bugün

kamuoyu oluşturma hareketleri sonuç vermediğinde akp'nin başvuracağı son çaredir.

bazıları
- "esed halkına zulm ediyor" dedi. olmadı!
- "suriye türkiye'deki mülteci kamplarına ateş açtı" dedi. olmadı!
- iki tane aslan gibi çocuğu (f4 pilotları) bu uğurda şehit ettiler. olmadı!
- "suriye pkk yı destekliyor" dedi. olmadı!
- "suriye hava kuvvetleri sınır ihlali yaparsa vururuz" dedi. suriye ihlal yapmadı!
- akçakale'ye top mermisi attılar. olmadı.
- hatay cilvegözü sınırkapısını patlattılar. olmadı.
- "akp binasını bombalayanlar suriye destekli dediler." olmadı.

- şimdi "esed halkına karşı kimyasal silah kullanıyor" diyorlar.

Bu da olmaz, uluslararası kamuoyu ile birlikte yurdum insanı da ikna edilemez ise, gözünün üzerinde kaşı var deyip dalacaklar.

aslında 3-5 er vatandaşlarını kurban etmekle olmuyor!
3-5 mehmet için meclis bile toplanmazken savaşa mı girilir?
"abimiz" abd deki gibi yıkacaksın 2 tane kule. ölecek binlercesi. ya da kışkırtacaksın suriye ordusunu gelip senin iskenderun limanını bombalayacak (bkz: pearl harbor saldırısı) sonra ver elini 3 saatte şam.

abattım mı?

tamam itiraf edeyim. "3 saat" fikri bana ait değil.

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar: "Bugün Türkiye arzu ederse, bunu çok iddia ederek söylüyorum 3 saatte Şam 'a varır." (10.10.2012)
http://siyaset.milliyet.c....2012/1609518/default.htm
(bkz: siyasetçilerin hesaplama ile imtihanı/#18992057)
adım adım ayak sesleri duyulandır.

can ataklı bugünkü yazısında israil özründen sonra suriye ve iran'ın açık hedef haline geldiğinden bahsetmiş.

iyi de biz bunu aylardır söylüyorduk!

http://haber.gazetevatan....viyoruz/524785/4/yazarlar

ne obama nın ziyareti sonrası israil özürü ne de apo'nun misak ı milli vurgusu boşu boşuna!
bu gidişle akp den önce abd nin yapacağıdır.
ancak kimse kendini yakmak istemiyor öso maşasını tutmak daha mantıklı geliyor beyzadelere.

--------alıntı----------
Beyaz Saray ve ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel Suriye'de küçük ölçekte kimyasal silah kullanıldığını bildirdi.
Ancak Beyaz Saray, istihbarat servislerinin bu konudaki görüşünü bir ön değerlendirme olarak niteledi ve politika değiştirmek için" bunu doğrulayan elle tutulur" gerçeklere ihtiyaç olduğunu belirtti

Chuck Hagel ABD istihbarat servislerinin Şam hükümetinin isyancılara karşı küçük ölçekte sinir gazı sarin kullandığı görüşüne vardıklarını açıkladı.
Hagel, Birleşik Arap Emirliklerini ziyareti sırasında yaptığı açıklamada Amerikan istihbaratının, kimyasal silah kullanımı ile alınan bilgiyi "eminlik derecesi değişmekle birlikte" doğruladığını belirtti.
ABD Savunma Bakanı Beyaz Saray'ın Suriye'de kimyasal silah kullanımıyla ilgili bir mektubu Perşembe sabahı iki Kongre üyesine gönderdiğini de açıkladı.

