bugün

yönetmenliğini atıf yılmazın yaptığı 1973 tarihli film.

oyuncu kadrosu:

Türkan Şoray: Güllü
Ediz Hun Taka: Nuri
Sadettin Erbil: Sürmeneli
Bülent Kayabaş: Metin
ilhan Daner: Arzu'nun kocası
Neriman Köksal: Arzu
Kemal Sunal: Kiralık Katil
Nubar Terziyan: Temel Reis
Feridun Çölgeçen: Pavyon Görevlisi
Necdet Yakın: Güllü'nün Hemşehrisi
ihsan Yüce: Hasan Reis
Selçuk Uluergüven: sürmeneli'nin adamı
kemal sunal ın karadenizli bir elemanı figüre ettiği yani figüran olarak oynadığı film. hatta filmin başındaki isim yazma sırasında kemal sunal ın soy adı yanlış yazılmıştır.
türkan şoray'ın en komik filmi. bir sahnesinde "seviy musun beni" deyişi vardır ki insanı kendisine aşık eder. (bkz: taka nuri)
türkan şoraylı ediz hunlu hatta ve hatta kemal sunallı sıcak bir karadeniz hikayesidir.
Bir kan davasının intikamını almak için istanbul'a gelen Güllü kızla evlendiği kan davalı Taka Nuri'nin güldürüsünü konu alan, 01.01.1974 yapımı türk filmi. yönetmen koltuğunda Atıf Yılmaz bulunmakta, ayrıca usta aktör Kemal Sunal'ın kendisini seslendirmediği tek film. oyuncu kadrosu ise Türkan Şoray, Ediz Hun, Sadettin Erbil, Bülent Kayabaş, Neriman Köksal, ilhan Daner, Feridun Çölgeçen, kemal sunal.
--spoiler--
güllü elinde silahla haddini bildirmek için sürmeneli'yi aramaktadır. en sonunda izini bulup yanına gelir.

güllü : sürmeneli dedikleri herif sen misun?
sürmeneli (panik modunda, bozuntuya vermemeye çalışarak) : öyle derlerse de meçhuldür...
--spoiler--
(bkz: zaman kaybı)
an itibariyle show tv'de yayınlanan film.
kemal sunalla türkan şoray'ın birlikte oynadığı tek film. Hep merak etmiştim. şener şenle var Çünkü.
https://www.youtube.com/watch?v=R7eprmc6ldY
Türk sinemasının bilinçli olarak absürd olarak yapılmış az sayıdaki filminden biridir.
Türkan şoray'ın en iyi filmidir bana göre.
Defalarca izlenmiş olsa da Gene de güldürür.
kemal sunal bu filmde ilk ve son kez seslendirilmiştir,ilk ve son kez seri katil rolünü oynamıştır.
görsel
Yaa bu filme bayılıyorum. Yiğüdum iduu erum iduu.