bugün

Uçkurunu kontrol edemeyen arkadaşlara yapılması gerekendir.
Hırsızlık yapanların da ellerini keselim, düşünce suçlularının da kafalarını keselim. Bu mudur?
Evet kardeşim eğer önleyecekse hırsızın elini keseceksin. Kusura bakma ama bizim ülkemizde iyi yollar işe yaramıyor.

Düşünce suçu denilen birşey saçmadır. Suç birine veya onun sahip olduğu birşeye zarar verme durumudur. Tabi düşünerek insanlara zarar verebiliyorsan o da ayrı.

Edit: eksi atan pezevenge açıklama yapayım. Genelde hırsızlık olduğunda polis içeri alıyor arkadaşı, evraklarını yapıyor. Ülkemize 2000 yılında gelen cmuk ile insan hakları implante olduğu için hırsıza birşey yapamıyorsun. Sonra polis o arkadaşın evrağının hazırlanmasını bitirmeden mahkemeden berat ediyor. Peki nasıl yapıyor? Sadece yapmadım diyerek. Sonra bir daha hırsızlık, gasp yapıyor. Hakim onu içeri atmaya kalksa üst mahkemeye itiraz ediyor, üst mahkemeden dönüyor, Bu sefer ilk hakimin meslek başarı puanı düşüyor.
Ülkede işlenen bu kadar aşşağılık suçun ardının arkasının kesilmemesinin ve sürekli çoğalarak artmasının sebebi nedir ?

Sanırım hepimiz cevabı biliyoruz ceza sistemimizdeki caydırıcılığı olmayan saçma sapan cezalar tabiiki. En ağır ceza nedir şu an ? Ağırlaştırılmış müebbet. Peki suçu işleyen kişinin ne kadar sikindedir bu ceza ? Tabikide hiç. Kişi yakalanıyor mahkemesi oluyor götrülüyor ceza evine altına temiz çarşaf seriliyor, yemeği geliyor mis gibi oh ne ala memleket.

Bu durumun darkında olan potansiyel suçlular ne yapıyor peki ? O mahkumun yaptığı şeyin aynısını arkadaşlar. Oda sikine takmayacak. Halbuki hadım etme, işaretleme/fişleme yada idam cezalarımız mevcut olsa bundan adım kadar eminim bu suçların oranı 1 yıl dan daha kısa bir sürede %80-90 azalır arkadaşlar.

Bi söz vardır göt korkusu başa bela diye hepiniz bilirsiniz. Mesele milleti içeri tıkıp müebbet verdim diyip eşşekler gibi semirtmek değildir. Mesele verilen cezaların şiddetini artırıp göt korkusu meydana getirmektir. Belki o zaman rahat bir nefes alırız.
Bunu destekleyen arkadaşlara eski sevgilileri tecavüz iftirası atmaz inşallah.
değil yetişkin bir insana, ülkemizde bebeklere bile tecavüz eden sapıkların sayısının artmasından ötürü gereklidir. ayrıca normal bir hadım cezası değil, gerçekten acılı bir hadım cezası olmalıdır. ayrıca hadım cezası verilen kişi, cezaevine konulup, cezaevinin bütün pislikleri ömür boyunca ona temizletilmelidir.