bugün

1940'larda turkiye'de yukselmeye baslayan asiri milliyetci akimin en meshur isimlerindendir. onlar da bir ruzgardi geldi gecti. kimbilir hangi siyasi organizasyonlarin gazina geldiler.
bi de soyadlardan yola cikarak (bkz: malcolm x).
islamiyetin nasıl bir din olduğu önemli değildir türklerin işine yarayacak mı yaramayacak mı onu sorgulamamız gerekir diyen turancı,kafatasçı yazar..
türk ırkı dışında diğer ırklara ve türkiye içindeki başka bir etnik kimliğe sahip insanlara aşalayarak bakan ve en üstün ırk olduğunu iddia eden bir taraftarları vardır.sitesine girildiğinde ilk bakışta anlaşılır zaten.Bilinçsizce bazı kesimlere saldırmışlar örnekleri için :

http://turkcu.org/forum/viewthread.php?tid=9208

http://turkcu.org/forum/viewthread.php?tid=9107

ayrıca oldukça karışık bir etnik yapıya sahip doğu karadeniz halkını sahiplenerek büyük bölümünün safkan türk olduğunu iddia etmesi çok şaşırtıcı...
oğlu yağmura yazdığı vasiyetinde şunları söylemiştir:

Oğlum Yağmur,
Bugün tam birbuçuk yaşındasın. Vasiyetimi bitirdim, kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. Öğütlerimi iyi tut, iyi bir Türk ol. Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır.

Ruslar, Çinliler Acemler, Yunanlar tarihi düşmanımızdır.

Bulgarlar, Almanlar, italyanlar, ingilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, ispanyollar, Portekizler, Domenler yeni düşmanımızdır.Japonlar, Afganlar ve Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır.

Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürciler, Çeçenler içerideki düşmanlarımızdır.

Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.

Tanrı yadımcın olsun.
italyan faşizmine sempati duyulduğu, Alman nazizmine methiyeler yazıldığı, Rus komünizmine kur yapıldığı bir dönemde ortaya koyduğu Türkçü mücadele ile bir kahramanlık destanı yaratan Hüseyin Nihal ATSIZ, mahkemeler, tabutluklar, zındanlar, sürgünler ve mahrumiyetlerin süslediği âbidevî hayatıyla yakın çağın Türkçülük tarihinde bir Ulu Türk Bilgesi olarak yarınki Türk nesillerinin sonsuza uzanan yollarını aydınlatacaktır. Her nesil O'nda; heyecanının, coşkunluğunun, düşüncesinin terennümünü bulacak ve Türk'ün meselelerine Türk gözüyle bakışın metodunu öğrenecektir. Türk Milleti, O'nun Türklüğe adanan yetmiş yıllık hayatında, kahramanlık ile feragatın yüce ve ölümsüz tablosunu seyredecektir...

