bugün

önemli olan iç güzelliği yarışmasında, önümüzdeki sene yıldız tilbe temsil etsin bari. en azından hem içi hem kafası güzel.
kesin birinci oluruz.
Fiziğe bakıp roberto carlos baldırı olan bu hatunu seçmeleri de pek manidar olmuş.
yahu ben sizin derdinizi ama.

yok türkiye güzeli çirkinmiş falan. en boktan şeylere çok takıyorsunuz. ama ülkeyle ilgili siyasi,askeri olaylar oldu mu kimse ağzını açmaz. insanların hakkı yenir kimse bir ses bile çıkarmaz ama konu güzellik yarışması olunca herkes okulların ilk günü hiç susmayan okul müdürüne dönüşüyor.
Modellik yarışmasıdır o, güzellik yarışması olsa duramazsın.
neyse boşverin dediğim olaya ilişkin bir açıklamadır.
bunlar iyi siz bide miss helsinki 2017 güzeline bakın.*
görsel
Bu resme bakınca gözlerim kanıyor.
Türkiye adına katılan kızın yürüyüşü nasıl sizce?
Kezban yürüyüşü.

Bu enstantane de bunu ispat edelim.
Yanında Ermenistan adına yarışan kızın yürüyüşüne bakın, anlayacaksınız.
Ermenistan adına katılan Kadının yürüyüşü adeta kegel egzersizi gibi...
her iki ayak da yerde iken pelvik kaslarını hissediyor olmalı.
Hani varya Manken yürüyüşü (catwalk) amiyane tabir ile mankenlerin bu yürüyüşüne arkadan bakan (tabi ki kalçalara) benim gibi amele "abi ya, 20 yıldır doğan görünümlü şahin kullanıyorum ama böyle makas ben bile atamam" dediği iki ayak yerdeyken bacak aralarının bitişik olması, kalça hareketleri...
işte, hafif bir dişilik kırıtma, sağ omuz içeri sağ taraftan baldır basen kalça dışarı.
Adımını attığında Arka ayak ile ön ayak aynı hizada.
Dirsekler içe, bilek parmak aralığı olan eller dışa bel basen kol açısı 35 derece, ideal.
Kadın için estetik bir enstantane.

Bir hatırlatma:
Mankenlerin bu catwalk yürüyüşünde aynı estetik (özellikleri basen kalça) sergilenmez.
Bir mayo veya kot ya da ofis stili pantolon, yazlık keten şort vb durumlarda yürüyüş esnasında kalça basen hareketleri giydiği elbiseye pantolon vb giysiye göre değişir.
Manken orada kendini değil, tasarımcı modacının ürününü sergiliyor.
Daha detaylıca anlatmaya gerek yok, konu başka mecralara dönüyor.

Türkiye adına katılan yarışmacıya bakalım.
Ermenistan adına yarışan kadının tüm artıları nasıl eksi olur örneğini vermek için Türkiye adına katılan yarışmacı ile Ermenistan adına katılan yarışmacı yan yana yürüyor.
Ayaklar, askeri bir geçiş töreni mi bu?
Ayrık ayak ve adeta günlerdir at üzerinde olan kovboy gibi veya kasıkları pişik olmuş bebek gibi...
Eller kollar ne o öyle?
Polat Alemdar'ın kızı mı bu?
Mekan basmaya mı gidiyor?
Dirsekler dışarı el bel hizasında avuç içi bele dönük.
Ya pantolonu düşmesin diye önlem alıyor ya da silah çekecek.
Kadın dirseği içe, erkek dirseği dışarı doğru olması yürüyüşte genetik bir vücut estetiğidir.
Bir erkek dirsekleri içe çekip bele değer konumda el kol 35 derece baldıra parelel avuç içi dışarı (yarım dışarı da olabilir) Ermenistan adına katılan yarışmacı gibi yürüsün...
Kadın da dirsekler dışarı el bel hizasında yürüsün ne demek istediğimi anlayın.

Makyaj rezalet (bizimki) Fazla değinmeye konunun uzamasına gerek yok ama o surat için bu saç olur mu ya?
Suratı bir sürahi gibi ortaya çıkarmış, tıpkı anan caps var ya..
Komik bir durum.

görsel

Adına estetik mi, zerafet mi, endam mı ne dersiniz deyin bir kadın olarak göze hoş gelen hiç bir durumu yok.
Bunları kim hazırlıyor yarışmaya?
vajina çapına bakılıyor diye duydum.
bir söylenti ama gerçekliği tartışılır.
güncel Önemli Başlıklar