sağlıklı yaşam reçetelerinde yazan haftalım squat ve pLank süresi değil bu.
Kitap. Kitap.
Yemek tarif standartlarına bağlanmaz.
askerdeyken hafta da üç kitap okuyabiliyordum. lakin geçim derdinde yorgun demokrat ayda bir olursa seviniyorum.
Son 4 buçuk senede 2 kitap okudum.

Moliere'in cimri ve Victor Hugo bir idam mahkumunun son günü.
Dönemlerim var benim. Bi ara çok sarıyorum kitaba diziyle filmi bırakıyorum. Bi arada tam tersi. Vazgeçemediğim şey ise video oyunlari.
haftada 300 ila 500 sayfa arası 1 buçuk diyim, kitap okuyabiliyorum. yinede konusuna göre değişiyor açıkçası, kitapların kenarlarına notlar alırım, bu durumda siyasi kitaplar 1 haftamı alabiliyor, felsefi-psikoloji genelde araya başka bi polisiye sıkıştırıp 2-3 haftada bitiririm gibi gibi, bu şeyler düzenli yapılmalı ama okunan sayfa, saat, tür standarda bağlanmamalı diye düşünüyorum.
Hayatında kaç kitap okudun diye değiştirmesini tavsiye ettiğim başlık! Şayet başlıkta denilenler doğru olsaydı bugün Türkiye'nin konumu bambaşka olabilirdi diye düşündüğüm hede.
Yarım veya üç çeyrek.
Günde 18 saat çalışıyor, kitap gibi ayaktayız ve kitabın ortasını yaşıyoruz.
Kalin olanlardan bir tane (400-500 sayfa), ince olanlardan iki tane falan (150-200 sayfa).
Genelde dijital kitap okuyorum fakat geçen şunu farkettim. Normal kağıttan yapılmış kitabı özlemişim. Elime alıp sayfalarını çevirmek ve dokunmak hissi baskaymiş. Yakın zamanda sipariş verilen kitapligima koymak için.
Bir kitabı kaç haftada okuyorsunuz diye sormak çok daha uygun olurdu.

Yanlış toplum için yanlış soru biçimi.
çok kalın değilse ikinciye geçmiş oluyorum.
Saçma sapan genç kız romanlarını sayarsak ülkemizin ortalaması baya yüksek aslında.
Malum, meraklılar.
Sözlük okuyorum ben,

Geçmişi değil günümüzü okuyorum. Yakın bir zamanda bilimsel kitaplar ve klasikler dışında basılı yayın bitecek. Gazeteler bile Web e geçmeye başladılar.

Eksileyin tabi.