bugün

Ygsye 3 kala..
kadınlar iki türlüdür; hisleri olanlar, hislerini vajinasına sıkıştıranlar. erkekler de iki türlüdür; hisleri bıçaklananlar, vajina arasına sıkışmış hislere tapanlar...
Guvendigimiz dağlara kar yağdıranlar o karlı daglarinizda kaymaya geliyorum.
cenk koray ve arkadaşı doktora gitmişler, arkadaşı demiş ki doktora "doktor bey şurama bastırınca şuram ağrıyor." doktor da cevap vermiş:

-basmayın o zaman kardeşim, demiş.

anlamlı...
"Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye karşı değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kasıt ve fiile dayanan tutucu hareketlerden sakınıyoruz. (1926)" mustafa kemal atatürk
bilmezsin ki; belkide allah bundan sonra daha güzel bir kapı açar.
talak suresi.
intikam verilmemiş adalettir.
Evrensel düzenbazlık zamanlarında doğruyu söylemek devrim niteliğinde bir harekettir.
Cevabı e olan paragraf sorusunu çözmeye a şıkkından başlamışım gibi bir hayat.
ugraşamam dünümle ve dünümdekilerle.
ben yarınıma bakarım yanımdakilerle.
cemal süreyya
"Bu göğün altında söylenmedik söz yoktur."

Kim söylemiş bilsem, adını yazacaktım.
Beni hapiste vurdular keje, ölmedim. Hastalandım bi ciğerimi orda bıraktım, gene ölmedim. Çok dövdüler beni, kan kustum ama ölmedim. Yaşadım, seni bir kez daha görebilmek için yaşadım..

(bkz: eşkıya)
bugün pazar, yatın uyuyun.
Ben zor işler için hep tembelleri seçerim, çünkü onlar zor işleri hep en basit yol ile çözer.
(bkz: Bill Gates)
demiri demirle dövdüler biri sıcak biri soğuktu.insanı insana kırdılar biri açtı biri tok.
Olmak istediğin yerde ve olmak istediğin insanla birlikte değilsen nerede ve kiminle olduğunun çok da önemli değildir.
Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez;
Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez. mehmet akif ersoy.
görsel
Değişmeyecek tek doğru budur...
yanına kadar koştuktan sonra bir adım daha atmayacaksan eğer;oraya kadar sakın koşma.
sana değil bekleyene yazık olur.
"ne kadar değişirsen değiş, ilk nerede mutlu olduysan hep oraya çevirirsin kafanı."
Erken kalkan yol alır, ben gittim yine börek(simit) aldım.

(alıntı)
"Yağmur, namuslunun da üstüne yağar, namussuzun da.
Ama namusluyu daha çok ıslatır.
Çünkü namussuz, namuslunun şemsiyesini çalmıştır.”

George Owen
terk edilmek tüm canlılara aynı acıyı verir.
deveye diken insana siken yaranır.
Senden ölürcesine kaçan, başkasına hayat gibi gider.