bugün

islam'ın tek kaynağı Kuran'dır, peygamberden 200-300-400 yıl sonra uydurulmaya başlanmış; kur'an ile, akıl ile çelişen ve daha kendi içerisinde iç tutarlılık bile sağlayamayan hadisleri dinde kaynak olarak göremeyiz.

Onların çoğunluğu zandan başkasına uymaz. Doğrusu zan gerçek adına hiçbir şey ifade etmez. Şüphesiz Allah onların yaptıklarını bilendir.

10– Yunus Suresi 36
Hadis: “Allah ahirette Peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir.”

Müslim–iman 302; Buhari 97/24, 10/29; Hanbel 3/1
Kuran : O’nun benzeri gibi hiçbir şey yoktur.
42– Şura Suresi 11
Hadis: “Allah benimle görüştü ve el sıkıştı. Elini iki omuzum arasına koydu. Öyle ki parmaklarının soğukluğunu iki göğsüm arasında hissettim.”

Hanbel 5/243
Hadis: “Dinini değiştireni öldürün.”

Nesei 7-8/14; Buhari 12/1883

Kuran: Dinde zorlama yoktur.

2–Bakara Suresi 256
Hadis: “Ölü, ailesinin kendisi için ağlamasından dolayı azaba uğratılır.”

Buhari–K. Cemiz 32, 33, 34

Kuran: Doğrusu hiçbir günahkar bir başkasının günah yükünü yüklenmez.

53-Necm Suresi 38
Hadis: “Kadınlar arasında iyi kadın, yüz tane karga arasında alaca bir karga gibidir.”

Buhari 9/1391

Kuran: Ben sizden erkek olsun, kadın olsun hiçbir çalışanın ürettiğini boşa çıkarmayacağım. Hepiniz birbirinizdensiniz.

3–Ali imran Suresi 195
Hadis: Varis için vasiyet yoktur.
Hanbel 14/238

Kuran: Ey iman edenler! Herhangi birinize ölüm gelip çattığında vasiyet zamanı aranızda tanıklık şöyle olsun: Kendinizden adalet sahibi iki kişi, yahut yolculuk etmekte iken ölüm musibeti başınıza geldiyse sizin dışınızda iki kişi.

5-Maide Suresi 106
Hadis: “Cehennemde en şiddetli azaba uğratılacak kişiler ressamlardır.”

Buhari–Tesavir, 89

Kuran: Gerçekten Allah kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışında kalanı ise dilediği kişi için bağışlar.

4–Nisa Suresi 48
Hadis: “Altın ve ipek ümmetimin kadınlarına helal, erkeklerine ise haramdır.”

Müslim 2/16

Kuran: De ki; “Allah’ın kulları için çıkardığı süsü ve temiz rızıkları kim haram etti?” De ki: “Bunlar dünya hayatında iman edenler içindir, kıyamet gününde ise yalnızca onlarındır.” Bilen bir topluluk için Biz ayetleri böyle detaylı anlatırız.

7–Araf Suresi 32
Hadis: “Dünya balığın üzerindedir. Balık başını sallayınca Dünya’da depremler olur.”

ibn-i Kesir Tefsiri, 2/29 68/1’in açıklamaları

Kuran: Bundan sonra yeri yumurta biçimine soktu.

79–Naziat Suresi 30
kuran-ı kerim'deki çelişkili tonla ifadeyi bir kenara bırakıp tek bir soru sorulması gereken saçmalama:

hadislere bakmadan namaz kılabilir misin?
O halde namazı nasıl kılıp orucu nasıl tutacak insanlar? Eğer hadisler tümüyle yalan olsaydı islamiyetin yayıldığı dönemden 100 sene sonrası ile günümüze kadar yaşayan tüm Müslümanlar komple bambaşka bir din icra etmiş olurdu. Bu durum ise kuran ayetinde geçen "Kur'an'ı koruyacağım, Allah katında tek din islamdır" gibi vurgulara ters düşer zira 1300 yıl boyunca tamamen bambaşka bir din şekliyle ibadet etmişlerse kuran korunmuş olsa ne olur korunmamış olsa ne olur? O halde günümüz şekliyle asırlardır kılınan namazlar doğru olmalı, namaz kılmayı da hadislerden öğrendiğimize göre şüphesiz içlerinde yalanların sayısı çok bile olsa az buz doğru ve sahih hadis olmak zorundadır...
Çok yanlış yapan kişi kaldıki yazdığı hadislerin fıkhi olanların hepsinin izahı var.
(bkz: edip yüksel)

(bkz: #33034054)
bunu birçok din adamı da söyler. günümüzdeki hadislerin uydurulmuş olma ihtimali vardır. çünkü değişmeyecek olan sadece kur'an'dır. yani hadisler değiştirilmiş olabilir. zaten bir insan için kur'an tek başına yeterlidir. bir hadis kur'an'a uyuyorsa doğru, uymuyorsa uydurulmuştur. bu kadar basit. bu nedenle sadece hadislere bakarak hareket etmek yanlıştır.
Islamiyet acik ogretim fakultesi degildir. Sadece kitap gelsin sonra sinava gir. Imanin sartlarindan peygambere iman da var. Zaten her hadise inanilmaz sahih hadisler var bir kac sahabe tarafindan rivayet edilen. Mesela hz aise yazdirmis inanmayak mi?
vahhabi denen orospu çocuklarında var böyle bir tutum. sanki muhammed ölür ölmez onlarca peygamber namzeti çıkartmamışlar ve ebubekir'in tüm hilafetini isyanları bastırarak geçirmek zorunda bırakmamışlar gibi.

yakında vahhabi denen orospu çocuklarına katılıp ışid, el kaide gibi terör örgütlerine de katılır bunu söyleyen.
Tamam inanmiyosan inanma niye gotunu yirtiyosun anlamadim ki? Cokta umrumuzdaydi yani amk..
Kuran'da abdest de, namaz da, oruç da apaçık bir şekilde anlatılır.