Şuna eminiz ki, Türklüğün ölümsüz efsanesi ATSIZ ATA, şimdi Tanrı Dağı'nda, Türk Atalarının kutlu tinlerinin toplandığı Tanrıkut otağında, çok sevdiği Kür Şad ile beraber Türk Elleri'ni izleyerek bütün Türklerin Bozkurt başlı sancak altında birleşeceği günü bekliyor...
hakkinda bi siktir git denilecek kadar sacma entryler girilen turk,yazar. oyle bir ortam olusmus ki sozluktemiyiz yoksa parti binasinda mi belli degildir.
hayati komplo teorilerinin icinde gecmistir. ilkokul daki cocuklara ogretmenlerinden beden derslerinde ata binmeyi ve cirit atmayi ogretmelerini istemis kımız icmelerini soylemistir. yaziktir gunahtir. hafifden mala baglamistir.
(bkz: atatürk milliyetçiliği)
bir türk büyüğü...
fikirlerine kısmen* katıldığım önemli bir insan.türk olan ve türklüğüyle gurur duyan bir insan.şu başımıza gelenler hep bunu yapmadığımız için gelmiyor mu?**
h.nihal atsiz turk ırkçılığının önemli şahıslarından birisindir, bugünkü mhp milliyetçiliğinden çok çok uzak marjinal bir milliyetçiliği savunmaktadır, yaşadığı dönem itibariyle avrupadaki aşırı milliyetçi akımlardan etkilendiği muhakkaktır. türk ırkının en üstün ırk olduğunu, ülke içinde yaşayan azınlıklardan (laz, ermeni, kürt, çerkes, abhaz, arap vs.) derhal kurtulmak gerektiğini söylemektedir. türkeş ile fikirleri üzerinde yaşadıkları bir gerilimden sonra yolları ayrılmıştır. türkçülük fikrinin temellerini oluşturmuş şahıstır. kafatasçıdır. savunulacak en iyimser tarafı anti-emperyalist olmasıdır, kürt sorunu kürt öldürerek çözülmez..
elalemin türklüğünü kafatasına göre değerlendiren, kendi kafatasını ölçtürdükten sonra şoka giren kişi... evet uymuyormuş kafatası, ilginç!
(bkz: Şamanist)
Ruh Adam romanında " geri gelen mektup" şiirini yazmış nev-i şahsına münhasır şahsiyet... Şiir mutlaka okunması gereken bir şiirdir ayrıca... Aha da burada (bkz: Geri gelen mektup)
(bkz: hüseyin nihal atsız)
dünyadaki tüm halkları düşman kabul eder türkün türkten başka dostu yoktur anlayışını benimsemiştir.
yönetime gelmesi dahilinde ikinci bir hitler olma potansiyeline sahip kişidir.
oğlu yamur atsızın solcu olduğunu duysaydı kafatasına sıkabileceği ihtimali yüksek olan insandır. Safkan türk olmadığını öğrenince depresyona girmiştir. Geri gelen mektup şiiri insanı çıldırtır. Bozkurtların ölümü kitabı tamamen gaza getirir...

(bkz: geri gelen mektup)
(bkz: mutlak seveceksin beni bundan kaçamazsın)
1944'te mahkemeye giderken YAŞASIN ATATÜRK sloganı atan ve Türk milliyetçiliğinin kurucularından olan şahsiyet
gerek görüşleriyle gerek görüntüsüyle Adolf Hitler'in Türk versiyonu olarak nitelendirilebilecek birisidir. Türk milliyetçiliğinin değil faşist Türk nazizminin kurucusudur* Bu adam faşist şovenizmin,gerici ırkçılığın o kadar dibine vurmuştur ki kendi zihniyetindeki olan üniversitedeki hocası dr.reha * bey'in yaptığı çok özel(!)kafatasıölçere kafa yapısını ölçtürdüğünde hayatının kabusuyla yüzyüze gelmiştir * Koskoca Nihal Atsız sadece yüzde 75 türk çıkmıştır, bak gördün mü? Nasıl kapatacağız yüzde 25'lik arayı? Memleket meselesi oldu vallahi. *** Her neyse sonra bu adamın öyle sözleri vardır ki sadece gülmek istediğinizde okumanız yararlı olabilir ,espri kaynağıdır bir yerde* Oğluna yazdığı vasiyette ülkenin yaklaşık olarak yüzde 99'unu düşman ilan etmiştir ve burada oğlunun ve oğlunun neslinin bunlara karşı savaşması öğütlenmiştir. Hani öyle bir düşman silsilesi ki hani ben diyeyim ispanya sen tut rusya öbürü desin küba öyle muazzam(!) büyük bi coğrafya yani.Hayır yer kalmamış olacakki bir de türkiye de ne etnik grup warsa alayını düşman ilan etmiş.Öyle birşey ki Allah bütün dünyayı Türkler'e düşman olsun diye yaratmış zannedersin, o kadar yani. Herhalde oğlu da ''ya baba sen ne yaptın ya, bu ne be?'' diyerekten sol görüşü benimsemiştir * * Efendim rastladığım sağ görüşlü arkadaşların çoğunun nihal atsız'ın turancılığı ile alparslan türkeş'in ülkücülüğünü*karıştırdığı da tespit ettiğim başka bir gerçektir. Hatta müslüman olmayan, hayatı boyunca da islam'ın karşısında ''ben ümmet falan anlamam,ırkımın ilk inancı neyse ben de ordanım'' ayağında laflar diyerekten, bilerek ve isteyerek şamanizmi savunmuş bi adamın mezarı başında ülkücü görüşe bağlı arkadaşlar tarafından Kur'an okunması da komik bir hadisedir. Ayrıca nihal atsız'ın başa geçtiği bir ülkede Türkiye nüfusunun 73 milyondan 2 milyona ineceği, ağzınızdan çıkan bir şive sözcüğünün ölümünüze gerekli nedeni hazırlayacağı, her evde bir kafatasıölçerin bulunacağı ve eve gelen misafirlerin ''misafir''sıfatını buna göre kazanacağı veyahut içimizde yaşayan kardeşlerimiz olan Kürt,çerkez,gürcü,rum ve diğer etnik grublara mensup insanlarımızın * gaz odalarında boğulup,kemiklerinden de sabun yapılabileceği su götürmez gerçektir. ünlü,başarılı öykücü saygıdeğer Sabahattin Ali ile olan sürtüşmesine hiç girmeyceğim. Atsız yandaşlarının mahkeme önünde Ali'nin kitaplarını yakma girişimlerinde bulunması ise en hafif tabiriyle ırkçı görüşün bir zavallılığıdır.

