bugün

Sırf laf olsun diye söylenen refleksif sözlerden biri.
(bkz: erkek yalanları)
(bkz: Ben de Seni)..
KIMIN SOYLEDIGI ONEMLI DEGIL AMA HER DiNLEDiLDiĞiNDE iNSANIN ICINDEN BIRSEYLERI ALIP GOTUREN ŞARKIDIR.
grup gündoğarken'in en sevilenleri arasına giren duygusal şarkı. bu duyguyu hissettiğiniz insan varsa vay halinize.
(bkz: good to see you)
iclal aydın'ın epsilon yayınevi'nden eylül-2005'te çıkmış kitabı.

--spoiler--

Beklemediğim anda karşıma çıkan ayrılıkları,
Aniden bastıran kışı,
Aynaya her baktığımda değişen kadını,
Mevsimler içinde mutlaka bir sevinç getiren yaz'ı,
Gülünce yüzleri bayram yeri olanları,
"Geçecek" diyerek yaraya üfleyenleri,
Okuduğunu anlayanları,
Anlayıp da susanları,
Cesur olanları,
Yeniden başlayanları
Ve
Hayatın mutlak coşkusunu,
Sizi,
Seni,
Her şeye rağmen üstelik
"Gördüğüme sevindim!"

--spoiler--
içindeki aşkı silemeyen ne kadar acı ceksede eski sevgiliyi görmekten hacalara ucan kişilerin sıkca dinledigi şarkı.
bazen belli bile etmeniz imkansız olan durumdur. bazen de sevinmesenizde böyle demek gerekir. her halukarda yalandır. *

eski sevgiliyi perperişan görünce içtenlikle söylenir. doğrusu; seni bu halde gördüğüme sevindimdir, dürüst olunursa. *

sevinilir bazen görünce eski sevgiliyi. görmek istersiniz çünkü. zırt pırt görme imkanınız yoktur, birden pat diye karsınıza cıkar, konusmasanız da eski sevgilinizle, konusamayacak kadar kötü ayrılmıs olsanız bile içinizden böyle düşünürsünüz.
eger ki eski sevgiliyle konusuluyorsa yine bu cümleyi içinizden kurarsınız, ama hala asıksanız pat die öpersiniz el bile sıkışmadan, sonra da dua edersiniz insallah anlamamıstır gördüğünüze bu kadar sevindiğinizi... sonra gelir eve bu şarkıyı dinlersiniz msnde ne dinliyorum özelliğini açarak. mesaj ulasır mı yerine allah bilir, biz bilemeyiz. iki tarafta bir daha karsılasacakları güne saklar heralde söyleyeceklerini(!)
şarkıdaki durumu yaşadıysanız çok pis koyan bir şarkıdır bu.
otur arka arkaya 100 kere dinle.
...Birer birer çıktılar yerlerinden hatıralar
Hatıralar unutulmaz

satırlarıyla insanı kendinden geçiren şarkı.
gormesem daha iyiydi seni orada o gece ve gordugume sevindim isimli mermileri asik kisinin yureginde ayni anda barindirdigini cok iyi bilen sarki adi altinda ironik iskence. asik olanin vay haline..
ilhan amcanın inceden inceden söyleyerek bizi mestettiği bir gündoğarken şarkısı. öğlen vakti de olsa savuruyor insanı.
ilhan şeşen e nasıl yazdın abi bu sözleri diye sormak istediğim,çook güzel şarkı.
duygularıma esir oluyorum seni görünce
insan bin kere mi yanıyor bir kere sevince
ruh bedenden ayrı düştü çekimine girdim
BiN KERE DAHA YANDIM AMA CANIM! gördüğüme sevindim..
(bkz: ah bu şarkıların gözü kör olsun)
deriin bir iç çektiren, vay be dedirten ve en sonunda ağlatan şarkıdır.
"bin kere daha yandım ama canım gördüğüme sevindim"
samimiyetsiz bir cümle. zoraki haller...
(bkz: öldügüme sevindim)
insanı kendinden alan, almakla kalmayıp sadece ona veren, artık tamamen onu sevdiğinizi; başkasını asla düşünemeyeceğinizi anlamanızı sağlayan şarkı.
çalması ve söylemesi güzel bir şarkıdır. anlamlıdır, evet anlamlıdır.
içinde baştan ayağa yalan barındıran cümledir. Yapmacıktır. Gerçi bu laf kişisine göre de değişebilir.
onu görmek canını ne kadar acıtsa da ondan bi haber almanın verdiği mutluluğu anlatan, harika bir ilhan şeşen şarkısı.
iclal aydın ın gereksiz diye nitelendirilebilecek kitabının adı.
--spoiler--
Hatıralar unutulmaz
--spoiler--

bunu acımasızca hatılatan gündogarken sarkısıdır.
*
şu vakitler dinlenilebilecek en güzel şarkılardandır.