bugün

görsel

Zenginler para harcamasını hiç bilmiyerler dedirten hededir.

Pehh.
zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış.
helal olsun ayağını pıttığını yerim ben onun, nevet.
zevkler renkler tartışılmaz muhabbetini de çok saçma bulan biri olarak fiyatından bağımsız olarak zevksizlik olduğunu düşündüğüm çizmedir. yani müzik videoya falan gidebilir ancak günlük hayatta, işte, programda giyilmez.
Evet abazalar bu utanç hepimizin.
Bir çizmeye ne kadar zengin olursam olayım 25 bin lira vereceğimi sanmıyorum.

Çünkü benim bir kez ayağıma giyeceğim çizmenin parasına geceleri aç uyuyan bir ailenin karnı doyar hem de aylarca.

insan zengin olabilir ama düşünceli olmak herkese nasip olmuyor.
şahsımı 25 bin lira olmasından çok, ayağına giymesiyle şaşırtmıştır.

neresine giyecekti lan zaten?

**

bu arada başlıkta belirtmeyi unutulan +735 lirayla da gayet iyi bir çizme alınır.
salak mısınız kadının aylık geliri 1 milyon lira aldığı çizme ona ekmek almak gibi geliyor üstelik bu kadının binlerce çizmesi varken neyin salak tartışması bu farklı gelmiş bunuda almış bu bir zevksizlik göstergesi mi? bu kadın yıpranana kadar kullanmak için mi alıyor?

100 liraya 1 tane boyasız çizmesi olan tipler 25 bine bu değmez hesabı yapıyor delirtecek bu fakir kafalar beni kendine göre zengini değerlendiriyor sen kim köpeksin.
görsel
ayağına giymesi çok ilgimi çekti. önemli bir ayrıntı.
Aklımdan geçen tek şey bu çizmeye vereceğin para ile mesela hasta bir çocuğun iyileşme ihtimali.

Eminim yardım yapıyordur ama parasını haketmiyor, bu parayla ne insanların yüzü gülerdi.
Bakıyorum da herkes içerlemiş hadise'ye. Hiç şaşırmadım. Çünkü bu ünlü dünyası o kadar acayipdir ki dışarıdan bakanlar "bir çizmeye o kadar para verilir mi?" der.
Halbuki başka bir çizmeyi 1.000TL alsa ünlüler dünyası veya moda takipçileri anında eleştiri yağmuruna tutar ve yerden yere vurmaya başlarlar. çok acımasızdır bu dünya. sahne için geçen seneninki kıyafetini giyemezsin. yeni bir kıyafet ve tarz yaratmak zorundasın. yani o kadar kazansan bile hep bir şeylere harcamakla karşı karşıyasın. Bir yerde kötü birşey alsan bile "reklamın iyisi ve kötüsü olmaz" diye de bir gerçek var. Yeter ki pahalı olsun ve "ben buna bu kadar para verebiliyorum" dedirtsin.
işte azizim ünlüler dünyası böyle bir dünyadır.
gizli reklamdır ve hadise yine köşe olmuştur. ayrıca zevksizlik abidesidir üstüne para verilse giyilmez.
Güzelim çizmeyi ayagına giymiş. Olacak iş değil!

(bkz: swh)
Sanki Çizme onu giymiş gibi duruyor amk...
aynı hadise gibi gereksiz.
Ahırda sığır otlatan kovboylara dönmüş hatun. Gereksiz, fuzuli ve israf.
Demek ki neymiş, zenginlik kadar parayı harcamasını da bilmeliymiş.
Bes para etmezdir.
Mesela beyaz basit bir tişort giyen guzel bir kiza ne kadar yakismiş demek var bide.
Bunu söyleyebilmek Ne guzel degilmi.
Alış gücünü gösteriyor. Çizmedeki Derinlik, alabilene sağlam mesaj.
Bilekt nokta koma selam olsun.
Sanatçılar ve futbolcuların yüksek kazancı kesinlikle gelir eşitsizliği. Şahsen ortalama bir avrupalı bürokrat seviyesinde kazançları olmasını isterim. Ancak kabul edelim ki bu insanların kazançlarını ödeyenler rızalarıyla ödüyorlar, yani bir başkasının hakkını çalmıyorlar. Hadise'nin 25 bin liralık çizme giymesi bir sistem sorunu, 25 bin liraya çizme satılması da öyle; ancak bu hadise'nin kişisel sorunu değil.
bence güzel değil sadece komik.
Bence o çizmeyi beğendiği için değil pahalı ve ünlü bir markanın ürünü olduğu için giydi. reklam kokan, ve gündemde olmak için atılan adımlar bunlar.

Ünlü hastalığı galiba tanınmışşan zengin olmalısın cok para harcamalısın ve bunu göze sokmalısın diye düşünüyorlar.
benim çalışarak 30 seneye alacağım çizmedir.