bugün

şehirlerarası otobüsçülük tarihinin en dandik otobüs işletmesi olmaya aday firma.otomobillere kafa tutan şöförleri cellat gibidir.kesinlikle ilk tercihler arasında yer almamalıdır.
izmir için kullanılan, adeta şehirle özdeşleşmiş tabirdir..arızalı dimağlarda, aklınca kelime oyunu yapılarak değişik şekillerde kullanıldığı da görülmüştür.. (bkz: gavur izmir)
egenin incisi olan bir şehirdir.sadece şehir değil havası,suyu,insanları,doğası,kızları yani kısaca herşeyiyle güzel bir ildir.insanı hayata bağlayan,mutlu eden,huzur veren,kışın üşütmeyen,yazın imbatıyla serinleten şehirdir.saat kulesi,kemeraltı çarşısı,kızları,imbatı,kumrusu,boyozu,lokma tatlısı,kordon boyu ile ünlüdür.
-pardon bu koltuk nasıl düzeltilir?
-o koltuk düzelmiyor hep öyle kalıyor

-bakar mısınız bu koltuğun kolunu nasıl kaldırabilirim?
-valla ben bilmiyorum

şeklindeki diyalogların geçtiği firma. bir halttan haberi olmayan muavinlere, kendisine metro'yu rakip görüp onunla kapışan şoförlere, içi b.k kokan arabalara sahip otobüs firması.
nilüfer turizm den daha ucuz ve kaliteli firma. ben 5-6 kere geldim istanbula sadece bir sefer 403 le getirdiler diğer geldiğim araçlar travegoydu. gerçi artık 6 eylul super ekspresi ya da 17 eylül ekspresi varken hayatta otobüs kullanmam o ayrı konu. (bkz: tcdd)
mustafakemalpasaya ait şehirlerarasıda çalışan bir otobüs firması.
en güzel sıfat tamlamasıdır kendileri..
tarlabaşında bulunan bir apartmanın adı.
Ömrümde gördüğüm en kötü otobüs firması !

bayram nedeniyle mecburen yer bulabildiğim tek firma olduğundan sike sike binmek zorunda kaldım. gebzeden sonra kaybolduk ! bir kaç benzinciye yol sorduktan sonra feribota binebildik. feribottan sonra 5 dk gittik gitmedik otobüs bozuldu ! yarım saat tamiratın ardından tekrar yola koyulduk. havalandırmanın çalışmamasının sebebi bozuk olması değil havalandırma çalışırken dııııııııııııııııııt diye bir sürekli bir ses çıkarması yüzündenmiş bunu öğrendik ! lanet ettim desem yeridir. cidden inanılmaz kötü !
tolga çandar'ın yorumu ile dinlenmesi gereken, çok hoş bir izmir türküsü.

sözleri şu şekildedir ;

şu izmirden aman,
çekirdeksiz efem de nar gelir.
sırma cepken cepken,
ince bele efem de dar gelir.

şu gençlikte aman,
ölüm bana efem de zor gelir.
güzel izmir izmir,
kordon boyu efem de şen olsun.
beni senden senden,
ayıranlar efem de kör olsun.

uzun olur aman,
gemilerin efem de direği.
ne sert olur aman,
efelerin haydin de yüreği.

sen şöyle dur efem,
kızlar çeksin efem de küreği.
güzel izmir izmir,
kordon boyu efem de şen olsun.
beni senden senden,
ayıranlar efem de kör olsun.
belediye çalışşsaydı son 10 yılda, bugünkünden çok daha güzel olacaktı izmir.
varyanta çıkıp konak a, denize, izmir e şöyle bi baktıktan sonra söylediğim söz. güzel izmir ne güzeldir seni izlemek.
her şey memlekettten de öte bir yaşam tarzı her şey herbir şey...
keşke bu lafa güzel Buca diyerek destek verebilseydim ama malesef.lanet olsun lan sana buca.
Her duyuldugunda Ic cektiren firma ismi.
izmir'i anlatma konusunda yetersiz kalan kelimedir 'güzel'.
izmir'in otobüs firmasıdır.