Kuran'ı duvara asıp, ömrü hayatınız boyunca hiç anlayarak okumadığınızdan bilmemeniz de normal.
Kardeşlerim bu hadis inkar eden sözde kuran müslümanı bu kişiler sadece slogan cümlelerle iddialarını ispatlamaya çalışıyorlar halbuki bu hadislerin kuran çelişmediğine dair ciltlerce kitap yazılmıştır

Kaldiki hoca olmadığım halde çoğu yazdığı sözde çelişkilerin aslını ispat edebilirim.

Kuranda "resulüm ne verdiyse alın" diyor çoğu ayette resule itaat allaha itaat bir zikredilmiştir

Yani efendimizin sözleri sıradan bir insanın sözü değildir kuran ona inmiştir onu bize o açıklamıştır bugun hadislere inanmayan tayfa namazın kuranda salat diye geçtiğini salatın lugatte dua manasında olduğunu dua ederek namaz kıldığını iddia edenler var

inkar etmelerinin temel sebebi kuranın doğru anlaşılmaması içindir çünkü hadis olmaz ise kuranı kafalarına göre yorumlayıp istedikleri sözde müslüman profilini oluşturacaklar.

Edit: resulüm size ne verdiyse alın demek ne emrettiyse yapın neyi yasak ettiyse kaçın demektir ve altın, ipeğin müslüman erkelere haram olması hadisle sabittir ve kuranda allah resulum nefsinden konuşmaz buyuruyor
bu dünya geniştir isteyen istediğini yapabilir .

ben anlamıyorum ki birileri ölümden önce son çıkış tabelası filan mı görüyorlarda böyle cesur cesur yazıyorlar ?

ama ölümde cesur mesur dinlemiyor tabi . ne bilim bir beyin kanaması ne bilim bir kalp krizi değil mi ?

allah muhafaza .
Muslumanlik deyince isid diyen var hastamisiniz nesiniz isid yeni tureyen sapkin bir teror orgutu 1500 yildir isid mi vardi da islamiyet deyince isidi baz aliyorsunuz?
olay hadisleri reddetmek değil de kontrol etmek diyelim.

bi hadisin aksine ayet var ise öyle bi hadis yoktur. vardır diyen peygamber efendimize iftira atmış olur.

ayeti destekliyorsa (biraz daha anlaşılır detaylar vererek ayeti anlamayı kolaylaştırır) sıkıntı zaten yok.

ayeti desteklemiyor ve ayet olarak aksi yok ise karar size ait olabilirde olmayabilirde.

lafın özü müslüman uyanık olacak. her duyduğuna hadistir diye inanmayacak. kitap var diye hadisleri yok saymayacak.
eveeeeeeet, yine geldik "resulüm ne verdiyse alın" argümanına.

Cahilsiniz.

bilmiyorsunuz.

bir yerlerden bir şeyler işitmişsiniz ama hiç aslını araştırma gayretinde olmamışsınız.

Bak şimdi sana bunu kakalayan ''hocalar'' hangi ayeti referans alıyorlar göstereyim mi?

Haşr(sürgün) suresi, 7. ayet.

Peki aslında ne diyor orada?

59:7 ALLAH'ın o ülkelerin halklarından elçisine ganimet bıraktığı şeyler ALLAH'ın ve elçisinindir. Yani akrabalara, yetimlere, yoksullara ve yolda kalmışlara verilmelidir ki zenginlerinizin arasında tekelleşmesin. Elçinin size verdiğini alın; ancak onun size vermediğinden uzak durun. ALLAH'ı dinleyin. ALLAH'ın cezalandırması çetindir.

Gördün mü? Burada senin dediğinle hiçbir alaka göremiyorum ben. Neden göremiyorum peki? Çünkü ayeti ''tam olarak'' yazdım, bağlamından koparmadım.

Ganimet mallarının, aynı zamanda bir devlet lideri ve ordu komutanı olan peygamber tarafından paylaşılması konusundaki bu ayeti bağlamından kopararak çarpıtmak isteyenler, peygamberin verdiği şeyin Buhari, Mus­lim, ibni Hanbel gibi peygamberin vefatından onlarca ve hatta yüzyıllarca sonra düzülen Hadis koleksiyonları olduğunu ileri sürmüşlerdir.

Alakası var mı?

yok.

Her zamanki gibi dökülmüş yine ''söz pöygombörü inkör edoyörsonız'' ithamları ehehe.

Bak evladım, bak güzel kardeşim, bak cahil cühela herif. Peygamberin en büyük düşmanları, o rezil hadis kitaplarını yazanlar ve de izleyenlerdir.

Çünkü o rezil hadis kitaplarında peygambere yönelik en büyük hakaretler yer alır. Peygamberin cinsi sapık ve pedofil olduğundan tut, kafasına esenin kellesini vuran bir psikopat olmasına kadar bir sürü iftira vardır.

Biz hadisleri reddedince peygamberi de reddetmiş olmuyoruz; bilakis, ona ve allah'a isnat edilen iftiraları ve hakaretleri reddetmiş oluyoruz.
güncel Önemli Başlıklar