bugün

(bkz: tbmm)
sigorta sektörü. eğer amerika da yaşıyorsan bittin.
ÖSYM de bu kurumların başında yer alır.
(bkz: nasa)

yıllarca uzaylı yok demelerine rağmen milyarlarca insan "siktir" çekiyor ve uzaylı varlığına inanıyorsa ben senin güvenilirliğini tartışırım güzel kardeşim. hiç beni inandırmaya çalışma. benim ülkemde bu kadar para senin gibi bir kuruma yığılsa ve bu kadar boş işler çıkarsan ateşe atardım seni.
kurumsallık maskesinin arkasına saklanmış tüm oluşumlar. kolektif bir orta zeka refleksi ve kaçınılmaz hataların örtbas edilmesi, kolay yoldan kazanç (para-prestij) peşindedirler.

banka, devlet, holding farketmez.
mobil iletişim sektöründekilerin tümü. *
siyaset kurumu
Pazarlama sektörü.
Anasını boyayıp babasına satmaktır.
(bkz: akp)
(bkz: bdp)
(bkz: ösym)
(bkz: yök)
(bkz: rtük)

liste uzar gider.
istatistiksel olarak henüz daha olmamış kurumlardır. zira 1 kişi bile güveniyorsa o kuruma güvenilirlik sıfır değildir.

(bkz: mübalağa)
(bkz: ösym)*
(bkz: deniz feneri derneği)
(bkz: henry bienvenü)
(bkz: eurofit ankara)
(bkz: ösym), örnek sınav sitemleridir.
(bkz: sgk), örnek patron haklı! işsiz haksız! anlayışıdır.
(bkz: meb), örnek yaptığı saldır saçma sistemlerdir.
mahkemeler. *
aç olduğu için ekmek çalan ve ardından hırsız damgası yiyip yıllarca hapis yatanlar.

vs.

terörizm suçu işleyip yüzlerce, binlerce masum kişiyi katledip kucak açılanlar.
soba kurumu. o yüzden hızla kalorifere geçiliyor. evet yaptım ve utanmıyorum.
iktidara bağlı olan her kurum...
sıfır olmasa da ordunun çok düşüktür.
tüm devlet kurumları yalan söyler. bunu halkın güvenliği için yaptıklarını söylerler. nadir olarak haklıdırlar. ancak bilmek de hakkımız. bu güvenilmeyen kurumlardan ösym için ayrı bir parantez açmak isterim: kopyayı sızdıran ösym içinden değil mi? hem de sınavdan çok önce. peki sınavda didik didik aranan, suçlu muamelesi yapılan kim? biz öğrenciler. bu nasıl iştir? suçlu biri varsa o da sizlersiniz. biz değil. önce kendinizi düzeltin, sonra dışarıya bakın...
(bkz: uludağ sözlük moderasyonu)
güvenilirliği olan kurumları yazsak daha az yer kaplar. bu liste çok uzar.
ttnet, bankalar.
sanıyorum KAV kibritleri dışındaki hiç bir kuruma (özel/devlet) güvenmiyorum. Ne varsa KAV'da var. Kibrit hep yanıyor hacı.
(bkz: evlilik kurumu)
güncel Önemli Başlıklar