granül kahve

 1. 1.
  bakkaldan çakkaldan isterken neskafe diye istediğimiz ve bu sebepten adının neskafe olduğu sanılan bir kahve çeşididir.

  bir granül kahve tekniği olarak keşfetmiş olduğum bol karıştır yöntemi sayesinde daha hoş bir tat veren granül kahvenin içimi, hazırlanış itibariyle kolay olduğundan pek de cazip olmasada en çok tüketilen kahve türüdür.

  bol karıştır yöntemi aynen şöyledir;

  bir fincana üç çay kaşığı granül kahve zerk ederiz, isteğe göre şeker de ilave edildikten sonra, bardakta bulunan kahve ve şekerlerler ıslanacak kadar su boca edilir. çay kaşığı yardımıynan önce ezilip ardından karıştırılmaya başlanır.

  renk açık kahverengi ve kıvam kulak memesi vaziyetini aldıktan sonra bir yandan sıcak su ilave edilip bir yandan da karıştırılarak köpürmesi sağlanır ve içmeye hazırdır.

  afiyet olsun efendim.
  #7189667 :)
 2. 2.
  granül olsun ya da olmasın tapılacak bir tadtır.
  #8071142 :)
 3. 3.
  ilk kez 1929 yılında isviçre'de Nescafe adıyla tanıtılmıştır.
  #14817890 :)
 4. 4.
  kahvenin pişirilip kurutulmasıyla elde edilir. yani sıcak suyun içine attığınız şey kahve çekirdeği değildir. kahve çekirdeğini zaten ne kadar ince çekersek çek, suda eritemezsin. türk kahvesini düşün mesela; türk kahvesi, kahve çekirdeğinin en ince çekilmiş halinden yapılır ona rağmen tortu(telve) kalır fincanın dibinde. granül kahvede ise kahve çekirdeği bulunmaz. kahve çekirdekleri kavrulur, pişirilir, sonrasında o sıvı kahve kurutulur ve paketlenir, suya attığın zaman da çözünür. tabii içindeki kimyasalları, geçtiği işlemleri tam olarak bilemem.
  #19389951 :)
 5. 5.
  bağımlısıyım. tıpkı çalışan çamaşır makinesi gibi granülün çözünmesini izliyorum.
  Zaten birkaç saniye sürüyor.
  #19389975 :)
 6. 6.
  türk damak tadına en uygun kahve çeşidir. dünyadaki granül kahve pazarının %75'ninden fazlasını nescafe işgal etmektedir. kalitesiz ve en ucuz kahve çeşidi olduğunu söyleyebiliriz.

  şuradan daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. http://www.kahvemakinasi.com/granul-kahve-nedir/
  #26871816 :)