bugün

tüm asparagas olduğu iddia edilen haberlerin çıkış noktası olan ünlü haber ajansı. ciddi bir şekilde çalışan bir kurum olmalarına rağmen "piyasanın mına koruz hacı" menşeili şirket isimleri, inandırıcılıklarını azaltıyor. keşke daha iyi bir isim bulsalarmış demeden edemiyor insan. önemli bir haberde de insan kuşkuya düşüyor. "kaynak: götüm haber ajansı", kim inanır lan.

ama yaratıcı haberlerin tek çıkış noktasıdır götüm haber ajansı. tek geçerim ben bu alemde gha'yı.
(bkz: o kaynaktan biz de faydalanmak istiyoruz) *
insanlara iftira atmak için "bir kaynaktan aldığımız haber göre ..." diye devam eden kişilere "efendim hangi kaynak?" sorusu yöneltildiğinde "yahu boşverin onu şimdi" diye cevap veriyorsa anlayın ki bu kaynak götüm haber ajansıdır.
yazar kişisinin en güvenilir haber kaynağıdır.
diğer ajanslara haber geçerken şöyle sesler çıkar

tık tık tıkır tıkır tık tık tık
dün bızırt bızırt bızırt bızırt bızırt oldu. buna göre bızırt bızırt bızırt bızırt
başlakan verdiği demeçte bızırt bızırt bızırt bızırt zırt.

haberlerin geneli uyduruk oluyor bir de.
kesinleşmemiş haberlerin de yer aldığı haber ajansıdır. ama, "falan filan bey, g.tümden bildirdi" gibi bir cümle asla kurulamayacaktır.
(bkz: anka)

adamlarin haberlerinin %90 i asparagas
götten uydurdukları haberleri abonelerine servis eden haber ajansıdır. kısaltması gha'dır.
kaynak götüm esprisinde bahsi geçen ajans.
(bkz: fotospor)
bir zaytung değil...
truvalıların genlerinin anadolu halkı ile uyuşması ve benzer haberlere imza atan haber ajansıdır.
(bkz: at yalanını s keyim inananı)
güncel Önemli Başlıklar