19 nisan 2014, cumartesi
2283 başlık

google translate kürtçe

 1. 271
  kürtçe diye bir dil olmamasından muzdarip yapılmamış şey. kürtçe tamamında 5000 6000 günlük kullanımda ise 400 500 kelimeden ibaret ve içerisinde ermenice, farsça, arapça türkçe kelime dışında hiçbir kelime olmayan ablak ve çok kaba bir kuş lisanıdır.
  #5426616
 2. 5-3
  kürtçe diye bir dil olmadığından yapılmamış birşey. olsa olsa google translate dağ türkçesi yapılabilir. hem kürtçe dediğin 7-8 kelimeden oluşuyor. kürtçe diye bir dil yoktur. google uzatmasın işte ben yok diyorsam yoktur.
  #5426639
 3. 15-1
  tamam anlıyorum. milliyetçilik çok popüler bir akım. bir alt türevi olan ırkçı milliyetçilik de çok garantili bi çemkirme tarzı. kimse çıkıp "ne diyosun lan sen?" demez. ama senin devletinin varlığını kabul edip kanalını açtığı bir dilin varlığını sen nasıl reddediyorsun be faşist öküz? kürtçe yok kürt yok diye diye 12 eylül'ün faşist zihniyeti bu terörün başlamasına sebep oldu zaten. olmasın google translate falan. dili bilen konuşsun. böyle öküzlerin türkçe'den başka bir dil konuşma hakkı da yok zaten.
  #5426655
 4. 6-2
  ağzına bal çalmak deyimini yerine getiren devletim, daha sonraları olacakları düşünemeiştir ne garip. işleri güçleri argo, abuk subuk sözler olan insanların bırakın türkçeyi ilk çağ insanlarıyla bile anlaşmaları zorken bu tür tuhaf istekleri olmasını hayretle karşılıyorum.
  #5426665
 5. 6-2
  herkese faşist diye salya sümük saldıran, herşeyden bir haber öküz! devletin ihanet edebileceği ama halkın bir daha yumruğunu masaya vuracağını hesaplamaktan aciz, bunun ayrımına varamamış öküzlük akımının popüler temsilcisi..

  bir hükümet vardı, devlet.. sevr denen zımbırtıyı kabul etti; halk etti mi? etmez gözüm, etmez ciğerim.. gene etmez!

  bilir ki; iki dil olan bir ülke yaşayamaz bu halk ve burası türkiye'dir lan! ne kürdü, kürtçesi birader?

  ha yollan şimdi..

  edit : hmmmm.. kötülemişler, işte bu harika! barınamayacaksınız sizi sizi. geliyoruz.
  #5426709
 6. 40-14
  "Kürtçe diye bir dil yoktur" diyen zihniyet hergün kanal değiştirirken trt6'i görüyor mu? Evet görüyor. Peki kanaldakiler kürtçe mi konuşuyor? Evet kürtçe konuşuyor. bugün trt6'te yeşilçam sinemaları 7-8 kelimeyle nasıl oluyor da kürtçe'ye çevriliyor. Biri söylesin de herkes 7-8 kelime öğrenip kendine artı bir dil eklesin. haberler kürtçe olarak yayınlanıyor mu? evet yayınlanıyor. bütün bunlar 7-8 kelimeyle mi oluyor ey ahmak insan? trt6 "kürtçe diye bir dil yoktur" diyen zihniyetin gözüne sokuyor mu kürtçe'yi? evet hem de kökleme. Ondan önce de wikipedia tarafından kökleme sokulmuş zaten. * çok yakında kürt dili ve edebiyatı bölümü de açılacak mı? evet sike sike açılacak. binlerce yıllık tarihi olan bu dili yok sayan ahmak kafalılar kürt yazarların kitabını sike sike okuyacaklar mı? evet okuyacaklar. hem de 7-8 kelime dağarcığı olan bir dil olarak. *

  http://tr.wikipedia.org/wiki/K%C3%BCrt%C3%A7e

  edit: eksi oy veren ahmaklar bi zahmet wikipedia'dan araştırsın bari. belki yüzleri kızarır.

  bilmemek ayıp değil faşist kardeşim. öğrenmemek ayıp.
  #5753788
 7. 33
  kürtçenin resmi bir dil olmamasından dolayı gerçekleşmeyecek hayal.
  #5753918
 8. 53
  kürtçeyi tanımıyor bunlar diye faşist dedikleri insanlara, sike sike kitap okutacaklarını söyleyen kürt faşistlerinin pek hoşuna gidecek olay.

  (bkz: faşiste faşist diyen faşist)
  #5754031
 9. 3-1
  kurtce nin bir olmadigini belirten kendini vatansever olarak nitelendirenler tarafindan hacklenme potansiyeli olan zat. ne yazik ki arkadaslar sizin demenizle o dil olup ya da olmama durumu yok. 2 kisi anlasiyorsa bile kendi aralarinda o dildir. ki sadece turkiye de 20 milyon kurt oldugu dusunulurse ...
  edit:duzeltme
  #5754131
 10. 11
  kürtçe diye bir dil vardır ve orta doğu da paşa paşa bir çok insan tarafından konuşulmaktadır. hatta hint avrupa dil grubuna girmektedir. olması muhtemel, ve olduğunda garip karşılanmayacak eylemdir.
  #5754156
 11. 22
  insanlar kürtçe diye bir dilin varolduğu gerçeğini niye kabul etmemektedir anlamıyorum. discovery channel dünyadaki yok olup gitmekte olan dilleri araştırırken artık sadece 1 kişinin konuştuğu dili bile belgesel yapıyorken biz milyonlarca kişinin kullandığı dili yok saymaya çalışıyoruz. kürtçe diye bir dil vardır ve google da bunu görmezden gelmeyecektir. devlet işlerinde kürtçenin kullanılmasına tabi ki karşıyım ama böyle bir dil yoktur demek de çok saçmadır. devletin dili türkçedir, devlet dairelerinde türkçe konuşulur türkçe haberleşilir fakat benim evde ingilizce konuşmaya ne kadar hakkım varsa insanların kürtçe konuşmaya da o kadar hakkı vardır.
  #5754188
 12. 1-1
  (bkz: wikipedia kürtçe)
  #5754209
 13. 1-1
  seçenekler arasında esperantoca veya danca dillerinin arasına kürtçe eklendiği zaman olacak durum.
  #18773044
 14. 6-2
  Kürtçe diye bir dil yoktur demek ahmaklıktır. Neymiş Kürtçe bilmem hangi dillerden alınma kelimelerden oluşuyormuş. Bu entryleri girerken bile saf Türkçeden sadece birkaç kelime ya kullanıyorsunuz ya kullanmıyorsunuz. Önce gidin Türkçenin nasıl yürütme bir dil olduğuna bakın ! Bu sözlerin Kürtçe kuş dilidir diyen kuş beyinlileredir.
  #19583657
google translate kürtçe ile alakalı başlıklar