Hülasa bütün bu trajikomik ama gerçek olayları ifade eden sözlerden mürekkep olarak bu adamın hala haklı olduğunu düşünenler varsa cevap vermemeye gayret etmek gerekir, direk Allah'a havale edilmeli böyleleri diye düşünüyorum. Ha varsa da adam gibi yazsın entrysini, faşist tepkilere gerek yok hele bu sözlükte bunlara hiç yer yok, olmamalı da. Ona göre eleştirinizi yazın derken entrymi burda noktalıyorum. Herkes bisin ki Hüseyin Nihal Atsız asla bir kahraman değildi, olmamıştır da. Bence Hüseyin Atsız ve onun gibi düşünenlerin atladığı en önemli nokta bu ülke insanlarının aralarında bulunan sağlam kardeşliğin 'Türklük'ten değil 'Türkiyelilik'ten geldiği ve bunu ne yaaparlarsa yapsınlar asla bozamayacaklarıdır. Bu da böyle bilinsin!
dalkavuklar gecesi gibi romanlarında atatürk'e sataşmaya kalkışacak kadar ileri gitmiş faşist şahsiyet
Ulaştığı mallığın onu takip edenler tarafından geçtiğini görse gözleri dolacak olan ; kafatasçı olmasına rağmen kendisi türk asıllı olmayan adamcık.
şuan, oğlu yağmur atsızın komünist olduğunu bilse ne yapacağını merak ettiğim, gereksiz, hitler özentisi saçma yazar.
kendi fikirlerimi yazmadım (2 kez silindikten sonra alınan karardır). nedense bu adama girdiğim entryler hemen hakaret sayılıp siliniyor. lakin kim olduğunun bilinmesi için yazdıklarının okunması yeterlidir. fazla söze ne hacet.

