bugün

Bu sabah bende kendime sandvic aldım. Beyaz peynirli, domatesli, salatalıklı baya lezzetliydi.
Yemeyin kızlar sizinde başınız ağrır. Bana gelin açık büfe hem baş ağrısıda yok.
Eşit olmak adına çişiyle sınır çizecek ablaların hoşuna gidecek sesleniş biçimi.

"Snçta bnde çlşyrum, oda(hani şu dört tarafı duvar olan) çalışıyr. Nedn sdce ben hzırlıymki khvltyı?"

Diyenler bir sakinlesin de devam edelim. Sonuçta bir suç ve suçlu söz konusuysa, eşitliği "çamaşır katlamak" üzerinden derecelendiren bir sistem kurgulayanlara bunu bizlere 'normal' gibi empoze etmelerine falan söylenmek gerek.

Yok öyle bir eşitlik, kendimi pozitif ayırıyorum. Bir üstünlük söz konusuysa ki inanmıyorum. Ben daha üstünüm hadi bakakım! Ve bunu kanıtlama, sokaklarda bağırmaya da gerek duymuyorum.

Fiziksel güç farklılıklarımızı fırsat bilip, canımızı yakacak olanların ise mevzuyla uzaktan yakından alakası yok. Olamaz! Sırf fiziksel üstünlük kurduğu için karşısındakine cinsiyet, din, dil, ırk fark etmeksizin zarar verecek kişi hayvandır! Oradaki hikaye aslanın kendisine ceylanı seçmesidir!
Fakat aslan ve ceylan da bu durum tabiiyken, kendisinden güçsüz olana yeltenen vicdansız, şeref yoksunu, adi, utanmaz olan bu durumdan farklıdır.

Yine bu durumun da eşitlikle, kadınla vb. Bir ilgisi yoktur! Eşini döven erkek(!) De böyledir, eşinin ufak bebesini döven üvey anne de ve hatta köyde köpeğe hallenen 'dayı' da!

Eşitlik dediğin terazide olur, ben manavdan alınan elma değilim! Ve sırf haklarımı kullanabilmek için bir başkasını buna ikna etmeye ihtiyacım yok!
Kendi elleriyle hazırlamış. Gitmeyin kızlar dün korona olduğumu nasil anlarım diye başlık açmıştı.
Güzel ve zengin mehmet ağa ile neden kahvaltı yapmayı ister ki? Kafamda deli kahvaltılar.

Günaydın fakir ve varoş kızlar.
(bkz: Yufkacı Muammer)
Mehmet aga bu saatte kizlar uyuyor. Ben bir cay alirim.
Canım, çok sağ ol ama bunları yersem kilo alırım.
güncel Önemli Başlıklar