bugün

günün birinde atatürk ünde hafızalardan silinecek olmasıdır.

dünya fanidir. hiçbir ölümlü ilelebet hatırlanamaz. hiçbirşey sonsuza kadar payidar kalamaz.
(bkz: inşallah maşallah)**

sonradan gelen edit -
(bkz: ironiden anlamayan nesile aşina değiliz)
sike sike hatırlatırız.

edit:vay be eksileyen var. ben gidiyorum.
"hayalinde görürsün sen onu genç" diye karşılanacak iddiadır.
ergenlerin başlatıp devam ettirdiği tartışmadır. tartışmanın ne başlığında ne de altında konu ile ilgili hiçbir kayda değer cümle yoktur. zaman kaybettirir.
bir görüş olarak kabul edebilirim, ancak vizyonu olmayan bir insan görüşüdür.
bakan ama maalesef göremeyen bir yazar düşüncesi.
naçiz vücudu toprak olsa da, ismi ve kurduğu cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır.
türk milletine hizmet eden hiçbir türk büyüğünün unutulmadığı göz önüne alınırsa ne derece mantıklı(!) olduğu idrak edilecek olan iddia.

attila, mete *, tonyukuk, kür şad timur, fatih ve daha niceleri gibi m.k. atatürk de türk milletinin büyüklerinden birisidir ve adı sonsuza dek bu milletin kalbinde yaşayacaktır.
Unutulacak diye altında örnek verdiği isimlerin neler yaptığını biliyorsun ve örnek diye hatırlıyorsunda, şu an yaşama sebebini unutabiliyorsun denmesi gereken ergen tespitidir.
tespit sıçmakla kalınmamış sıvanmış ! birileri kendi gibi damarındaki kan 'a ihanet edebilecek karaktersiz aramış bu sıçmada.

unutma konusuna gelirsek te ;

(bkz: Sikee Sikee hatırlatırız)
(bkz: Kim unutulacak kim)
hemen olayı peygambere dayamış bazı arkadaşlar. ölüm denen şeye çare bulunamadığı sürece herkes unutulur ama ne isa, ne musa ne muhammed unutulmaz, çünkü ölüm olduğu sürece insanoğlu din olgusundan kopamaz. bi kere de atatürk konusu açıldı mı peygambere bağlamayın ya, ne biçim bi anlayış bu çözemedim gitti.
''Benim naçiz vücudum, elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.''

K.Atatürk
onu gercekten sevenlerde hafızalarında degil kalplerinde saklarlar böyle insanlar varken unutulması sadece hayaldir.onu gercekten sevenler alzheimerda olsalar unutmazlar , onların kalplerini sökün alın son sözleri yine ''atatürk'' olacaktır.
işte biz o gün tükenecegiz.
yüzyılardır osmanlı unutulmaysa bilelim ki Atatürk çağıda unutulmaz.
efendim!
siz biz ve onlar unutuluruz ve fakat bu topraklar mustafa kemal'i unutmaz.
beğeniriz veya beğenmeyiz bu başka bir konu ancak, atatürk tarihe geçen bir kişilik olduğu için unutulması imkansız. böyle bir kısım sözde atatürkçünün elinde sürekli kullanılmasındansa, bir osman bey gibi hatırlanması daha iyi olurdu.
bu gidişle olma ihtimali, türklerin uzaya çıkmalarından daha kuvvetlidir.
ne güzel olurdu ingiliz ve fransız mandasında yaşamak. 2 dil birden öğrenirdik, iş sorunumuz olmazdı. hay Allah'ım ya.
gerçek düşmanları Türkiye'den olduktan sonra bu oldukca kolay .
Ne diye varız ki ? Asla.!
(bkz: su anda olay yerindeyiz sayin seyirciler)
yazarın kendi kişisel görüşüdür, ama atatürk'ün unutulması mümkün değildir. saçmalıyorsun diyeceğim ama forum chat tarzı entry girme lan diyecekler neyse.
kendi adıma konuşayım, öğretmenliğe bir senesi kalmış biriyim. atatürk içkiciydi sevmeyin onu o kötüydü vs. diyen öğretmenlerin her zaman karşısında olacağım. ve onu, yani bu topraklarda yaşayabilmemizi sağlamış, yeniliklerin kurucusu, yobazlığın ve gericiliğin en büyük savaşçısı, türk milletinin de şuana kadar görmüş olduğu tek önderi, ulu önder atatürk'ü daha da detaylı olarak anlatacağım. benim gibi yüzlerce öğretmen olduğunu da düşününce unutmak gibi bir şeyin olamayacağını gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum.
yani ne unuturum ne unuttururum, es kaza unutan olursa da beklerim, itinayla hatırlatırım!
ek: çatlasanız da geberseniz de değişmeyecek, bu ülkenin altında atatürk'ün imzası var, ilerleyin lütfen.
birileri, aslını, atasını ve kendini var eden sebebleri unuttukça, unutmanın tek mutlak olduğuna iman ediyor sanırım.
1400 yıllık arabı unutmayan kişilerin seviyelerine bakıldığında bir 3000 yıl daha unutulmayacak insandır mustafa kemal atatürk.
güncel Önemli Başlıklar