bugün

ankara sokaklarında asılan yeni afişlerden birisi. sanırım birileri ülkücü oylarının peşinde. bir bilmecem var çocuklar, kim kim kim?
sol yazısının üstüne murat karayalçın afişlerinin basıldığı afiş.
yani diyor ki, gökçek gidecek karayalçın gelecek.
keşke ikiside gitse de , mansur yavaş gelse diyerek ,farklı bir boyuta taşınabilecek slogan.

(#4890155)
Murat karayalçın'ın kendisini sol diye desteksiz atarak yutturmadan da yapabileceği bir işi "sol" u da katarak garantiye almak istemesi sonucu ortaya çıkmış oksimoron slogan. Ankara halkının melih gökçek'ten yedikleri kazıkların ifşa edilmesi neticesinde tepkisel olarak oylarını verecekleri sıradan bir burjuva siyasetçisine yapıştırılan çakma sol etiketine bakılırsa gerçekler daha net görülecektir. Solcuların amacı da halkı beterin beterinden korumak değil bütün beterleri halktan uzaklaştırmaktır. Bu bakımdan kendisine veya Melih Gökçek'e verilecek oylar ankara halkının sorunlarının çözümü açısından herhangi bir anlam ifade etmemektedir. Zira merkezde saltanatını kurmuş olan akp iktidarı vardır. Yine de içimizdeki küçük-burjuvazi ruhu ezilenlerin yanında , gerici-kapitalist akp iktidarının kalelerinden birinin düşürülmesi doğrultusunda gerçek sol tercihlere karşı bir ikilem oluştarabilir ve kendimizi murat karayalçın'a oy vermiş bir halde görebiliriz.*
2009 yapımı distopik korku filmi. bu da afişi;
http://i.radikal.com.tr/6.../03/24/fft5_mf142961.Jpeg

filmin konusu: sol ankaraya egemen oluyor. anarşikler, dinsizler, imansızlar ankarayı ele geçiriyor. milli değerler hiçe sayılıyor. fakat mangal yürekli, sımsıcak gülümsemesiyle içimizi ısıtan, haysiyet sahibi, ahlaklı, düşmanlarının balonlarını elindeki süpersonik iğneyle* patlatan gökçekmen, ankaranın üzerine çöken bu karabulutu kahramanca dağıtmaya çalışıyor.
bir süperkahraman korku filmi aslında bu. türünün tek örneği. eğer sizde koyu milliyetçi-muhafazakar kesimdenseniz şiddetle görmenizi tavsiye ederim.

yapım/finanse eden: gökçek/akp
yöneten: gökçek
senaryo: gökçek ailesi. *
kendi kendine bir takım havalara giren chp ve akp nin seçimlerde mansur yavaş tarafından tokatlanıp kendilerine gelmesi sağlandıktan sonra geçerliliğini yitirecek olan afiştir.

gökçek in en yakın rakibi gibi gösterilen dtp ve ödp nin desteklediği karayalçın ı kemalistlerin ve ulusalcıların desteklemeyeceği aşikardır.

son anketlerde zaten mansur yavaş açık ara önde gitmektedir.
duyulduğunda "tamam da ne zaman?" diye sorduracak cümle.
(bkz: rüyamda görsem inanmam)
mansur yavaş' ın oylarını hedef alan, gökçek afişidir.
koyunun olmadigi yerde keciye abdurrahman celebi derler atasozunden hareketle ankara'da sol gruplarin yapmaya calistigi propaganda calismasidir.. yoksa karayalcin solcu olsa ne olur olmasa ne olur?

