bugün

Tüm ilişkilerini genellikle bu referans üstünden kurmaya çalışan kızdır.
goreceli bir guzellige degil, herkesce tasdik edilmis bir alima sahip kizdir. insanin kendini bilmesi guzel bir sey.
tehlikeli kızdır.
güzelliğini kullanarak basamakları daha hızlı çıkmaya çalışıp, ucuzlaştırmıyorsa kendini sorun teşkil etmeyen kızdır. ukaladır ve özgüveni tavan yapmıştır en fazla. bir de bulunduğu ortama kendinden güzel bir kız gelince izlemek inanılmaz eğlencelidir.
işin içine cazibesini de katarsa her erkeğin felaketi olabilecek, bunu erkeklere karşı kullanmasını da bilirse onları çılgına çevirecek kızdır..

eğer ki kıza aldırmazlık edecek bir erkek söz konusu olursa, zeki kız çılgına dönmez;
erkeği kendine aşık bile etmesini bilir..

ki bunu yapan erkeğin zaten kıza karşı ufak da olsa bir zaafı vardır..
bir kız güzel olduğunu farkettiği an çirkinleşir.
güzel olduğunu sanan kızdan milyon kere evladır.
yürüyüşte bile farkeder, şöyle bi kendinden emin, etrafa bi bakayım varmı benden daha güzeli edasında... Allah vermiştir efenim diyecek laf yoktur, ama şöyle denilebilir ve iç geçirilebilir...

-allahım onu yarattın beni niye yarattın ibretlik olsun diye mi?
eğer bir de seviyorsanız boku yediğinizin resmi olan kızdır. çekilecek dert değiller şerefsizim. * aslında ustanın da dediği gibi güzel kadınları hayal gücü olmayan erkelere bırakmak lazım ama, illa da ''asmalarda üzüm, yosmalarda gözüm''e bağlanıyor şu şen gönlüm. ağzıma sıçıyım.
güzel olmadığının farkında olmayan kızdan iyidir...
Elinde başka sermayesi olmayan kız.
genelleme yapmak yanlıştır.
bir örnek:
sahneye çıkmak üzereyiz tiyatro topluluğunun en güzel iki kızı(herkes tarafından kabul edilen) ayna karşısında makyaj yapıyorlar.şahit olduğum diyalog:

+sonra bana birden ayrılalım dedi yaa salak!
-hadi ya sen bi hata yapmış olabilir misin?
+yaa bırak kızım hata yapsam nolur şu yüzüme bak bi yaa bu güzellik bırakılır mı??
-.... *
+ amann neyse salla yaa ben yarın takıcam birini koluma onun çalıştığı yere gidicem bana erkek mi yok o kim yaa
- yapma bence hafif bi davranış olur..
+ ayy banane yaa..

(-)güzelliği oranında mütevzidir. yani kişinin içinin kötülüğü dışının güzelliğiyle birleşince tehlike başlar.
ne varki çok mu zor bunu anlamak? diyebilecek kızdır. çok akıl gerektirmez, aynası olsa yeter....
havalı kızdır, oysa güzelliğin dış görünüşten ibaret olmadıını bilmesi gerekmektedir.
gösterir ama kolay kolay vermez.

böyle zamanlarda aptal olduğunuda farketmesini sağlamak lazımdır...
genel geçer estetik unsurları kendisinde barındıran kızdır.

(bkz: aa bu benim lan)
yüzüne bakılmadığı halde kendisini bi' bok sanan kızdan bin kat iyidir. ancak bu kızımız da sadece görüntüde güzeldir, muhmetelen onun da yeterli olacağı kanaatindedir. asıl güzel kız hem içi güzel hm dışı güzel hem de biraz beyni olan kızdır, ama gen de anlat bunu...
(bkz: benim lan bu) *
zengin olduğunun farkında olan bir erkekle evlenip, ballı olduğunun farkında olan mini mini yavrular getirir dünyaya.
eğer birde zeki olduğunu sanıyorsa insanı hayattan kolaylıkla soğutabilir .
çok güzel sömürür.
farkında olduktan sonra götü kalktıysa hoşaftır, kalkmadıysa kebaptır.
götü ve burnu tavan yapmış kızdır.
efenim gayet tehlikelidir, muhtemelen küçük dağları ben yarattım gibi geziyordur, güzelliğini unutturun, zaaflarına vurun tavsiyem...
tam bana göre kızdır.güzel olup kullanan ve daha da güzel, çekiçi ve seksi olan kızdır.