bugün

Dünyaya sadece var olmak için gelmiş avm kızıdır. Net.
DÜz kızcağız. Eğri büğrü, dolambaçlı ve patikalı kızlarla olduk da ne oldu? Sokrates, platon, aristo, nietzsche, sartre, cioran ve Camus ile Ağzımıza kadar bok dolduk desek yeridir. Gübreleştik, ekinimizden depresyon, kırıklıklar ve asabi nevrozlar yeşerdi. Düz bir kadınla evlendik, iki kere bok yemiş olduk. Ne güzel işte, kız mealen diyor ki, abi rahat ol, boşver, daral verme. işit kızın kelamını, ne bok yemeye felsefe istiyorsun kızdan. Buse iste güzel kardeşim buse.
gunumuz sartlarinda makbul dişidir kendisi. nesini eleştiriyorsunuz? surda sabahtan aksama actiginiz karsi cins temali her basligin oznesi bu kizlar degil mi?
inista da beğeni rekoru kırsin.
Çoğu insan anlamıyor. Problem kızın gülmesi mi yani? ağlasa sorun olmayacak mıydı?

T: içinde mantık ve aksiyom barındırmayan önermelerden oluşan, bir takım sözlük erkeği başlıkları.

Böylesi felsefeden anlayabileni tebrik ediyorum.
Ağzına vurun bi tane şaka şaka siz böyle kızları seversiniz.
Bu arada erasmus deliliğe övgü kitabında deliliğin yanına omen parantezi istiyorum.
neyi ereklemektedir, anlaşılamamış olan kızdır.
herkesin filozof olduğu şu günlerde, ben de diyerek elinden tutularak en yakın dürümcüye gidilmesi gereken kızdır.
En azından filozof sözlerini copy paste yaparak felsefe biliyorum diyenlerden daha dürüst daha aklı başındadır.
gülerek ben edebiyattan anlamam ki diyen adamın üst versiyonu.
Felsefeden anladığını sanan hıyarlardan üstün olan kız.
Nihat doğan bile anlıyor, sen niye anlamayacaksın der, susturulur.
Biz erkekler her konuşmamızda kant'dan girip hegelden çıkıyoruz zaten...
insanın kendini bilmesi kadar buyuk bilgelik yoktur. biliyormuş, anlıyormuş gibi yapmadığı için taktir edilmesi gerekir.
Survivor mu konuşacağız lan kahpe diyerek tokat aşkedeğim kızdır.
Kendi payıma, Yok aslında birbirimizden farkımız, denilesi.
Amaaan sikeyim felsefeyi biraz kendinden bahset denilecek kizdir.
Hiç anlamıyor oluşu sıkıntı. insan biraz düşünceleri anlayabilir.
Bu kadar aptaldan uzak durmalı.
Çok ve gereksiz konuşmayan kızdır erkek versiyonlarını bekliyoruz...
(bkz: şansınıza küsün beyler)
Presokratik dönem filozoflarının ontolojik mütalaaları üzerine 3-5 kelam edemeyeceğim kızı napayım ben?
ooo hem güleç hem de felsefeden anlamıyor.

Benimle evlenir misin aşkım?
Öküzün tekine rast gelmiş kızdır.

Felsefenin sırası mı angut diyemiyor...

Konuyu bir fıkra ile anlatmaya çalışalım...

Mahalle de boylu poslu kaslı delikanlı bir kıza sevdalanmış ama kız gidip çelimsiz sıska bir terzi ile evlenmiş. Zaman geçer terzi ölür ve delikanlı içinde sevda ateşi sönmediği için dul kalan ilk göz ağrısına evlilik teklifi eder.
Neyse, evlenirler.

ilk gece yatak odasında gerdeğe girdiklerinde delikanlı kendisi gibi boylu poslu kaslı birini bırakıp kızın gidip sıska çelimsiz terzi ile evlenmesine fazla içerlediği için soyunduklarında kızın karşısına geçip başlar "senin evlendiğin terzi de böyle boy var mıydı? Böyle kas var mıydı?" diyerek kendini övmeye.

Kız susar, bekler, sabır der ve dayanamaz "haklısın, rahmetlinin böyle kasları boyu falan yoktu ama rahmetli olsaydı şimdiye kadar seni ziktiydi, beni de ziktiydi, üzerine de iki takım elbise diktiydi" der.

Böyle buna benzer bir durum yaşanmış ki kızcağız "ben felsefe falan anlamam" demiş.
Sabırlı kızmış.
"çok mu komik" deyip bozarım.