"evet... kürt kalmakta direnir, dört beş bin kelimelik o iptidaî dilleriyle konuşmak, yayın yapmak, devlet kurmak istiyorlarsa gidebilirler. biz bu toprakları oluk gibi kan dökerek; gürcülerin, ermenilerin, rumların kökünü kazıyarak aldık, yine oluk gibi kan dökerek haçlıların savaşçı şövalyelerine karşı savunduk. kürtler 1839 yılına kadar askerlik bile yapmadılar. viyanadan yemene kadar her yerde türk ırkının kanı sebil gibi akarken onlar yaşadıkları dağlarda ve köylerde keçilerini güttüler ve fırsat buldukça hırsızlık ve yağmacılık ederek yaşadılar. iranla yaptığımız savaşlara yardımcı diye geldikleri zaman da daima fırsat kolladılar ve türk ordusunun yenildiği çarpışmalarda bu sefer iranla birleşip onu vurmaktan geri kalmadılar. birinci cihan savaşında bize topyekûn ihanet eden ermeniler, yerleşik türk halkını vahşi bir kırgınla bitirmeseydi ve dağlarda, sarp köylerde yaşayan kürtler bu kırgından kurtulmuş olmasaydı bugün çoğunlukta oldukları illerde de azınlık olarak kalmakta devam edeceklerdi. fakat yüzde yüz çoğunlukta olsalar bile türkiyenin herhangi bir bölgesinde devlet kurmak hayalleri, hayal olarak kalacaktır. yunanlıların bizans, ermenilerin büyük ermenistan kurmak hayalleri gibi... onun için türk milletinin başını belaya sokmadan, kendileri de yok olmadan çekip gitsinler. nereye mi? gözleri nereyi görür, gönülleri nereyi çekerse oraya gitsinler. irana, pakistana, hindistana, barzaniye gitsinler. birleşmiş milletlere başvurup afrikada yurtluk istesinler. türk ırkının aşırı sabırlı olduğunu, fakat ayranı kabardığı zaman kağan arslan gibi önüne durulmadığını, ırkdaşları ermenilere sorarak öğrensinler de akılları başlarına gelsin."

(bkz: kürtçe)
(bkz: kürt dili ve edebiyatı)
ata'nın "ne mutlu türk'üm diyene!" lafını anlayamamıs insan kişisi.
ileri derecede fasist ve paranoyak insan.bir türk cihana bedel, madem türksün göster ürksün,dünya türk olsun türünden tamamen hamasi fikirler ideolojisinin temelini olusturur.Dünyadaki hemen hemen tüm ırkları hiç bir neden göstermeden milli düsman ilan etmiştir.oğluna yazdığı vasiyeti ni okuyun allah askına

yagmur oglum!

bugun tam bir bucuk yasindasin. vasiyetnameyi bitirdim, kapatiyorum. sana bir resmimi yadigar olarak birakiyorum. ogutlerimi tut, iyi bir turk ol.
komunizm bize dusman bir meslektir. bunu iyi belle. yahudiler butun milletlerin gizli dusmanidir. ruslar, cinliler, acemler, yunanlilartarihi dusmanlarimizdir.

bulgarlar, almanlar, italyanlar, ingilizler, fransizlar, araplar, sirplar, hirvatlar, ispanyollar, portekizliler, romenler yeni dusmanlarimizdir.

japonlar, afganlilar ve amerikalilar yarinki dusmanlarimizdir.
ermeniler, kurtler, cerkezler, abazalar, bosnaklar, arnavutlar, pomaklar, lazlar, lezgiler, gurculer, cecenler icer(de)ki dusmanlarimizdir.
bu kadar cok dusmanla carpismak icin iyi hazirlanmali.
tanri yardimcin olsun!

nihal atsiz
4 mayis 1941

halen daha bir toplumun üstünlüğünün edebiyattan,sanattan ,bilimden,insalığa kattığı güzelliklerden gectiğini bilmeyen yada bilmek istemeyen kavun kafalı ınsanların idoludur. sırf farklı etnik kökenden olduğu için insanlardan ölesiye nefret etmek,fırsatı olsa hepsinin kökünü kurutmak onlara göre cok daha mühimdir insanlığı bir adım ileriye tasımaktan..

sempatizanları genelde uluyarak fikirlerini söyledikleri icin karsılıklı olarak adam akıllı tartısıp analiz yapmakta pek mümkün değildir.hele baska bir etnik kökendenseniz 3 sansınız vardır.ya vatan haini yada bölücüsüzündür.ücüncü sık her 2 side olabilir.

insanların cükünü basını ölcerek kafatascı ırkcılığın alasını yapan bu sizofrenik delinin pesi sıra gidenlere allah akıl fikir versin diyorum.biraz dünyada olup bitenden haberiniz olsun.biraz esnek, hosgörülü ,saygılı olmayı deneyin allah askına.böyle fasist düsünceler yayan psikopatlara nasıl tamah ediyorsunuz anlasılır gibi değil..