Başkan Barack Obama , kimyasal silah kullanımının Suriye'ye müdahele konusunda Amerika'nın tutumunu değiştirecek bir "kırmızı çizgi" olduğunu söylemişti.
Cumhuriyetçi Senatör John McCain, "kırmızı çizginin" aşıldığını söyleyerek Amerika'nın Suriye krizine daha güçlü biçimde müdahele etmesi gerektiğini savundu.
--------alıntı----------
(bkz: 11 mayıs 2013 reyhanlı patlaması)bu aşamaya gelene kadar daha atılacak adımlar olduğunu bize göstermiştir.

en son kimyasal silah yalanı tutmamıştı. ne güzel israil saldırdığında ellerinizi ovuşturuyordunuz ama esed karşılık vermedi.
zaten uçak düşürme olayından sonra da karşılık vermemişti. bu esed in tırsaklığı da savaş için bahane yaratmada zorluyor sizleri değil mi?
pis esed kaka esed(!).
abd lilerin benimsemediği anlayış. adamların her şeyi planlı.

-------- alıntı --------
Washington'daki düşünce kuruluşlarının yaptığı simülasyonlardan biri olan çalışma, Brookings Enstitüsü, American Enterprise ile Savaş Çalışmaları Enstitüleri tarafından ortaklaşa yürütüldü. Detayları daha önce basına yansıyan savaş oyunu üç grup halinde oynandı. Bir grup ABD, bir grup Türkiye, bir grup da Suudi Arabistan ekibi oldu. Pentagon, ABD Dışişleri Bakanlığı ve CIA'de çalışmış Ortadoğu uzmanlarının yer aldığı ekipler, senaryo uyarınca temsil ettikleri ülkeler adına kararlar aldı. Simülasyonun ardından ABD ve bölgedeki iki yakın müttefiki Türkiye ile Suudi Arabistan'ın 2013 Nisanı'nda hangi durumda olacakları tahmin edilmeye çalışıldı.

Oyunda Türkiye, Suriye'deki gelişmeler konusunda tek başına hareket ve müdahale yanlısı olmadı. Önce Suriye'deki olaylarda ölenlerin sayısının artması gündeme geldi. Türkiye yine müdahaleden uzak durdu. Ardından Suriye'den kaçan mültecilerin sayısı arttı. Ancak bu da Türkiye'nin müdahalesine yetmedi. Ancak senaryonun ilerleyen kısımlarında Türkiye'de bombalama olayları başlayınca tüm dengeler değişti ve sonunda Türkiye, Suriye'ye tek başına girmek zorunda kaldı. Toplantının sonunda hazırlanan senaryoya göre süreç, Türkiye'nin sınırlı müdahalesiyle Esad rejiminin düşmesiyle sonuçlandı. Ancak hem bu ülkede hem de Irak ve Lübnan'da iç çatışmalar ve kaos başladı.

-------- alıntı --------
http://haber.gazetevatan....mi-oluyor/537941/1/gundem

böylece savaş oyunu gerçek mi oluyor sorusu aklıllara geliyor.

gerçi 3 saatte şam'a varırız diyenler zoru görünce bu tuzağa düşmeyeceğiz diyorlar ya neyse!
oyunda son perde dün yaşandı!
ne hikmetse bazı hazeteler canlı yayında verdi bunu!
1 hafta kalmış seçim için miting miting koşturan rte canlı yayında tebrik etti!
"benim hava sahama girmişler" diye sahiplenmede, "tokadımız ağır olur" diyerek atarlanmada sınır tanımadığını bize gösterdi!

Türkiye Suriye Hava Kuvvetleri'ne ait bir savaş uçağını sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle düşürdü!
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26070288.asp
(bkz: ben demiştim) demiş miydim?
(bkz: 27 mart 2014 ahmet davutoğlu hakan fidan ses kaydı)
son dakika haberi!
(bkz: 31 mart 2014 hatay a iki top mermisi düşmesi)
dün tayyip boşuna "suriye bizimle savaş halinde" demedi!
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26119975.asp
seçimden sonra kolları sıvadı hemen!
4 adam gönderip 8 roket mi attırdılar yoksa?
yok canım olur mu öyle şey!