bugün

zekai tuncanın ödül almış harika şarkısı

Seninle tattım ben her mutluluğu
Bırakıp gidersen bil ki yasamam
Ömrümden canımdan ne istersen al
Gülü susuz seni aşksız bırakmam

Üşüdüm diyorsan güneş olurum
Yanarım sevginle ateş olurum
Dolarım havaya nefes olurum

Gönlündeki derdi siler atarım
Ümit pınarıyla coşar akarım
Kış göstermem sana ben hep baharım

Güfte: Aşkın Tuna
Beste: Zekai Tunca
müziği de sözleri kadar güzel olan şarkı. ahmet özhan tarafından da yorumlanmıştır.
aslında mahalle ağzında orjinali gülü susuz seni... * *
uğur adında bir bayan ses sanatçısının çok hoş söylediği şarkı
(bkz: imkansız)
umut akyürek yorumunu tek geçebileceğim güzel tsm eseri.
Zekai Tunca'nın çok güzel icra ettiği şarkı...
ruhu iyi müzikten anlayan ağzının tadını bilen kişilerin sevdiği bir şarkı
bir insana söylenebilecek en güzel söz. ne güzel demiş söyleyen. gülü susuz bırakmam. yani bitkileri, otu, yeşili seven bir insan. ne pahasına olursa olsun saksıdaki çiçeklere su dökecek olan vejeteryan. bütün bu işlerle uğraşırken de canından çok sevdiği yarini de aşksız bırakmayacağını söyleyen aşksız prens. her genç kızın rüyalarını süsleyen bir burak kut, bir brad pitt, bir latif doğan.
sevgi ve aşk ancak bu kadar yalın ve güzel anlatılabilirdi.
gündüz düşündüğüm şeyler için delice pişmanlık yaşatan, geçmiş içerikli aptal rüyaların sabahında en çok özlenen "sevilmek" eylemini ayyuka çıkaran şarkı. kıskançlıkla karışık hayranlık ve artık iyiden iyiye unutmak sevilme'yi arta kalan o rüyadan. ve zekai tunca "kış göstermem sana, ben hep baharım" dedikçe kahrolmak, rüyaya lanet ederken...
(bkz: minübüs ve kamyon arkası yazıları)
"ömrümden canımdan ne istersen al, gülü susuz seni aşksız bırakmam..." bu şarkıyı ilk kez canlı performansta coşkun sabah'tan dinledim, kimin şarkısı olduğunu bilmiyordum, sonra unutmuşum. Bir gün arabada giderken radyoda çaldı, zekai tunca bestesi olduğunu anladım. Ben yıllardır zekai tunca'nın "imkansız/rüyalarım olmasa" adlı bestesini tek geçen bir dinleyici olarak, bu şarkıyı benimseyince kafamda çelişkiler başladı, acaba bu daha mı güzel diye. Velhasıl, geçenlerde bir arkadaşım vesilesiyle youtubeda trt sanatçısı tuğçe becerikli yorumu ile aynı şarkıyı dinlediğim zaman, tam olarak ifade etmek gerekirse, şarkıya aşık oldum! bana göre zekai tunca'dan daha güzel söylenmiş muhteşem bir yorumunu dinlemek isterseniz bu şarkının, gitmeniz gereken link:

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=u8dXNLvMECc
--spoiler--
Şarkının asıl ismi seninle tattım ben her mutluluğudur.
bu şarkıyı bi de ayşe tunalı da söyler onun ince narin tenor sesine daha bir yakışmaktadır.
budur budur budur. insan sevdiğine daha başka nasıl seslenebilir ki??
Sevgili ile dinlenmesi gereken şarkıların başındadır. insanı alır götürür.
görev adamı sözü.

deli gönlüm gülü susuz bırakmayanda
alıngan kalp kapakçıklarının aşk isterük aşk seslerini duydum sevdiceğim
namusum ve şerefim üzerine yemin edende seni kötek manyağı etmeye
sütü taşırmadım, overloğa verdim battaniyemi.
ki overdazlak bir insan olmayayım kendime gülüm oy gülüm...
(bkz: tuğçe becerikli)
6. türkçe olimpiyatların da letonyalı kardeşimizin seslendirdiği mükemmel eser.
en super yorumu letonyali guzel bir bayanin yaptigi sarkidir.

http://www.youtube.com/wa...ah43s&feature=related
sevgilisinin ismi "gül" olan erkeklerin bu sözü sık sık sevgililerine söylemeleri ve bir taşla iki kuş vurmaları gereken cümle...
aşkı en güzel anlatan şarkılardandır muhtemelen. üşüyen sevgiliye güneş, ateş, kışında bahar, hatta içine çektiği nefes olacak kadar çok sevenlerin şarkısı. sevgilinin topluluk içinde mikrofonu kapıp o güzel sesiyle seslendirdiği, içimi eriten, çevredekilerin "ya bu çocuk harbiden aşık, ne kadar içten söyledi" demesine neden olan mükemmel eser.
bir arkadaşım vasıtasıyla öğrendiğim harikulade şarkı.
diyenden korkulmalıdır.