bugün

bebeklere de bebek fotoğrafı görmeye de bayılan biri olarak söyleyebilirim ki, illallah.

annelik elbette kutsal, tartışmak bile komik.
fakat yeni doğmuş bebeklerin sosyal ağlarda vıcık vıcık paylaşılması oldukça itici geliyor.

ne bu şımarıklık, çocuk doğurdun diye madalya mı takalım kadın? beş kadından onu çatır çutur doğuruyor.

senin çocuğun senin için biricik, tek anlıyorum ama emin ol çoğu insan için sümüklü, götü boklu bir velet.

birbiriniz ile sidik yarıştırmayı bırakın artık.
Günümüz türkiyesinde herşeyi yorumlamaya ve yargılama hakkı olduğunu düşünen sözlük yazarı beyanıdır. Napsın yani orası fotoğraf paylaşma, homosapienlerin vücutlarını gösterdiği bir mecra. Olmado benim hayatım sizden güzel demenin bir yolu. insanların her yaptığı şeyi niye yarğılıyoruz anlamış değilim. Hoşuna gidiyorsa bırakalım sidik yarıştırsın. Bizi ilgilendirmez, bukadar kötü ve karamsar olmayın güzel şeyleri özledim. Kimse iyi bakmıyor. Herkes somurtuyor. Herkes kızgın. Herkes bir yere yetişmek için koşuyor. Zaman geçiyor, siz ise insanları yargılamaya devam ediyorsunuz. Bırakın isteyen istediğini yapsın.
+1 ile katıldığım tespit.

bir de kendi çocuğunu müthiş zeki, becerikli gösterme çabası. sürekli bir övme gayesi. diğer çocuk da benzer şeyleri yapabiliyor merak etme.

ayrıca o ipodu bebek maymuna versen o da tuş kilidini açar üç beş deneme sonra.
ÇOcuğu iphone telefon gibi kullanan kaltak anne şımarıklığıdır. zaten karakterin olsa çocuğun resmini sürekli paylaşmazsın. bebeü, görmek isteyen eve gelir hediye getirir.

ulan yemin ederim eski insanlar da, ayrım gayrım daha azdı. daha kaliteliydi. görgülülerdi. şimdikileri kazığa oturtup denize atacaksın.
Haklılıkta marka olacak tespit. Özellikle, plaza kezbanlarında ve zengin koca bulup mutluluk kasan kezbanlarda görülğr.

Bu arada entry nick bişeysi de mevcut ama çözemedim.
Hem de normal doğum yaptım sezeryan falan yapmadım ile devam eder genellikle.
gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum ben de bu durumu...

eskiden kızlar evlenip çocuk sahibi olacaklarında hamile iken babalarının yanında utanırlardı. sadece babalarının değil yabancı erkeklerin yanında da utanırlardı. olabildiğince bol giyinirlerdi, oturuşuna kalkışına daha çok dikkat ederlerdi.

şimdi çalıştığım yerde bir arkadaşımız hamileliği boyunca öyle daracık kıyafetler giydi ki aklım hayalim şaştı; sınırları o kadar zorladı ki eşi de aynı yerde çalıştığı halde karşı cinsten olsun hem cinslerinden olsun kendisini hoş karşılamayanlar oldu. kadın bacaklarını bir erkek misali açar otururdu o kadar insanın içinde...

hamile kadın bu durumundan utanmalı demiyorum...ama günümüz dünyasında bir sürü hamile kıyafeti varken hamile olmadan önceki kıyafetlerin içine girmeye çalışmanın anlamı nedir? ya da hamileysen bacaklarını bir erkek gibi açıp oturmanın?

görsel sosyal medyayı takip etmesem de yapılanları tahmin edebiliyorum. hamile halde karnının fotoğrafını koymalar, bebeğin henüz anne karnında iken ultrason sonucunu koymalar...alttaki komşu herifi ekleyen kadın hiç utanmadan bunları yapıyor. aklım almıyor.

çocuk doğduktan sonra "bebeğimle şunu yapıyoruz, bebeğimle bunu yapıyoruz, şimdi şuradayız, şimdi buradayız"...çocuğuna vakit ayırması gereken sürede fotoğraf yükleyip beğenileri ve bildirimleri kabul ediyor şimdinin anneleri...

rabb'im cennetin ayakları altında olacağı annelerden olmayı nasip etsin inşallah...
kolay değildir anne olmak. o doğum sancısıyla birlikte 9 ay beklediği mucizeyi kucaklarına alıp biraz yalnız kalmak ve her şeyden elini kısa süreliğine çekip kendini anneliğe alıştırmak ister. cennetliktir anneler. tabii ki bunun verdiği sevinçle birlikte ufak şımarıklıklar olur. yeni bir dünyaya geçiş yapar. dönüşü olmayan bir dünyaya.
Her işiniz bitti simdi de anneliģimize mi dil uzatıyosunuz yazık...
o değil de ekşisözlük'ü komple buraya kopyala yapıştır yapalım bence, başlıklarla tek tek uğraşmayalım.
instagram'da beğeni kasmak için çocuk fırtlatmıyorlarsa ben de bir şey bilmiyorum.

Anneliklerini; gerek fotoğraf snapleri gerek de destanımsı, bol anneli çocuklu çok şükürlü bir şükürlü yazılarla görebilmekteyiz.
Aferin sana en iyi ana sensin.

görsel
Valla hakediyolar kardeş. Doğuran kasılsın valla. Bizde o göt yok.
itiraf et sen de evlenip yapsan yemek fotoğrafları yerine, ilk kustuğu günün yıl dönümü kutlama görüntülerini atacaksın.
pirima bez geçişleri hakkında bilgi verecek, elinden yemeğini çekip yutacaksın.

evliliq düşünen beyler eqlesin.
beni değil.
instagram da takip ettiğim 2-3 kişinin şuan bana yaşattığı ızdırap. ya ablacım daha çocuğun eli kolu oluşmamış ne ultrason resmini paylaşıyon.

biri de karnına bilgisayar kulaklığı takıp oğluma jazz dinletiyorum şimdiden diye paylaşmış. hay sikeyim ya
güncel Önemli Başlıklar