edit: adam degil koyundu o *
sözlük camiasının akşam haberlerini kaçırmadığının göstergesidir.*
gökçekin ankaralılara: bak ben gelmezsem sol gelecek. kendin bilirsin.
şeklinde vermeye çalıştığı mesajdır onları korkutmaya çalışır. oysa sol un korkulacak hiçbir tarafo yoktur fakat ankara halkı saftır bu ayrı bir konu. neyse,
gökçek bunu yaparak aynı zamanda mansur yavaş fikrini yoketmeye çalışıyor. bunu gören halk: haa demekki mansurun oyları çk dşük olacak ona versem de bir işe yaramayacak o yüzden ben solun gelmesini istemiyosam mansur yerine yine gökçeğe veriyim. şeklinde bir düşünce yaratmaya çalışıyor.
atakule civarındaki bilboardlarda da rastlarsınız. gerçi biraz deforme etmişler. "sol gelecek" yırtılmış yerine "inşallah" yapıştırılmış.
bel altı siyaset yapmak konusunda kimsenin eline su dökemeyeceği zihniyetin son belden aşağı hamlesi. murat karayalçın'dan ve mansur yavaş'tan hangisinin seçileceği önemli değil bu saatten sonra. melih gökçek'in bu kadar olaydan sonra seçilmesi artık insanların umudunu yok eder.
bir adam düşünün ki şehri susuz bırakmış, önce allah yağdırmadı benim suçum yok demiş sonra da şehri terkedin demiş,
bir adam düşünün ki ankara'ya dünyanın en pahalı doğalgazını satmış, 4.5 katrilyon belediyeyi borçlandırmış,
bir adam düşünün ki her türlü itiraza rağmen kızılırmak suyunu getirmiş, üstüne de bunu 3 hafta gizli gizli içirip utanmadan ishal vakaları artmadı demiş,
bu adamın alt üst geçit, şelale, fıskiye, gökkuşağı, top vs gibi şeylerini söylemiyorum bile. bu kadar rezilliğin üstüne hala bu adam seçiliyorsa bu memleket için zerre umudum kalmaz. ülkenin, en azından ankara'nın melih gökçek tarafından yüzüne tükürülse yine oy verecek zeka yoksunu insanlardan ibaret olduğunu anlarım.
(bkz: civciv çıkacak kuş çıkacak)
(bkz: bu kış komunizm gelecekmiş)

--komunizm--
Ormanda bir telaş, bir telaş. Tüm hayvanat komünizm geliyor diye kaçışıyor. Maymun tüm hızıyla kaçmaya çalışan kaplumbağayı durdurup, niye kaçıyorsun diye sormuş.

Komünizm geliyormuş, dünyada zaten bir tek evim var, o da sırtımdan alınmasın diye. Maymun bu kez, kaçmaya hazırlanan tilkiye dönmüş ve ona da sormuş niye kaçıyorsun, diye.

Bu dünyada birtek kürküm var, almasınlar diye, demiş tilki.

Vaktinden evvel havalanmakta olan bir leyleğe seslenmiş maymun.

Dünyada bir seyahat hakkımız kaldı o da elden gitmesin, demiş laklak.

Maymun ise hop diye ağaçtan ağaca zıplayıvermiş,

Ben korkmuyorum, demiş, kıçımda don bile yok, neyimi alacak komünizm benim?
--komunizm--
murat karayalcin tarafindan yalanlanan ve provakasyon olarak nitelenen slogandir. buradan murat karayalcin'in solcu olmadigini anliyoruz.
gökçek gitsin de kim gelirse gelsin ister sol ister sağ fark yapmaz.
(bkz: dosyacı kemal in dosyası volume 2)

edit: ha ben astırdım zaten onları, melih yağmur duasında, gelicek.
(bkz: tkp)
fenerbahçe nin gökçek vederson un yerine yeni bir " sol " bek almasını isteyen cümle.
sol'un gücü bunu geçtiğimiz yerel seçim vaadi olarak veriyordu lakin olmadı.
neyse artık, gökçek bir daha aday olamayacak zaten. bir daha ki seçimde gökçek gidecek vaadi gerçek olur ama sol'un adayı yine seçilemez. daha sonra ki seçimde ise belki soldan biri bile belediye başkanı olabilir.
hatta ve hatta uslu bir çocuk olursanız şirinleri bile görebilirsiniz.
2 nesil jet hızıyla atlanırsa görebilir. burda önemli olan gökçek'in gitmesi değil neslin geçmesidir. gerisi hendektir,devedir.
işte hendek işte deve
güncel Önemli Başlıklar