bugün

Duty Free'lerden koli koli alıpta TR'ye dönüp Watsons'da görünce bilseydim onun yerine başka şeyler**** alırdım dediğim deniz kabuğu şeklindeki çikolata markası.
tadına doyum olmayan belçika çikolatası.
böcek kılığında olanları yerken bir saniyelik tereddüt yaşatan , artık yolu havaalanlarından geçenlerden sipariş etmeye gerek olmayan birçok marketimizde mevcut çikolata.
biraz ağır olduğunuda belirtmek gerekir.
şekli güzel tadı berbat çikolata. nesquiki bile kaşıklıyorum da bir daha mı o yerim o mereti. *
içindeki kremasının harika bir tadı olan , cin halk cumhuriyetinde uretilmiş gibi bir adı olmasına ragmen belcika malı olan cikolatadır.
kâinatın en muhteşem çikolatalarından biri. yurtdışına çıkan tanıdıklar vuyahut mahallenin zenginlerine hizmet eden pahalı marketler aracılığı ile alınabilir. ağır bir çikolata oluşundan daha ziyade viski, likör, rom, metaxa vb. içkilerin yanında yenir.
görüntüsü ve şekilleri ne kadar güzelse, tadı da bir o kadar kötü çikolata.
şekerli margarin çiğniyormuşsun hissi veriyor yerken.
kutusunda " aldığınız her guylian çikolatası ile deniz atı projesini destekliyorsunuz, deniz atlarını korumak denizleri korumaktır." ibaresi bulunan muhteşem belçika çikolatası.
evimin kadını, aşiretimin kraliçesi, mahsülümün anası yapmak istediğim çikolata. doyuyorsun aga resmen yerken.
süper ötesi bir çikolata.

tadı falan da çok güzeldir. beğenmeyenlere bakmayın.
lezzetli ancak yağ oranı çok yüksek olan bir çikolatadır. şimdilerde karton kutulu yeni formları olmasına karşın metal kutu içerisinde satılmaktadır.
aynı zamanda çikolata da üretmektedir.
romanya tatilinden dönen komşumuzun hediye olarak getirdiği ve uzun süre sonra yeniden hunharca saldırdığım deniz kabuğu formundaki über çikolata.
hem göze hem damağa hitap eden süper belçika çikolatası. yer yemez ağzınızda müthiş yoğun bir tat bırakır, tek düşünceniz "bir tane daha yemek istiyorum." olur, 5 dakika ekstra bir enerji ve mutluluk verir.

yenilesidir. *
açıldıktan 1 gün sonra benim tarafımdan bitirilen çikolatadır. bitteri bir başkadır.
bir çikolata markası. kakaonun içinde ince tabaka halinde bulunan beyaz çikolata ve ardından tekrar gelen kakao... çok güzel bir tat, tavsiye ederim.
görsel

Bir çikolata düşünün ki tat olarak hem bitter sertliğinde hem beyaz çikolata yumuşaklığında. Hem dışı sert hem içi yumuşak, böyle kakao dalgaları arasında sönen vanilya köpükleri gibi. Görünüşündeki hareli renk cümbüşü tadına da yansıyor. Deniz kabuğu şeklinin her kıvrımında büyürken bu tat da damağınızda öyle büyüyor, değişiyor.