bugün

öküzdür. hayvandır.
hakları için grev yapan işçilerin çalıştığı yerlere, patron tarafından getirilen vasıfsız, ezik, boş, "ben bilmem beyim bilir" zihniyetli gereksiz insanlardır. başkalarının haklarını yemelerinin yanısıra, kendilerini de kullandırırlar. bi kere istesen verirler yani.
yasalara göre suç işleyen kimse.
hiçbir şeydir. hiç kimsedir de aynı zamanda. hiçtir. yazıktır. ama asla ve asla hakaret edilesi biri değildir. grev kırıcı, grevde emeğinin hakkını soran işçinin kardeşi olmamıştır, grevi kırmadan önceki bir zaman diliminde de. kraldan çok kralcıdır. esasında adını anmak değil, hakkında entry girmek bile budalalıktır. yine de insan budala olma pahasına, bu çirkinlik hakkında konuşmadan duramamaktadır. malum, sinek küçüktür ama mide bulandırır.
bugün akp tüm toplumu ilgilendiren sağlık, ulaşım, güvenlik gibi sektörlerde emekçilerin haklarını gasp ederken, taşeronluğun dibine vururken yanında yer alan gerizekâlılara grev kırıcı denir.
bindiği dalı kesen kukladır.
(bkz: ekşi sözlük/#12171633)
bu gün entry giren herkestir. madem bir grev var halay çekilmeli, bakan buraya gelene kadar entry girilmemelidir.

o zaman ben de grev kırıcısı oluyorum şu durumda, ama ben aynı zamanda grev sözcüsü de oluyorum.

(bkz: 1 şubat 2012 sözlüğe entry girmeme eylemi)
güney kore'den ithal gelmiştir.

http://www.birgun.net/wor...3&month=01&day=16
yoldaşları tarafından haklı olarak it, köpek, domuz, kaypak, meymenetsiz gibi ithamlara maruz kalan bi yalakadır.

bi fabrikada grev kararı alınmıştır. kimi aktif olarak greve katılır, kimi evinde takılır.

ama bu kaypaklar grev halayı çekerken birden patronun ayartmasıyla dönerler fabrikaya. kendi kaypaklığı yetmezmiş gibi grevi sulandırmaya çalışıp yanına öteki avantacıları çekmeye çalışır.

tabi sonuç olarak grevin uzaması, patronun elinin güçlenmesiyle grev istenenen etkiyi göstermez.

böyle de bi yavşaktırlar yani.
güncel Önemli Başlıklar